Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskock@o2.pl

Wycieczka integracyjna

 

W dniu 4 października 2021 r. odbyła się wycieczka integracyjna , której uczestnikami byli uczniowie klas : I –III LO oraz Ibs wraz z opiekunami.

 

Pierwszy punktem wycieczki była wizyta w Strefie Wysokich Lotów, gdzie na uczniów czekało mnóstwo atrakcji: trampoliny, arena do swobodnego skakania, ściana wspinaczkowa oraz strefa atrakcji dmuchanych.

 

Po wytężonym wysiłku fizycznym uczniowie zjedli pyszną pizzę.

 

Kolejnym  punktem programu wycieczki był seans w kinie Multikino, gdzie uczniowie obejrzeli film  pt. „ Wyszyński - zemsta czy przebaczenie”, ukazujący losy wojenne księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego - przyszłego Prymasa Polski, który w obliczu wojny musi dokonywać trudnych wyborów. Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, a także walką o nadzieję i miłość.

 

Ta wzruszająca lekcja historii obejrzana na kinowym ekranie była ostatnim punktem dzisiejszej wycieczki.


Zdjęcia w galerii

image0001.jpg

Dzień Tabliczki Mnożenia


W pierwszy piątek października odbywa się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku w naszej szkole również świętowaliśmy ten dzień. Około 50 uczniów miało możliwość sprawdzenia swojej wiedzy ze znajomości tabliczki mnożenia. Zawody były dość trudne, gdyż uczestnik miał tylko 1 minutę na obliczenie działań. Rekordzistą okazał się Damian Rodak z klasy 3a, który poprawnie napisał aż 49 działań.

Gratulujemy!

Zdjęcia w galerii

image0000.jpg

Wycieczka do Lublina

 

W dniu 22.09.2021 roku uczniowie klasy II LO uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Był to czas na wzajemne poznanie się, wspólną zabawę a także rozwijanie edukacji historycznej o okupacji niemieckiej na Lubelszczyźnie podczas II wojny światowej, w szczególności poprzez upamiętnianie ofiar, ochronę obiektów oraz dokumentowanie historii obozu koncentracyjnego. Pani przewodnik oprowadziła nas po terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego, potocznie nazywanego Majdankiem. Na terenie Muzeum obejmującym 90 ha znajduje się ok. 70 obiektów historycznych. Wśród nich, szczególne znaczenie mają miejsca bezpośrednio związane z masową eksterminacją ludności: komory gazowe, krematorium, oraz rowy egzekucyjne, w których rozstrzelano około 18 000 Żydów. Zachowane zostało również jedno z pięciu pól więźniarskich oraz cześć zabudowań administracyjnych i gospodarczych. W baraku nr 62 zlokalizowana jest multimedialna wystawa „Więźniowie Majdanka”. Naszą misją jest pielęgnowanie pamięci i rozwijanie edukacji historycznej o okupacji niemieckiej na Lubelszczyźnie podczas II wojny światowej, w szczególności poprzez upamiętnianie ofiar.

 

Drugim punktem wycieczki była wizyta w parku trampolin - Strefa Wysokich Lotów. W parku uczniowie znaleźli mnóstwo atrakcji takich jak: trampoliny sportowe, basen z gąbkami, belka do pojedynków, podłoga wybijająca, arena do swobodnego skakania, ścianka wspinaczkowa, ścieżki akrobatyczne, kosze do ćwiczenia wsadów, strefa ninja warrior oraz strefa atrakcji dmuchanych i wiele innych.

 

Po wysiłku fizycznym było trochę czasu na zjedzenie małego co-nie-co.


Zdjęcia w galerii

SALON MATURZYSTÓW

SALON MATURZYSTÓW - PERSPEKTYWY 2021


W dniu 16 września 2021 roku uczniowie z klasy III A LO uczestniczyli w Lubelskim Salonie Maturzystów , który ze względów bezpieczeństwa został przeprowadzony w formule online. Program obejmował wykłady ekspertów maturalnych i porady doradców edukacyjno-zawodowych, a w wydzielonej części targowej na wirtualnych stoiskach zaprezentowały się szkoły wyższe.


Maturzyści uzyskali aktualną wiedzę o wymogach matury 2022 oraz o przedmiotach, z których oceny będą uwzględniane w przyszłym roku przez uczelnie przy rekrutacji na wybrane przez maturzystów kierunki studiów.


Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie ułatwi młodzieży właściwe przygotowanie się do egzaminu maturalnego oraz podjęcie decyzji odnośnie wyboru dalszego kierunku kształcenia.

Czytanie na przerwie


Biblioteka Zespołu Szkół w Kocku bierze udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.

Celem akcji jest:
- Promocja czytelnictwa wśród młodzieży szkolnej.
- Integracja środowiska lokalnego oraz wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi.
- Zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole.
- Zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Udział w akcji jest otwarty, dobrowolny i bezpłatny.
Akcja nie ma charakteru konkursu, nie przewiduje się nagród, promuje tylko czytelnictwo wśród młodzieży szkoły.

Podręczniki

 

W dniach 7 i 8 września 2021 r. bibliotekarki zorganizowały giełdę podręczników. Podczas kiermaszu można było sprzedać i kupić używane podręczniki szkolne. Ci zaś, którzy nie zdążyli sprzedać książek, mogą zawsze przekazać je w formie darowizny do biblioteki szkolnej.

 

BEZPŁATNA INFOLINIA ,,POMAGAMY"

800 800 605 - całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów ,,Pomagamy”

Od 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników.

Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Wystarczy po prostu zadzwonić na infolinię, a doświadczeni konsultanci pomogą nawet w najtrudniejszej sytuacji. Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo .

W ramach działań infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wygenerowano w sekund: 0.02
2,138,352 Unikalnych wizyt