Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,887
· Najnowszy użytkownik: Monika Szpyra

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskocksekretariat@o2.pl

AKCJA CHARYTATYWNA


Społeczność Zespołu Szkół w Kocku włączyła  się do akcji charytatywnej ,,Polacy-Rodakom” poprzez  zorganizowanie zbiórki produktów spożywczych , książek z polską literaturą piękną, książeczek dla dzieci, pluszowych zabawek. Rzeczy te trafią do paczek, które następnie zostaną przekazane Polakom mieszkającym na Ukrainie i Białorusi. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego powstał pomysł przygotowania paczek przez poszczególne klasy. Na szczególne wyróżnienie zasługują klasy II i III LO oraz klasa I LO  wraz z wychowawcami. Uczniowie tych klas okazali wielkie serce i zaangażowanie w akcję.

Wszystkim tym, którzy włączyli się do akcji poprzez przyniesienie darów, serdecznie dziękujemy.

 

Zdjęcia w galerii

 

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA – 16 LISTOPADA 2017

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Pomysł obchodów narodził się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem wszystkie stany i większość palaczy. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia.
Akcja przyjęła się w wielu krajach na świecie, w tym w Polsce, gdzie od 1991 roku organizowana jest przez warszawskie Centrum Onkologii i Fundację Promocja Zdrowia. Według Fundacji, przez ostatnich kilkanaście lat ponad 3 milionom Polaków udało się zerwać z nałogiem. W Polsce, co roku 70000 mieszkańców umiera z powodu palenia tytoniu, a kolejne 8000 zgonów jest spowodowanych biernym paleniem.

Te statystyki można zmienić rezygnując z palenia tytoniu!

Jeśli przestaniemy palić papierosy pierwsze korzyści zdrowotne odczuwane będą bardzo szybko. Już w ciągu 20 minut po wypaleniu ostatniego papierosa tętno ustabilizuje się i powróci do normy, a po 24 godzinach zmniejszy się ryzyko zawału serca. Po 48 godzinach wróci prawidłowe funkcjonowanie zmysłów węchu i smaku. Od 1 do 9 miesięcy potrwa proces wzmocnienia układu krążenia i oddechowego. Po kilku latach znacznie zmniejszy się ryzyko zachorowania na nowotwory oraz choroby układu krążenia.

W tym dniu zorganizowana została w  naszej szkole kolejna akcja prozdrowotna we współpracy z Oddziałem Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubartowie, mająca na celu uświadomienie uczniom negatywnych skutków palenia tytoniu i podkreślenie korzyści wynikających z jego zaprzestania. W czasie trwania akcji można było otrzymać materiały edukacyjne pomocne w rzuceniu palenia. Mamy nadzieje, że akcja skłoni część młodzieży do refleksji i podjęcia decyzji o zaprzestaniu palenia.

Każdy rok a nawet dzień abstynencji tytoniowej jest bezcenny dla zdrowia!

WYCIECZKA EDUKACYJNA

WYCIECZKA DO WARSZAWY

16 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce integracyjno-edukacyjnej do Warszawy. Wycieczka rozpoczęła się od  pobytu w Muzeum Powstania Warszawskiego. Miejsce to powstało, aby oddać hołd ludziom walczącym i tym, którzy poświęcili swoje życie za ojczyznę. Ekspozycja muzealna została zaprojektowana w niepowtarzalny sposób, cały czas oddziaływała na nas obrazem, światłem i dźwiękiem. Weszliśmy do muzeum i od razu można było poczuć powiew historii, tej z 1944 roku. Tysiące autentycznych przedmiotów zachowanych z tamtego czasu, nierówna kostka brukowa odtwarzająca ulice dawnej Warszawy, podziemny kanał, samolot odtworzony w skali 1:1, kopia sławetnego pomnika Małego Powstańca, utwory muzyczne z okresu powstańczego,opaski powstańcze, zdjęcia, broń, mundury, maszyny drukarskie, powstańczy kalendarz pozwalający skompletować kopię kalendarza z okresu powstania. Z Muzeum Powstania Warszawskiego wyszliśmy pełni refleksji i zadumy. Była to prawdziwa, żywa lekcja historii, która pozostanie w naszej pamięci na długo.

Po zwiedzeniu Muzeum Powstania Warszawskiego udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki. Wjechaliśmy windą na taras widokowy na XXX  piętrze, skąd podziwialiśmy panoramę dzisiejszej Warszawy.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Gmachu Parlamentu – miejsca, gdzie zapadają uchwały i ważne decyzje. Uczniowie mieli okazję zwiedzić budynek Sejmu RP, poznać jego historię oraz uzyskać wszelkie niezbędne informacje związane z pracą parlamentarzystów. Każdy otrzymał kserokopię z nazwiskami posłów aktualnej kadencji z zaznaczeniem ich miejsc na sali posiedzeń Sejmu.

Wycieczka do stolicy podobała się zarówno młodzieży, jak i opiekunom. Była to wyjazd edukacyjny, ale również wspaniały sposób integracji uczniów naszej szkoły. Wspólnie spędzone chwile zostały uwiecznione na fotografiach.

