Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,887
· Najnowszy użytkownik: Monika Szpyra

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskocksekretariat@o2.pl

POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY

POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY ,, 1918 - BÓG.HONOR.OJCZYZNA"

 

W dniu 8 grudnia 2016 r. Zespół Szkół w Kocku gościł 29 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Lubartowskiego. Uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Historycznym „1918 – Bóg.Honor.Ojczyzna” nad którym Patronat honorowy objął pan Fryderyk Puła – Starosta Lubartowski. Konkurs został podzielony na dwie kategorie: wiedzy oraz plastyczną i był poświęcony wydarzeniom, które 11 listopada 1918 r. zapoczątkowały niepodległość naszego kraju. Nagrody najlepszym uczniom wręczył pan Krzysztof Krupa – kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Lubartowie oraz pani Ewa Guz – dyrektor Zespołu Szkół w Kocku.

 

Wyniki konkursu


Konkurs wiedzy – kategoria szkoły gimnazjalne:

I miejsce – Mateusz Marczak (Gimnazjum w Kamionce)

II miejsce – Jakub Trykacz (Gimnazjum w Kocku)

III miejsce – Jakub Czajka (Gimnazjum w Kocku)


Konkurs wiedzy – kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Daniel Górny (ZS nr 2 w Lubartowie)

II miejsce – Krzysztof Braszko (RCEZ w Lubartowie)

III miejsce – Wioleta Guz (Zespół Szkół w Kocku)


Konkurs plastyczny – kategoria szkoły gimnazjalne:

I miejsce – Marek Gruchoła (Gimnazjum w Kocku)

II miejsce – Dominika Majchrzak (Gimnazjum Sportowe w Lubartowie)

III miejsce – Grzegorz Bilski (Gimnazjum w Kocku)


Konkurs plastyczny – kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Paweł Czuchryta (RCEZ w Lubartowie)

I miejsce – Eryk Symbor (RCEZ w Lubartowie)

III miejsce – Ilona Misiarz (RCEZ w Lubartowie)


Wyróżnienia:

Grzegorz Markiewicz (ZS nr 2 w Lubartowie)

Ilona Misiarz (RCEZ w Lubartowie)

 

Nagrodzonym w konkursie serdecznie gratulujemy, zaś w szczególności uczennicy klasy III LO Wiolecie Guz, która w kategorii wiedzy szkół ponadgimnazjalnych zajęła wysokie 3 miejsce. Sukces tym bardziej jest większy, że kolejne miejsca 4-6 zajęli również nasi uczniowie: Patrycja Nakonieczna, Mateusz Czajka i Krzysztof Waszkowski. Jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu z serii „Bóg.Honor.Ojczyzna”.

Zdjęcia w galerii

 

 

 

MIKMIKOŁAJKOWY TURNIEJ W PIŁKĘ SIATKOWĄ

Pedagog szkolny
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W PIŁKĘ SIATKOWĄ

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego nauczyciel wychowania fizycznego pan Kazimierz Prandl  zorganizował w dniu dzisiejszym Mikołajkowy Turniej w Piłkę Siatkową dziewcząt i chłopców. Była  to kolejna impreza w naszej szkole zorganizowana w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej ,,Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Biletem wstępu były słodycze, z których wykonane zostaną paczki świąteczne dla dzieci.

Wyniki meczów:

Zespół złożony z uczennic klas I i II LO wygrał mecz z reprezentacją dziewcząt klasy III LO w stosunku setów 2 : 1 (22:25 , 25:23,  rozstrzygający set 15:5)

Takim samym wynikiem 2 : 1 po emocjonującym pojedynku zakończył się mecz chłopców, pomiędzy reprezentacjami ZSZ i LO (25:23 , 29:31 , 16:14). Drużyna Zasadniczej Szkoły Zawodowej wygrała w tie-breaku 16:14.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział wszystkim zawodnikom.

Dziękujemy też całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w akcję i kulturalne uczestnictwo w turnieju.


