Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,887
· Najnowszy użytkownik: Monika Szpyra

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskocksekretariat@o2.pl

REKRUTACJA 2017/2018

Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018

Informujemy, że posiadamy wolne miejsca w klasach pierwszych szkół dla młodzieży: Liceum Ogólnkształcącym i Branżowej Szkole I stopnia oraz w klasie drugiej
Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych kształcącym w formie zaocznej ( zjazdy średnio co dwa tygodnie).

ZAPRASZAMY DO NASZYCH SZKÓŁ !!!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Image result for wakacje

23 czerwca 2017r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 dla uczniów klasy pierwszej i drugiej LO oraz ZSZ, podczas którego absolwenci ZSZ otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Gratulacje oraz życzenia udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji złożył uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły w swoim liście Pan Fryderyk Puła - starosta lubartowski.

Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe, a ich rodzice listy gratulacyjne.

 

Gratulujemy wszystkim uzyskania promocji i życzymy bezpiecznych i kolorowych wakacji.

 

Zdjęcia w galerii

 

Zakończenie roku szkolnego 2016/17

Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców na uroczystość zakończenia roku szkolnego  2016/2017, która odbędzie się 23 czerwca 2017 roku (piątek).


- Msza Św. o godz. 8.30

- uroczystość w szkole o godz. 10.00

Rajd rowerowy

13 czerwca uczniowie klasy I i II LO oraz I ZSZ uczestniczyli w RAJDZIE ROWEROWYM. Trasa wiodła z Kocka przez Górkę, Tarkawicę, Kolonię Żurawiniec i Serock do Firleja. Nad jeziorem graliśmy w siatkówkę plażową i grillowaliśmy. Nie mogło zabraknąć również gier i zabaw integracyjnych. Wróciliśmy nieco krótszą trasą wiodącą z Firleja przez Serock, Sułoszyn, Pożarów oraz Górkę do Kocka. Mimo silnego wiatru, który chwilami sprawiał, że trzeba było zejść z rowerów i iść pieszo, wszystkim dopisywały dobre humory. Nie uniknęliśmy również „mini” stłuczek rowerowych, ale na szczęście bez przykrych konsekwencji.

Na koniec, w nagrodę za sprawne pokonanie ponad 40 km w dość trudnych warunkach, zjedliśmy lody i rozjechaliśmy się do domów. Z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd w przyszłym roku szkolnym.


Zdjęcia w galerii.


Dzień zdrowia

W dniu 01.06.2017 odbył się w naszej szkole Dzień Zdrowia i Sportu.  Tradycyjnie jak co roku klasa II LO w ramach projektu edukacyjnego, który w tym roku szkolnym nosił nazwę „Bezpieczne wakacje" przygotowała prezentacje dotyczące zasad zachowania się w różnych sytuacjach z jakimi spotykamy się w czasie wakacji . Poszczególne grupy prezentowały wyniki swojej pracy na temat: bezpieczeństwa i przygotowania się do wycieczki w góry, zasad zachowania się i bezpieczeństwa nad wodą, bezpieczeństwa podczas wycieczki rowerowej, bezpieczeństwa podczas zabaw oraz niebezpieczeństw związanych z Internetem. Projekt realizowany był w ramach zajęć z ,,Ratownictwa przedmedycznego” pod kierunkiem pana Kazimierza Prandla.

Na zakończenie prezentacji uczniowie naszej szkoły mieli możliwość skorzystania z poczęstunku przygotowanego przez uczniów klasy I LO i II LO. Przedstawili oni swoje pomysły na zdrowe sałatki i koktajle. Wszyscy z apetytem degustowali przygotowane potrawy.

