Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,888
· Najnowszy użytkownik: zuber

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskocksekretariat@o2.pl

Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu i Sporcie

Sekretariat

W dniu 13 listopada dwanaścioro uczniów z klasy IIIa Liceum Ogólnokształcącego wzięło udział w eliminacjach szkolnych Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu i Sporcie, gdzie tematem przewodnim w tym roku jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie ePrzedsiębiorczość z Gniezna. Stowarzyszenie to organizuje olimpiady pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem olimpiady jest popularyzacja wiedzy o sporcie w zakresie jego historii, znajomości podstawowych przepisów i zasad poszczególnych dyscyplin sportu, upowszechnianie zasad olimpizmu, idei, kultury Olimpijskiej oraz aktywizowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do zgłębiania wiedzy o sporcie oraz zdiagnozowanie stanu wiedzy wśród uczniów na szczeblu całego Kraju. Oto uczniowie, którzy wzięli udział w eliminacjach szkolnych:

Czajka Kamil

Bujek Emil

Skowron Paweł

Żerkowski Michał

Damian Karasek

Kalina Gośniak

Małgorzata Guz

Sylwia Kowalik

Honorata Bącik

Magda Trykacz

Klaudia Pożarowszczyk

Hubert Czechowski.

 

LICEALIADA 2014/2015

Sekretariat

We czwartek 13 listopada odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej LICEALIADA 2014/2015 w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentował Krzysztof Siwek z klasy I ZSZ. Zajął bardzo wysokie III miejsce w powiecie i tym samym zakwalifikował się do etapu rejonowego. Krzyśkowi gratulujemyJ i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach. Zdjęcia z zawodów w galerii.

" Lubelskie Ramy Kwalifikacji Zawodowych"

Sekretariat

Zasadnicza Szkoła Zawodowa przystąpiła do projektu "Lubelskie Ramy Kwalifikacji Zawodowych - model efektywnej współpracy szkół zawodowych z pracodawcami".

W ramach projektu w dniu 13.11.2014r. uczniowie kl. II i III odbyli spotkanie z przedstawicielami PAN - Oddział w Lublinie, na którym zapoznali się z istotą projektu i mieli możliwość utworzenia własnego konta na platformie e-barometr, na której są gromadzone informacje o pracodawcach i potencjalnych pracownikach. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów.

Zdjęcia w galerii

Święto Odzyskania Niepodległości

Sekretariat

Dnia 12 listopada 2014r. w Zespole Szkół w Kocku odbyła się uroczystość z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie obchody tego święta zostały połączone ze Świętem Szkoły i ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: pan Maciej Tracz – Zastępca Burmistrza Kocka, pani Halina Pietrzela – Dyrektor Gimnazjum w Kocku oraz pani Renata Antas – Niedziela – przewodnicząca Rady Rodziców.

Święto Szkoły obchodzone jest w związku z imieninami Marcina Stępnia, patrona Liceum Ogólnokształcącego w Kocku, który był organizatorem tej szkoły i jej pierwszym dyrektorem. Dlatego też uczniowie klasy III LO przypomnieli wszystkim zgromadzonym sylwetkę patrona.

Pani Dyrektor Ewa Guz w swoim wystąpieniu nawiązała do 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz do słów Jana Pawła II: „Wolności nie można tylko posiadać,(...). Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć przez prawdę” . Uświadomiła zebranym, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Każdego dnia trzeba ją zdobywać i pielęgnować poprzez naukę pracę oraz postawę obywatelską.

Ponadto Pani Dyrektor skierowała słowa do uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz przekazała im życzenia od Starosty Lubartowskiego – pana Fryderyka Puły. Uczniowie rozpoczynający naukę w Zespole Szkół w Kocku usłyszeli też życzenia od gości przybyłych na uroczystość i od przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – Arkadiusza Ciszewskiego – stypendysty Starosty Lubartowskiego. Natomiast młodzież klas drugich obdarowała ich drobnymi upominkami.

Po uroczystym ślubowaniu złożonym przed sztandarem szkoły odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego, w której młodzież przypomniała fragmenty naszej historii i drogi prowadzące do odzyskania wolności. W akademii wykorzystano wiersze i pieśni patriotyczne podkreślające rangę i nastrój Święta Niepodległości.

Zdjecia w galerii

 

 

 

WYWIADÓWKA

Sekretariat

Wywiadówka odbędzie się 27 listopada 2014r. (czwartek) o godz. 15.30

Wycieczka historyczna do Lublina

Sekretariat

W dniu 29 października uczniowie klasy II i III Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w wycieczce historycznej w ramach której zwiedzili Państwowe Muzeum na Majdanku w Lublinie zapoznając się z tematyką Holokaustu, oraz obejrzeli film fabularny „Miasto 44” poświęcony Powstaniu Warszawskiemu.

Zdjęcia w galerii.

XI Turniej Halowej Piłki Nożnej

Sekretariat

W dniu 30 października 2014 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XI Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora RCEZ w Lubartowie zajmując VI miejsce. Skład naszej reprezentacji: Przemysław Bilski i Mateusz Czajka z klasy Ia, Sebastian Niedziela, Emil Kruczek, Jakub Stolat i Krzysztof Siwek z klasy I ZSZ oraz Michał Żerkowski, Emil Bujek i Damian Kruczek z klasy IIIa.

Wygenerowano w sekund: 0.12
916,507 Unikalnych wizyt