Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,887
· Najnowszy użytkownik: Monika Szpyra

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskocksekretariat@o2.pl

WSPÓŁPRACA Z WTZ W KOCKU

,,Niepełnosprawność. Normalne życie”


W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła kontynuuje współpracę z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Kocku. Realizacja wspólnego projektu pod nazwą: ,,Niepełnosprawność. Normalne życie” ma na celu kształtowanie pozytywnego wizerunku osoby niepełnosprawnej, propagowanie wiedzy na temat niepełnosprawności oraz zachęcenie młodzieży do wolontariatu w placówkach mieszczących się na terenie miasta Kock. W ramach projektu odbyły się w klasach I i II liceum ogólnokształcącego oraz zasadniczej szkoły zawodowej zajęcia mające na celu dostarczenie rzetelnej, fachowej wiedzy dotyczącej niepełnosprawności i przełamanie stereotypów. Projekt zakłada realizację spotkań integracyjnych, wolontariatu młodzieży, organizację warsztatów, wystaw twórczości. Realizując ten projekt chcemy przełamać stereotypy i zachęcić młodzież do włączania się w różne formy pomocy osobom niepełnosprawnym.

 

POTYCZKI KLASOWE "ŁAMIGŁÓWKI I KRZYŻÓWKI MATEMATYCZNE"

W czwartek 13 października o godz. 15.00 rozpoczęły się potyczki klasowe „Łamigłówki i Krzyżówki matematyczne”, w których biorą udział kl. I a i II a LO. Potyczki będą trwały kilka tygodni. Pierwsza runda potyczek odbywała się przez Internet i dotyczyła „gry w piętnastkę” . Uczniowie wysyłali wyniki gry nauczycielowi matematyki do godz. 21.00 w poniedziałek. Uczniowie obu klas dzielnie walczyli do końca, ale mistrzami „gry w piętnastkę” okazali się:

Milena Bilska kl. II, Karolina Mitura kl. II i Dominik Lipski kl. I.

Zwycięzcom gratulujemy logicznego myślenia!

Przed uczniami kolejna runda potyczek : sudoku.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Samorząd szkolny

MAMY NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Nowy rok szkolny to dla wszystkich uczniów czas wielu zmian. To nie tylko nowa szkoła, nowi nauczyciele, znajomi, to również czas wyboru nowych przedstawicieli społeczności uczniowskiej. Dnia 7 października 2016 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Szkolnej Rady Samorządu Uczniowskiego, w czasie których każdy z nas mógł zadecydować, kto z naszych koleżanek i kolegów będzie reprezentował grono uczniowskie przez kolejny rok. Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja składająca się z przedstawicieli klasy III LO i pani pedagog pełniącej funkcję opiekuna SU.

W skład Szkolnej Rady Samorządu Uczniowskiego weszli uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę głosów:


Przewodniczący Łukasz Ciszewski kl. II LO
Z-ca przewodniczącego
- Olga Nicpoń kl. II LO

Z-ca przewodniczącego - Marek Syta kl. III ZSZ
Sekretarz – Emilia Stefaniak
kl. I LO
Skarbnik – Klaudia Fijałek kl. I LO


Wybrano również przewodniczących sekcji :


Sekcja kulturalno-rozrywkowa – Emilia Stefaniak kl. I LO
Sekcja sportowa – Dominik Ściseł kl. II LO

Sekcja charytatywna  - Olga Nicpoń kl. II LO
Sekcja informacyjno-dziennikarska – Klaudia Fijałek kl. I LO


Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została pani pedagog  Katarzyna Wierzchoń-Krysińska.

Wszystkim wybranym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu ciekawych  pomysłów na urozmaicenie życia szkolnego. Powodzenia !


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Święto Edukacji Narodowej to szczególny dzień poświęcony wszystkim pracownikom szkoły. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, która była okazją do złożenia życzeń i podziękowań za trud i serce włożone w codzienną pracę nauczyciela. Uroczystość otworzyła pani dyrektor Ewa Guz życząc wszystkim pracownikom szkoły dużo zdrowia, wytrwałości, realizacji planów i zamierzeń tych szkolnych i tych życiowych, sukcesów w pracy zawodowej i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Swoją obecnością zaszczycili nas pan Fryderyk Puła, Starosta Lubartowski oraz pan Krzysztof Krupa, Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, którzy skierowali słowa podziękowania do pani dyrektor, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły za codzienną, trudną i często mozolną pracę i życzyli wielu sukcesów, satysfakcji z wykonywania obowiązków oraz bycia inspiracją dla swoich uczniów.

