Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,887
· Najnowszy użytkownik: Monika Szpyra

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskocksekretariat@o2.pl

OGÓLNOPOLSKA AKCJA CHARYTATYWNA

Pedagog szkolny
,,POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ"

Społeczność Zespołu Szkół w Kocku już po raz czternasty włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej ,,Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Zarejestrowany został Terenowy Sztab Akcji pod numerem 171. Szefem sztabu jest Katarzyna Wierzchoń-Krysińska - pedagog szkolny, z którą można się kontaktować w sprawie akcji.
W ramach akcji zbierane będą:
- słodycze,
- artykuły spożywcze nadające się do długoterminowego przechowywania,
- przybory szkolne,
- zabawki, książeczki dla dzieci,
- środki czystości .
Dary można przynosić codziennie do pedagoga szkolnego do dnia 18 grudnia 2015 roku. Z zebranych darów zostaną wykonane paczki świąteczne.

Wszystkim, którzy włączą się do akcji, serdecznie dziękujemy.

Debata społeczna

Pedagog szkolny17 listopada 2015 roku Samorząd Uczniowski oraz przedstawiciele klas uczestniczyli razem z  pedagogiem szkolnym w debacie społecznej zorganizowanej przez Komisariat Policji oraz Urząd Miejski w Kocku na temat: ,,Realne zagrożenia wynikające z nielegalnego obrotu oraz konsekwencje zażywania narkotryków i dopalaczy w świetle obowiązujących przepisów prawa".
Podczs debaty mówiono o tym, czym są narkotyki i dopalacze, jak działają na organizm, jakie są konsekwencje psychologiczno – społeczne oraz prawne używania dopalaczy oraz środków odurzających. Celem debaty było wypracowanie propozycji rozwiązań mających na celu zminimalizowanie tego zjawiska w środowisku lokalnym.

Święto Szkoły

Sekretariat

10.11.2015r w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie obchody zostały połączone ze Świętem Szkoły i ślubowaniem klas pierwszych. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście : pan Krzysztof Krupa - kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Lubartowie, pan Tomasz Futera - burmistrz Kocka, pan Marek Futera - przewodniczący Rady Miejskiej w Kocku oraz pani Małgorzata Kruczek - przewodnicząca Rady Rodziców. Święto Szkoły obchodzone jest w związku z rocznicą nadania imienia Marcina Stępnia Liceum Ogólnokształcącemu w Kocku. Pan Marcin Stępień był pierwszym dyrektorem naszego Liceum. Jego sylwetkę przedstawiły uczennice Dominika Kaczorek i Aleksandra Blicharz. Pani Dyrektor Ewa Guz w swoim wystąpieniu nawiązała do 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz skierowała kilka ciepłych słów do uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uczniowie rozpoczynający naukę w Zespole Szkół w Kocku usłyszeli tez życzenia od gości przybyłych na uroczystość i od przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego – Doroty Czechowskiej, a młodzież z klas drugich obdarowała ich drobnymi upominkami. Po uroczystym ślubowaniu odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy II Liceum Ogólnokształcącego i II ZSZ pod kierunkiem pani Agnieszki Kozy i przy dużym wsparciu pana Mateusza Obroślaka, za co serdecznie dziękujemy. Patriotyczne pieśni, słowa wierszy przypomniały wszystkim trudną drogę Polski do niepodległości.Zdjęcia w galerii.


Wycieczka do Lublina

Lublin - trochę rozrywki, trochę historii...

W dniu 29 października 2015 roku uczniowie klasy I i II LO oraz I ZSZ wybrali się na wycieczkę do Lublina. Celem wycieczki było obejrzenie głośnego filmu Ridleya Scotta ,, Marsjanin" oraz lekcja muzealna na Zamku. Po wyjsciu z kina przywitała na piękna, słoneczna jesień, więc postanowiliśmy odetchnąć atmosferą pełnego niezwykłych miejsc miasta, jakim jest Lublin i pospacerować po magicznych zakątkach Starego Miasta oraz zwiedzić Muzeum Lubelskie na Zamku. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do naszego urokliwego miasteczka Kocka, w którym jest również wiele historycznych i wartych zobaczenia miejsc.Zdjęcia w galerii.

Tenis stołowy

W dniu 27.10.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasz reprezentant Krzysztof Siwek zakwalifikował się do kolejnego etapu rozgrywek, czyli Mistrzostw Rejonu, które odbędą się w Dęblinie.

Powiatowy Konkurs Historyczny

W dniu 28 października 2015 r. Zespół Szkół w Kocku gościł 39 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Lubartowskiego. Uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Historycznym „1944 – Bóg.Honor.Ojczyzna”. Konkurs został podzielony na dwie kategorie: wiedzy oraz plastyczną i był poświęcony dziejom 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej. Nagrody najlepszym uczniom wręczyła pani Ewa Guz – dyrektor Zespołu Szkół w Kocku. Patronat honorowy nad konkursem objął pan Fryderyk Puła – Starosta Lubartowski.

 

Konkurs wiedzy – kategoria szkoły gimnazjalne:

I miejsce – Mateusz Marczak (Gimnazjum Kamionka)

II miejsce – Milena Czechowska (Gimnazjum Kock)

III miejsce – Magdalena Kucharska (Gimnazjum Ostrów Lubelski)

 

Konkurs wiedzy – kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Jakub Rodak (ZS nr. 2 w Lubartowie)

II miejsce – Karolina Borowiec (ZS nr. 2 w Lubartowie)

III miejsce – Weronika Dudek (ZS nr. 2 w Lubartowie)

 

 

Zdjęcia w galerii

 

Powiatowy Konkurs Historyczny 1944-Bóg.Honor.Ojczyzna

Sekretariat

Wyniki Powiatowego Konkursu Historycznego

"1944-Bóg . Honor.Ojczyzna."

Kategoria plastyczna:

I miejsce - Paweł Czuchryta - RCEZ w Lubartowie

II miejsce - Kornelia Partyka - Gimnazjum w Kocku

III miejsce - Dominika Kaczorek - LO w Kocku

Wyróżnienie:

Edyta Wójcik - RCEZ w Lubartowie

Katarzyna Guz - ZS w Poizdowie

Gratulujemy!

Wygenerowano w sekund: 0.12
1,069,417 Unikalnych wizyt