Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,887
· Najnowszy użytkownik: Monika Szpyra

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskocksekretariat@o2.pl

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

W dniach 5 – 6. 10. 2015r. grupa maturzystów wraz z opiekunami uczestniczyła w pielgrzymce na Jasną Górę zorganizowanej przez ks. Grzegorza Marczaka.

 

Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze i zapoznać się z historią tego miejsca. Ponadto uczestniczyli w drodze krzyżowej na wałach klasztoru, we mszy świętej i w Apelu Jasnogórskim. Zwiedzili też Skarbiec oraz podziwiali panoramę Częstochowy z Jasnogórskiej wieży .

 

Po nocy spędzonej w Domu Pielgrzyma oraz po uczestnictwie w odsłonięciu obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i porannej mszy świętej maturzyści udali się na wycieczkę do Krakowa. W dawnej stolicy Polski zwiedzili Wzgórze Wawelskie (dziedziniec Zamku Królewskiego, Katedrę Wawelską, Krypty w podziemiach Katedry). Następnie ulicą Kanoniczą przeszli na Rynek miasta. Po drodze podziwiali starą zabudowę Krakowa. Na Rynku uczniowie usłyszeli historię tego miejsca i jego przeznaczenie. Dowiedzieli się też o zwyczajach krakowskich maturzystów związanych z pomnikiem Adama Mickiewicza znajdującym się na Rynku. Młodzież zobaczyła również Sukiennice, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza i usłyszała hejnał grany z wieży kościoła.

 

Pielgrzymka na Jasną Górę i wycieczka do Krakowa dostarczyły maturzystom wielu niezapomnianych wrażeń. Wyjazd był bardzo udany, a pogoda wymarzona – było ciepło i słonecznie. Uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni.


Zdjęcia w galerii

III Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

Pedagog szkolny
III REGIONALNA OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM

W dniu 29 października 2015 roku  w Starostwie Powiatowym w Lubartowie odbył się etap powiatowy III Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym.
Celem olimpiady było poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, sprzyjający kształtowaniu nawyków prozdrowotnych, lepszemu rozumieniu natury zaburzeń i zwalczania stereotypów w tym zakresie, zgodnie z załozeniami Narodowego Programu Zdrowia Psychicznego.

Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów z klasy II A liceum ogólnokształcącego:
  1. Elwira Bujek
  2. Edyta Pawelec
  3. Krzysztof Waszkowski
Uczestnicy nie mieli łatwego zadania, musieli się zmierzyć z trudnym i obszernym materiałem merytorycznym, obejmującym wiele zagadnień.

Podsumowania dokonał Starosta Lubartowski pan Frydery Puła, który wręczył  nagrody i  symboliczne upominki oraz  złożył podziękowania wszystkim uczestnikom i koordynatorom szkolnym za zaangażowanie i chęć udziału w olimpiadzie.

Zdjęcia w galerii

Zajęcia integracyjne

Pedagog szkolnyIntegracji ciąg dalszy...

W dniu dzisiejszym uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach integracyjnych , które przeprowadziła pani psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubartowie. Spotkania te wpisały się już w tradycję naszej szkoły, która dba o dobre samopoczucie i bezpieczeństwo uczniów w pierwszych dniach pobytu w nowej szkole. Podczas zajęć odbywały się ćwiczenia w grupach, zabawy i gry na forum całej klasy, których celem było budowanie atmosfery współpracy w zespole, stworzenie klimatu wzajemnego zaufania, akceptacji i wsparcia. Wspólnie spędzony czas na wycieczce integracyjnej do Kazimierza Dolnego i podczas zajęć wpłynął na przyjazną atmosferę i dobre samopoczucie uczniów w klasie.


Zdjęcia w galerii

Powiatowy Konkurs HistorycznyByli legendą, są legendą i pozostaną legendą - mowa o 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej, jednej z największych regularnych jednostek AK. Z dalekiego Wołynia przebijali się w kierunku Warszawy walcząc z armią niemiecką i bandami UPA. W ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie wyzwolili wiele miejscowości – m.in. Kock, Kozłówkę, Lubartów, Firlej, Michów – niestety w Skrobowie zostali zdradziecko rozbrojeni przez żołnierzy Armii Czerwonej. Wielu z nich zostało zamordowanych, pozostali zostali zesłani na Syberię.


