Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,887
· Najnowszy użytkownik: Monika Szpyra

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskocksekretariat@o2.pl

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA


Społeczność naszej Szkoły aktywnie włączyła się w uroczyste obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystościach pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki oraz we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Kocku. Po nabożeństwie wszyscy udali się na Plac Księżnej Anny Jabłonowskiej, gdzie odbyło się  widowisko okolicznościowe przygotowane przez zespół artystyczny ,,Nadzieja" pod kierunkiem Pana Józefa Obroślaka. Uczniowie naszej szkoły zatańczyli w strojach historycznych pięknego poloneza przygotowanego przez nauczycielkę wychowania fizycznego Panią Kamilę Oleszczak.Zdjęcia w galerii

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

29 kwietnia 2016 roku społeczność Zespołu Szkół w Kocku pożegnała uczniów klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Stępnia. Absolwenci usłyszeli słowa pożegnania od pani Ewy Guz - Dyrektora Zespołu Szkół w Kocku, pana Wojciecha Serwatko - Skarbnika Powiatu Lubartowskiego oraz od pana Tomasza Futery - Burmistrza Kocka.

Podczas uroczystości odbyło się przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy II LO i ślubowanie absolwentów LO. Nie zabrakło też przemówień wygłoszonych przez młodzież. Dorota Czechowska pożegnała maturzystów w imieniu młodszych roczników licealistów, a Arkadiusz Ciszewski wygłosił słowa podziękowania i pożegnania w imieniu absolwentów.
Centralnym punktem spotkania było uroczyste rozdanie maturzystom świadectw ukończenia LO, nagród książkowych, podziękowań, dyplomów oraz listów gratulacyjnych dla rodziców.
Na zakończenie uroczystości uczniowie klas młodszych zaprezentowali część artystyczną i wręczyli absolwentom drobne upominki.

Tegorocznym maturzystom gratulujemy ukończenia LO i życzymy sukcesów na egzaminach maturalnych!


Zdjęcia w galerii

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

,, DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY ”


26 kwietnia odbył się w naszej Szkole Dzień Otwarty dla uczniów klas III gimnazjów. Po przywitaniu przybyłej młodzieży i nauczycieli przez reprezentantów Weronikę Kulik i Arkadiusza Ciszewskiego, głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Guz. Pani Dyrektor serdecznie przywitała gości, przekazała najważniejsze informacje dotyczące zbliżającej się rekrutacji i zaprosiła wszystkich do obejrzenia części artystycznej spotkania.

Podczas spotkania na sali gimnastycznej uczniowie zostali zapoznani z naszą ofertą edukacyjną , czyli dowiedzieli się, jakie szkoły wchodzą w skład Zespołu Szkół oraz jakie są aktualne profile kształcenia. Uczniowie klasy I liceum ogólnokształcącego i klasy I zasadniczej szkoły zawodowej krótko i zabawnie zaprezentowali każdy z typów szkół.

Jednym z punktów programu był pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowany przez Pana Kazmierza Prandla w wykonaniu uczennic klasy II liceum ogólnokształcącego z udziałem chętnych uczniów gimnazjów.

Uroczystość uświetnił pokaz fitness tzw. zumby, wykonany przez uczennice naszego liceum i uczennicę gimnazjum pod kierunkiem i z udziałem Pani Kamili Oleszczak.

Zwieńczeniem spotkania był skecz kabaretu Smile pt. „Uczelnia” w wykonaniu uczniów klasy I liceum oraz klasy II zasadniczej szkoły zawodowej.

Prowadzący spotkanie uczniowie zachęcili przybyłych gości do zwiedzania Szkoły i do spotkań z pedagogami w pracowniach. Weronika i Arek zaprosili wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w szkolnym karaoke a także do wspólnej zabawy podczas dyskoteki integracyjnej w naszej Szkole.

Zdjęcia w galerii

 

· pedagog8 dnia kwiecień 25 2016 09:35:13 · Drukuj

Akcja profilaktyczna

Pedagog szkolny

 

Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej kampanii społecznej ,, Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu" realizowaną w ramach profilaktycznego programu zapobiegania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.

 

 

Jednym z zaplanowanych działań była dzisiejsza akcja profilaktyczna pod hasłem  ,, LICZY SIĘ TRZEŹWY I ZDROWY UMYSŁ" zorganizowana we współpracy z Państwową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lubartowie. Celem akcji było uświadomienie młodzieży poprzez ćwiczenia symulacyjne na ALKOgoglach , jak alkohol zaburza zmysły, pole widzenia, równowagę, koordynację, powoduje problemy w ocenie odległości a wykonanie pozornie prostych czynności staje się trudne. Uczniowie, nakładając specjalne okulary mogli się przekonać, jaki wpływ na sprawność psychomotoryczną wywiera stężenie alkoholu we krwi wynoszące od 0,8 do 1,5 promila. Każdy uczestnik, który założył ALKOogogle, musiał wykonać kilka zadań takich jak: chodzenie po linii, slalom między pachołkami, manipulowanie drobnymi przedmiotami. Zabawy z okularami oraz zachowania uczniów wywołały wiele emocji i śmiechu, ale przede wszystkim miały zademonstrować uczniom zaburzenia, które mogą wystąpić po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu oraz uświadomić przyszłym i obecnym kierowcom, jak wielkie zagrożenie stwarza alkohol spożyty przed jazdą samochodem.