Życzenia zdrowia , satysfakcji zawodowej , pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w roku szkolnym w imieniu rodziców złożyła pani Małgorzata Kruczek, przewodnicząca Rady Rodziców , a w imieniu uczniów Łukasz Ciszewski, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, który podkreślił rolę nauczycieli w przygotowaniu młodzieży do dalszej drogi życiowej, dalszej edukacji, do udanego startu w dorosłą przyszłość.

Akademia zakończyła sie przedstawieniem przygotowanym przez uczniów, którzy chcieli w ten sposób podziękować nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za wsparcie, na które mogą liczyć każdego dnia.

Zdjęcia w galerii

IV REGIONALNA OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM

Pedagog szkolny
IV REGIONALNA OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM

W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Lubartowie odbył się etap powiatowy IV Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Celem olimpiady było poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, sprzyjający kształtowaniu nawyków prozdrowotnych, lepszemu rozumieniu natury zaburzeń i zwalczania stereotypów w tym zakresie, zgodnie z założeniami Narodowego Programu Zdrowia Psychicznego. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów z klasy II A liceum ogólnokształcącego:
  1. Łukasz Ciszewski
  2. Aleksandra Gruba
  3. Edyta Rola
Uczestnicy nie mieli łatwego zadania, musieli się zmierzyć z trudnym i obszernym materiałem merytorycznym, obejmującym wiele zagadnień.
Podsumowania dokonał Starosta Lubartowski pan Frydery Puła, który wręczył  nagrody i  symboliczne upominki oraz  złożył podziękowania wszystkim uczestnikom i koordynatorom szkolnym za zaangażowanie i chęć udziału w olimpiadzie.

Zdjecia w galerii


77 ROCZNICA BITWY POD KOCKIEM

77 ROCZNICA BITWY POD KOCKIEM

W dniu 1 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 77 rocznicę Bitwy pod Kockiem i Wolą Gułowską stoczonej przez SGO ,,Polesie" pod dowództwem gen. Franciszka Kleeberga. Apel ku czci poległych na Cmentarzu Wojennym w Kocku odbył się przy asyście pododdziału kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego z Warszawy. Joanna Guz z klasy II LO oraz Dawid Kiełczykowski z klasy II ZSZ złożyli wieniec przy urnie z prochami gen. Franciszka Kleeberga. Odbyły się też XXII OGÓLNOPOLSKIE BIEGI ULICZNE PAMIĘCI GENERAŁA KLEEBERGA, w których drugie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła Aleksandra Blicharz z klasy III LO.


Zdjęcia w galerii

ODPOWIEDZIALNOSC PRAWNA NIELETNICH

Pedagog szkolny
ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA NIELETNICH W ŚWIETLE OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW PRAWA

W dniu dzisiejszym
odbyły się w naszej szkole zajęcia profilaktyczne, w ramach których przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie z Zespołu ds. Nieletnich - pan asp. Grzegorz Mazuś spotkał sie z uczniami klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego oraz zasadniczej szkoły zawodowej. Podczas spotkania funkcjonariusz poruszył wiele ważnych tematów dotyczących dyskryminacji , rasizmu, torlerancji oraz zagrożeń ze strony alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz cyberprzemocy. Rozmawiał z młodzieżą na temat odpowiedzialności karnej nieletnich oraz omówił katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych tj. kradzieże, bójki, chuligańskie zachowania, wagary , palenie papierosów, picie alkoholu, zażywanie narkotyków. Młodzież dowiedziała się o konsekwencjach prawnych tych negatywnych zachowań, przybliżone zostały też środki wychowawcze stosowane przez Sąd Rodzinny i Nieletnich. Policjant wyjaśnił uczniom pojęcie czynu karalnego, demoralizacji i jej przejawów oraz kiedy za swoje czyny odpowiada sie jako nieletni, a kiedy już jako dorosły. Przeprowadzona pogadanka była doskonałą okazją aby uświadomić młodym ludziom, jak nie wpaść w konflikt z prawem.
Wygenerowano w sekund: 0.16
1,210,940 Unikalnych wizyt