Zdjęcia w galerii

SZKOLNE MIKOŁAJKI

Pedagog szkolny

6 grudnia świętowaliśmy Szkolne Mikołajki. Na korytarzu rozbrzmiewała świąteczna muzyka, a pięknie udekorowany hol i choinka zapewniły magiczną atmosferę. Uczniowie ubrani w czapki  św. Mikołaja mogli liczyć na przychylność nauczycieli i na to, że nie będą wywołani do odpowiedzi. Tradycją stała się zbiórka słodyczy w ramach akcji ,,Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", z których zostaną wykonane paczki świąteczne. Samorząd Uczniowski zrganizował sesję fotograficzną z Mikołajem, któej efekty prezentujemy w galerii.

PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ

Biblioteka Szkolna


zaprasza do udziału w akcji


PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ


MASZ ZBĘDNE KSIĄŻKI, KTÓRYCH JUŻ NIE CZYTASZ


PRZYNIEŚ JE DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ I SPRAW


BY MOGLI JE CZYTAĆ INNI


DAJ SZANSĘ BY KSIĄŻKI ŻYŁY DALEJ

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

STYPENDYSTA PREZESA RADY MINISTRÓW

Z radością informujemy, że uczeń klasy II A Liceum Ogólnokształcącego Łukasz Ciszewski został Stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Stypendium to przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w szkole średnią ocen oraz wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
W dniu 30 listopada 2016 r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. 233 najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego kończących się egzaminem dojrzałości otrzymało z rąk Pana Wicewojewody Roberta Gmitruczuka i Pani Kurator Teresy Misiuk dyplomy i gratulacje w imieniu Pani Premier Beaty Szydło i Pani Minister Edukacji Anny Zalewskiej.
Serdecznie gratulujemy Łukaszowi i życzymy dalszych sukcesów !

Zdjęcia w galeriiMIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY

Pedagog szkolny

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW !

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w ,,Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy pod hasłem: HIV i inne zakażenia przenoszone drogą płciową" zorganizowanym przez Bursę Szkolną w Lubartowie oraz  Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lubartowie. Celem konkursu było sprawdzenie poziomu wiedzy uczestników oraz zachęcenie młodych ludzi do pogłębiania i rozszerzania wiedzy na temat chorób zakaźnych przenoszonych droga płciową i zasad ich profilaktyki.

W konkursie brało udział siedem drużyn ze szkół średnich powiatu lubartowskiego oraz Bursy Szkolnej z Lubartowa i Lublina.

Drużyna uczniów z naszej szkoły w składzie: Edyta Rola i Łukasz Ciszewski z klasy II LO zajęła II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !


Zdjęcia w galerii


ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS

Pedagog szkolny 1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

Na świecie żyje z HIV blisko 37 mln osób. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Światowy Dzień AIDS, obchodzony 1 grudnia, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest Czerwona Kokardka – nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS.

Po trzydziestu latach od wykrycia w Polsce pierwszego zakażenia szacuje się, że nawet 35 tys. osób żyje z HIV, a blisko co druga o tym nie wie i może nieświadomie zakażać. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny od wdrożenia badań w 1985 r. do 31 sierpnia 2016 r. zakażenie HIV stwierdzono u 20.756 osób, odnotowano 3.408 zachorowań na AIDS, a 1.348 chorych zmarło.

Obchody Światowego Dnia AIDS wpisały się już na stałe w tradycję naszej szkoły. Zorganizowana została akcja informacyjno-plakatowa mająca na celu propagowanie wiedzy z zakresu profilaktyki zakażenia wirusem HIV. Dzięki współpracy z PSSE w Lubartowie szkoła otrzymała zestaw ulotek i broszur, które będą w tym dniu rozdawane młodzieży. Już po raz czwarty będziemy uczestniczyć w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy na temat : ,, HIV i inne zakażenia przenoszone drogą płciową"zorganizowanym przez Bursę Szkolną w Lubartowie i PSSE w Lubartowie, a reprezentować naszą szkołę będą Edyta Rola  i Łukasz Ciszewski z klasy II LO.

Zdjęcia w galerii

Wygenerowano w sekund: 0.11
1,223,549 Unikalnych wizyt