Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskock@o2.pl

Życzenia

AKCJA CHARYTATYWNA

AKCJA CHARYTATYWNA ,, PACZKA ŚWIĄTECZNA”

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowana została w naszej szkole akcja charytatywna ,,PACZKA ŚWIĄTECZNA”, bo Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym  szerzej otwieramy swoje serce na drugiego człowieka. Dzielimy się tym co mamy, by  potrzebujący pomocy również mogli poczuć świąteczną atmosferę. W ramach Mikołajek zbierane były słodycze, maskotki, książeczki dla dzieci. Ogłoszony został również konkurs na największą paczkę świąteczną przygotowana przez klasy. Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa IIIA LO  z wychowawczynią panią Zofią Kośmider, która przygotowała największą i najbardziej różnorodną paczkę świąteczną. Dziękujemy również klasom I a LO, II a LO, III bs wraz z wychowawcami za okazałe paczki oraz klasie I bs  i gronu pedagogicznemu za udział w akcji. Paczki świąteczne zostały przekazane we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej rodzinom , które najbardziej na nią czekają. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji sprawiliśmy niektórym chociaż maleńką radość .
Samorząd Uczniowski

KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

15 grudnia 2021r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego,,Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa", którego celem było popularyzowanie tradycji świątecznych, umożliwienie uczniom zaprezentowania swojego talentu plastycznego oraz rozwijanie umiejętności składania życzeń.

Do konkursu zgłoszono 13 prac, spośród których nagrodzono trzy najlepsze :
I miejsce   -  Dominika Wyczółkowska kl. IIIa LO
II miejsce  -  Natalia Bilska  kl. IIa LO
III miejsce -  Katarzyna Nakonieczna kl. IIIa LO

Dziękujemy za udział w konkursie.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

KONKURS FOTOGRAFICZNY ,, WSZYSTKO JEST POEZJĄ. KAŻDY JEST POETĄ”.

13.12.2021 roku  odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Wszystko jest poezją. Każdy jest poetą”. Są to słowa znanego i lubianego poety  Edwarda Stachury.

W konkursie wzięło udział 5 uczniów z klas licealnych. Komisja doceniła wartość artystyczną wszystkich nadesłanych fotografii i ostatecznie wyłoniła finalistów. Są nimi:

I miejsce    -  Kinga Majerek kl. IIIa LO
II miejsce   -  Maja Pożarowszczyk  kl. IIa LO
III miejsce  -  Kacper Kreft kl. IIIa LO

Gratulujemy wrażliwości na piękno wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Mistrzostw Powiatu Lubartowskiego w Piłce Siatkowej Chłopców

W zawodach rozgrywanych w hali sportowej ZS nr 2 w Lubartowie udział wzięło pięć szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu lubartowskiego.
Otwarcia zawodów jak i podsumowania oraz wręczenia nagród dokonał p. o. Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie p. Zbigniew Sajda. Po wyrównanej rywalizacji sportowej w finale drużyna ZS Kock zajęła 2 miejsce ulegając minimalnie drużynie ZS nr 2 w Lubartowie.

Klasyfikacja końcowa:
1. ZS nr 2 w Lubartowie,
2. ZS w Kocku,
3. II LO w Lubartowie,
4. ZS w Ostrowie Lubelskim,
5. RCEZ w Lubartowie.

Dzień Promocji Honorowego Krwiodawstwa

W naszej szkole odbył się Dzień Promocji Honorowego Krwiodawstwa.


Krew, można śmiało powiedzieć, jest to najcenniejsza substancja w organizmie człowieka.
To wyjątkowy lek. Występujące niedobory krwi i jej składników to problem całego społeczeństwa, dlatego zachęcamy uczniów klas trzecich do podzielenia się darem, który ratuje życie i daje możliwość powrotu do zdrowia.


Ponad połowa Polaków uważa, że krew można wyprodukować w laboratorium.


Krwi ani żadnych produktów krwiopodobnych nie da się uzyskać sztucznie. Jedyną jej fabryką jest ludzki organizm. Ministerstwo Zdrowia zorganizowało kampanię społeczną „Twoja krew – Moje życie”, mającą na celu przekonać Polaków do oddawania krwi.


Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, przed każdym oddaniem krwi u dawcy wykonywane są badania laboratoryjne i badanie lekarskie, na podstawie których dawca kwalifikowany jest do oddania krwi.
Dawcą może zostać osoba w wieku 18-65 lat. Przy oddawaniu krwi trzeba mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość i numer PESEL oraz adres zameldowania. Dawca musi też ważyć więcej niż 50 kg. Przed oddaniem krwi należy zjeść lekkostrawny posiłek oraz zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Nie wolno używać alkoholu ani substancji psychoaktywnych. Należy też ograniczyć palenie papierosów.

Pamiętajmy: krwi nie da się wyprodukować. Można ją pozyskać tylko dzięki ludziom dobrej woli. Pomóżmy tym, którzy tego potrzebują.

 

AKCJA CHARYTATYWNA

,,ŚWIĄTECZNA PACZKA”

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym  szerzej otwieramy swoje serce na drugiego człowieka. Dzielimy się tym co mamy, by  potrzebujący pomocy również mogli poczuć świąteczną atmosferę. Dlatego zapraszamy wszystkie klasy do akcji ,,Świąteczna Paczka”. Każda klasa przygotowuje paczkę świąteczną, którą przekażemy tym, którzy najbardziej na nią czekają. Dzięki każdemu z nas Święta mogą być lepsze i piękniejsze.
Zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału w akcji.
Samorząd Uczniowski
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,195,749 Unikalnych wizyt