ANTY-SMOG

Podczas dzisiejszej akcji profilaktycznej  uczniowie mieli też możliwość poddać się badaniu SMOKERLYZEREM, aby sprawdzić zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu, otrzymać materiały edukacyjne pomocne w rzuceniu palenia.

 

Mamy nadzieję, że dzisiejsza akcja skłoni część młodzieży do refleksji, a także ułatwi podejmowanie właściwych i zdrowych wyborów.

 

Zdjęcia w galerii

 

Spotkanie z przedstawicielem Państwowej Inspekcji Pracy

Dnia 12 kwietnia 2016 roku naszą szkolę odwiedziła przedstawicielka Państwowej Inspekcji Pracy w Lublinie Pani nadinspektor Anna Smolarz, która przeprowadziła seminarium na temat:


„Wymogi Bezpieczeństwa i Higieny Pracy przy prowadzeniu robót budowlanych, zagrożenia z tym związane oraz najczęściej występujące wypadki w budownictwie”.

W seminarium udział wzięli uczniowie z klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilu „Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie”. Prowadząca zapoznała uczniów z wymogami przepisów BHP obowiązujących na budowie podczas prowadzenia prac ogólnobudowlanych i wykończeniowych. Podczas wykładu uczniowie zapoznali się z zagrożeniami występującymi w robotach budowlanych oraz najczęściej występującymi podczas tych prac wypadkami. Aby lepiej przybliżyć zagrożenia przy pracach budowlanych Pani nadinspektor Anna Smolarz posłużyła się zdjęciami z wypadków. Wszystkie opisywane zdarzenia miały miejsce na terenie naszego województwa w ciągu ostatnich kilku lat.


Seminarium spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły, którzy z zaciekawieniem obejrzeli i wysłuchali prezentację Pani nadinspektor.


Borzęcki Mariusz


Zdjęcia w galerii

X POWIATOWY KONKURS PAMIĘCI AGNIESZKI OSIECKIEJ


X POWIATOWY KONKURS PAMIĘCI AGNIESZKI OSIECKIEJ - kategoria muzyczna


W dniu 5 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół w Kocku nastąpiło rozstrzygnięcie X Powiatowego Konkursu Pamięci Agnieszki Osieckiej w kategorii muzycznej.


Gimnazjum:

I miejsce – Klaudia Bakan – Gimnazjum w Serokomli

II miejsce – Katarzyna Guz - Gimnazjum w Poizdowie

III miejsce – Milena Kosik – Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim

 


Wyróżnienie – Natalia Bernacka – Gimnazjum w Borkach

Wyróżnienie – Katarzyna Szczęsna – Gimnazjum w Kocku

Wyróżnienie – Angelika Marusiak – Gimnazjum w Serokomli


Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce Milena Mika – Zespół Szkół Nr 2 w Lubartowie

II miejsce Natalia Śnieżko - II Liceum Ogólnokształcące w Lublinie

III miejsce Martyna Massalska - Zespół Szkół w Niemcach

III miejsce – Mateusz Ogrodowski – RCEZ w Lubartowie

 


Wyróżnienie – Wiktoria Piskorska – II LO im. P. Firleja w Lubartowie

Wyróżnienie – Beata Markiewicz – RCEZ w Lubartowie

Wyróżnienie – Klaudia WesołowskaZespół Szkół w Adamowie


Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za zainteresowanie i udział w konkursie.


Ewa Guz – dyrektor

 

zdjęcia w galerii

 

 

X POWIATOWY KONKURS PAMIĘCI AGNIESZKI OSIECKIEJ

X POWIATOWY KONKURS PAMIĘCI AGNIESZKI OSIECKIEJ

- kategoria recytacja


W dniu 4 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół w Kocku nastąpiło rozstrzygnięcie X Powiatowego Konkursu Pamięci Agnieszki Osieckiej w kategorii recytacji.


Gimnazjum:

I miejsce – Filip Królewiecki - Kamionka

II miejsce – Aleksandra Ściseł - Kock

III miejsce – Joanna Ziółkowska – Ostrów Lubelski


Wyróżnienie – Jakub Powałka – Ostrów Lubelski

Wyróżnienie – Dorota German - Łucka

Wyróżnienie – Iga Bożedajek - Poizdów

Wyróżnienie - Klaudia Mąka - Ostrów Lubelski

Wyróżnienie – Weronika Wrzosek - Adamów

Wyróżnienie – Katarzyna Marzec - Ostrówek


Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce Sylwia Piątek – II LO im. P. Firleja w Lubartowie

II miejsce Jan Michalak - RCEZ Technikum Zawodowe w Lubartowie

III miejsce Katarzyna Rybacka - ZS nr 2 w Lubartowie


Wyróżnienie – Natalia Grudzień – II LO im. P. Firleja w Lubartowie


Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za zainteresowanie i udział w konkursi
e.


Ewa Guz – dyrektor

 

zdjęcia w galerii

 

 

Wygenerowano w sekund: 0.11
1,148,723 Unikalnych wizyt