Zdjęcia w galerii

WSPÓŁPRACA Z WTZ W KOCKU

SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA

W dniu dzisiejszym nasza szkoła już po raz kolejny uczestniczyła w imprezie integracyjnej zorganizowanej przez  Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kocku. Tegoroczne hasło imprezy to ,,MUZYCZNA MAJÓWKA Z SZANTAMI". Uczennice z klasy I i II Liceum Ogólnokształcącego: Weronika Kędzierska, Paulina Sowa, Agnieszka Sidor, Emilka Stefaniak, Joanna Guz, Weronika Kulik, Olga Nicpoń i Edyta Rola zaangażowały się jako wolontariuszki w pomoc podczas organizacji imprezy.W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła kontynuuje współpracę z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Kocku. Realizacja wspólnego projektu pod nazwą: ,,Niepełnosprawność. Normalne życie” ma na celu kształtowanie pozytywnego wizerunku osoby niepełnosprawnej, propagowanie wiedzy na temat niepełnosprawności oraz zachęcenie młodzieży do wolontariatu w placówkach mieszczących się na terenie miasta Kock. Projekt zakłada realizację spotkań integracyjnych, wolontariatu młodzieży, organizację warsztatów, wystaw twórczości. Realizując ten projekt chcemy przełamać stereotypy i zachęcić młodzież do włączania się w różne formy pomocy osobom niepełnosprawnym. Spotkania i zajęcia z osobami niepełnosprawnymi to dla młodzieży niezapomniane lekcje akceptacji , tolerancji i szacunku do drugiego człowieka.Zdjęcia w galerii

WYCIECZKA NA ROZTOCZE

Roztoczańska wędrówka …

Każdy zakątek Polski ma do zaoferowania coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Roztocze to piękne lasy pachnące żywicą, rozśpiewane śpiewem ptaków, to drewniane kościółki i kapliczki, cudowne ścieżki spacerowe poprowadzone lasami i ścieżki rowerowe. 30 maja 2017 roku uczniowie klasy I i II LO wraz z panią dyrektor Ewą Guz, panią Zofią Kośmider oraz panią pedagog Katarzyną Wierzchoń - Krysińską wyruszyli na wędrówkę po Roztoczu.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od spotkania z  przewodnikiem panem Zbyszkiem Pietrynko, który od samego początku zrobił na nas niesamowite wrażenie. Miał ogromną wiedzę na tematy związane z historią, przyrodą, ale nie tylko. Trasa wycieczki, którą  zaplanował, pozwoliła nam poznać historię oraz umożliwiła dotarcie do najdalszych i najpiękniejszych zakątków Roztocza.

W godzinach porannych dojechaliśmy do Bełżca. W okresie od lipca do połowy grudnia 1942 r. w obozie śmierci w Bełżcu trwała najbardziej zintensyfikowana zagłada Żydów. Po terenie obozu oprowadził nas  nasz przewodnik przekazując wiele faktów z historii. Zobaczyliśmy też nowoczesne muzeum i przejmujący pomnik – cmentarzysko. Po zwiedzaniu obozu wyruszyliśmy na całodzienną wędrówkę  po Roztoczu. Pierwszy przystanek to Rezerwat „Nad Tanwią” oraz przejście piesze doliną Tanwi wzdłuż serii malowniczych wodospadów. Następnym etapem naszej roztoczańskiej wędrówki był Rezerwat „Czartowe Pole” i krótka wycieczka piesza wzdłuż rzeki Sopot, na której znajdują się liczne małe wodospady zwane „szumami” oraz do ruin XVIII-wiecznej papierni. W południe dotarliśmy do Górecka Kościelnego – malowniczej wioski położonej wśród lasów Puszczy Solskiej. Zobaczyliśmy tu kilkusetletnie dęby – pomniki przyrody, drewniany kościół i kapliczkę. W drodze do Zwierzyńca udaliśmy się na pieszą wędrówkę nad malowniczo położone Stawy Echo z nadzieją zobaczenia żyjących tu dziko koników polskich. Wędrując wąskimi leśnymi ścieżkami dotarliśmy do Zwierzyńca, miasteczka położonego wśród lasów Roztoczańskiego Parku Narodowego, dawnego  letniska rodu Zamoyskich, z ciekawymi zabytkami: barokowym kościółkiem na wyspie, dawnymi zabudowaniami zarządu Ordynacji Zamoyskich i Zwierzyńczyka (odtworzone stawy w dawnym parku pałacowym). Pobyt w Zwierzyńcu zakończyliśmy słodkim akcentem w postaci tradycyjnie wytwarzanych lodów  Waldemara Bachty, które są  wizytówką Zwierzyńca.

Nasza wędrówka po Roztoczu to była wyprawa w przeszłość. Roztocze to niezwykła kraina pełna historii, dawnych wsi i nieskażonej przyrody. Tu każdy może nabrać radości życia, odetchnąć świeżym powietrzem, wsłuchiwać się w śpiew ptaków, poczuć się jak w magicznej krainie. Dookoła rozciąga się odwieczna puszcza, dzisiaj lasy Roztoczańskiego Parku Narodowego.


Zdjęcia w galerii
Wygenerowano w sekund: 0.08
1,307,767 Unikalnych wizyt