Aby oddać cześć tym wielkim Bohaterom Zespół Szkół w Kocku organizuje Powiatowy Konkurs Historyczny „1944 – Bóg. Honor. Ojczyzna” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lubartowskiego. Konkurs jest podzielony na dwie kategorie: wiedzy oraz plastyczną. Zgłoszenia należy nadsyłać na adres Zespołu Szkół w Kocku do dnia 2 października.


Więcej informacji nt. konkursu udziela jego pomysłodawca  i koordynator -

nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie:

Jacek Pożarowszczyk, tel. 504 517 986, e-mail: jacynka2007@wp.pl


Patronat Honorowy nad konkursem objął pan Fryderyk Puła – Starosta Lubartowski.


Do pobrania:

Wycieczka integracyjna

Pedagog szkolny
POZNAJMY SIĘ

Dnia 17 września  uczniowie klasy I LO i I ZSZ uczestniczyli w wycieczce integracyjnej. Skorzystaliśmy z oferty biura Kazimierz TOUR w postaci wycieczki ,,Pomiędzy dwoma brzegami, czyli Janowiec i Kazimierz". Pan Łukasz, nasz przewodnik, rozpoczął wędrówkę od spaceru wąwozem Korzeniowy Dół. Po krótkiej sesji zdjęciowej, w niesamowitej scenerii, powędrowaliśmy na Górę Trzech Krzyży, do ruin Zamku oraz podziwialiśmy panoramę Kazimierza z Baszty.Zwiedziliśmy kościół farny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja,Rynek z kamienicami Przybyłów,kamienicą Gdańską, studnią , Mały Rynek z Synagogą  i starymi Jatkami. Pogoda nam dopisała, słoneczko grzało, więc postanowilismy chwilę odetchnąć na kazimierskim rynku . Po upragnionym czasie wolnym udaliśmy się do Janowca położonego na przeciwległym brzegu Wisły. Nasz przewodnik był bardzo rozśpiewany, więc droga do Janowca bardzo szybko minęła.Tam zwiedziliśmy piękną rezydencję magnacką, ekspozycję prezentującą historię zamku i jego właścicieli, wystawę fajansu.Odwiedziliśmy pochodący z XVIII wieku dwór z wystawą etnograficzną. Integrowaliśmy się przez cały dzień wspolnie spacerując po kazimierskich uliczkach, zwiedzając, śpiewając, a na zakończenie biesiadując przy ognisku. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Kocka.

Zdjęcia w galerii.

SALON MATURZYSTÓW

Pedagog szkolny
LUBELSKI SALON MATURZYSTÓW - PERSPEKTYWY 2015

Dnia 15 września 2015 roku uczniowie z klasy III LO uczestniczyli w Lubelskim Salonie Maturzystów. Podczas spotkania z dyrektorem OKE w Krakowie panem Lechem Gawryłow na temat: ,,Co o egzaminie maturalnym każdy wiedzieć powinien" młodzież mogła dowiedzieć się wszystkiego na temat MATURY 2016. Uczniowie chętnie korzystali ze spotkań z ekspertami z OKE, którzy udzielali informacji na temat egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów. Nowa forma egzaminu maturalnego wywołała duże zainteresowanie poszczególnymi spotkaniami. Z pewnością młodzież pogłębiła swoja wiedzę na temat czekającej ją matury i z większą świadomością przystąpi do przygotowywania się do czekających ją egzaminów.
Uczestnicy Salonu Maturzystów mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych, porozmawiać z ich przedstawicielami, otrzymać bezpłatne informatory. Mamy nadzieję, że po dzisiejszym spotkaniu młodzież łatwiej podejmie decyzję odnośnie wyboru dalszego kierunku kształcenia i zawodu.

Zdjęcia w galerii.

STYPENDIUM STAROSTY LUBARTOWSKIEGO

Pedagog szkolny
STYPENDYSTA STAROSTY LUBARTOWSKIEGO

Uczeń naszej szkoły Arkadiusz Ciszewski z kl.III LO otrzymał Stypendium Starosty Lubartowskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki w II semestrze roku szkolnego 2014/2015.Warunkiem uzyskania tej nagrody było osiągnięcie średniej ocen co najmniej 5,0 oraz wzorowego zachowania. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się podczas Dożynek Powiatowych na Dziedzińcu Pałacu Sanguszków w Lubartowie w dniu 6 września 2015 roku. Serdecznie gratulujemy Arkowi i życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym.


Wygenerowano w sekund: 0.15
1,052,162 Unikalnych wizyt