Zdęcia w galerii

DORADZTWO ZAWODOWE

WARSZTATY Z WIZAŻU

We współczesnym świecie stylizacja i wizaż są coraz bardziej popularne. Wiedza i umiejętności z tego zakresu przydadzą się każdemu w autoprezentacji, rozbudzą wrażliwość na piękno oraz ułatwią wybór dalszej ścieżki kształcenia i w konsekwencji zdobycie atrakcyjnego zawodu (związanego z modą, wizażem).10 listopada w piątek po zajęciach lekcyjnych, odbyły się w naszej szkole warsztaty z wizażu.  Zainteresowane nimi dziewczęta z klasy II i III LO miały możliwość poznać podstawy dziennego makijażu. Zajęcia powadziła wizażystka  Magda  Gostyna, która w bardzo przystępny sposób tłumaczyła wszystkie zawiłości z tą sztuką związane. Każda uczestniczka dostała cały zestaw kosmetyków i akcesoriów potrzebnych do wykonania makijażu. Podczas trzygodzinnych warsztatów uczestniczki ćwiczyły umiejętność wykonania makijażu zgodnie z  poleceniami prowadzącej, która demonstrowała na modelce Paulinie kolejne etapy pracy. Efekt był bardzo widoczny- wszystkie uczestniczki wyszły pięknie i profesjonalnie umalowane.

Zdjęcia w galerii

Święto Szkoły

W czwartek 9 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie obchody zostały połączone ze Świętem Szkoły i ślubowaniem klas pierwszych. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: pan Krzysztof Krupa - kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Lubartowie, pan Tomasz Futera - burmistrz Kocka oraz pani Małgorzata Kruczek - przewodnicząca Rady Rodziców. Święto Szkoły obchodzone jest w związku z rocznicą nadania imienia Marcina Stępnia Liceum Ogólnokształcącemu w Kocku. Pan Marcin Stępień był inicjatorem powstania oraz pierwszym dyrektorem naszego Liceum. Jego sylwetkę za pomocą prezentacji multimedialnej przedstawili uczniowie klasy II Liceum Ogólnokształcącego Emilia Stefaniak, Damian Rola i Krystian Jankiewicz.

Pani Dyrektor Ewa Guz w swoim wystąpieniu zaznaczyła, że patriotyzm to obecnie sumienna praca, systematyczna nauka, oraz działalność na rzecz środowiska lokalnego. Ponadto skierowała wiele serdecznych słów do uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Branżowej Szkoły I Stopnia. Uczniowie rozpoczynający naukę w Zespole Szkół w Kocku usłyszeli tez życzenia oraz słowa wsparcia i otuchy od gości przybyłych na uroczystość oraz od przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego – Emilii Stefaniak. Młodzież z klas pierwszych otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki od kolegów i koleżanek z klas drugich. Po uroczystym ślubowaniu odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy II Liceum Ogólnokształcącego oraz kolegów aklasy I i III pod kierunkiem pani Moniki Szpyra i pana Sławomira Humeniuka. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość włączenia się do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

STYPENDYSTKA PREZESA RADY MINISTRÓW


Z radością informujemy, że uczennica klasy III A Liceum Ogólnokształcącego Edyta Rola została Stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Stypendium to przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.


W dniu 7  listopada 2017 roku w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów 237 stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Edyta otrzymała dyplom z rąk Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka i Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk, którzy życzyli laureatom dalszych sukcesów oraz kontynuacji nauki na jednej z wielu znakomitych lubelskich uczelni.

Serdecznie gratulujemy Edycie i życzymy dostania się na wymarzony kierunek studiów ! 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

MAMY NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI


Nowy rok szkolny to dla wszystkich uczniów czas wielu zmian. To nie tylko nowa szkoła, nowi nauczyciele, znajomi, to również czas wyboru nowych przedstawicieli społeczności uczniowskiej. Dnia 26 października 2017 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Szkolnej Rady Samorządu Uczniowskiego, w czasie których każdy z nas mógł zadecydować, kto z naszych koleżanek i kolegów będzie reprezentował grono uczniowskie przez kolejny rok. Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja składająca się z przedstawicieli klasy III LO i pani pedagog pełniącej funkcję opiekuna SU.


W skład Szkolnej Rady Samorządu Uczniowskiego weszli uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę głosów:

Przewodniczący – Emilka Stefaniak kl. II LO
Z-ca przewodniczącego Agnieszka Sidor  kl. II LO
Z-ca przewodniczącego Michał Stefaniak kl. I BS
Sekretarz – Sara  Ściseł kl. I LO
Skarbnik – Klaudia Fijałek kl. I LO


Wybrano również przewodniczących sekcji :

 

Sekcja kulturalno-rozrywkowa – Agnieszka Sidor kl. II LO
Sekcja sportowa – Sara Ściseł kl. I LO
Sekcja wolontariatu  - Kinga Kulik kl. I LO
Sekcja dziennikarska – Aleksandra Demucha kl. I LO

 

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została pani pedagog  Katarzyna Wierzchoń-Krysińska.

 

Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcieliby uczestniczyć w życiu szkoły , do pracy w poszczególnych sekcjach.

Wszystkim wybranym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu ciekawych  pomysłów na urozmaicenie życia szkolnego. Powodzenia !


Wygenerowano w sekund: 0.03
1,338,163 Unikalnych wizyt