Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,887
· Najnowszy użytkownik: Monika Szpyra

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskocksekretariat@o2.pl

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W dniu 22 lutego w naszej Szkole odbył się Dzień Języków Obcych . O godzinie 9.30 chętni uczniowie wszystkich klas wzięli udział w Szkolnym Konkursie Running Dictation, który odbył się na sali gimnastycznej. Zwycięzcami konkursu została drużyna z klasy II LO w składzie: Olga Nicpoń, Maciej Piec, Krystian Kutnik

II miejsce zdobyła drużyna z klasy III LO w składzie: Aleksandra Blicharz, Wioleta Guz, Krzysztof Waszkowski

III miejsce zdobyła drużyna z klasy I LO w składzie: Martyna Gruba, Agnieszka Sidor, Tomasz Wójtowicz

IV miejsce zdobyła drużyna z klasy II LO w składzie: Weronika Kulik, Olga Sidor, Łukasz Ciszewski

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne upominki rzeczowe oraz słodycze.

Ponadto, uczniowie klas Liceum Ogólnokształcącego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej przygotowali różnorodne plakaty przedstawiające elementy kultury krajów anglojęzycznych.

W tym dniu odbył się także Międzyszkolny Konkurs Karaoke Piosenki Obcojęzycznej. W konkursie licznie brali udział uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie, Gimnazjum

w Kocku oraz Liceum Ogólnokształcącego w Kocku.

Zwycięzcami konkursu zostały:

I miejsce Paulina Sowa - uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Kocku

II miejsce Ewa Suśniak – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Kocku

III miejsce Joanna Goral- uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Kocku

oraz

Grzegorz Bilski - uczeń Gimnazjum w Kocku

Wyróżnienie otrzymała Julia Trykacz, uczennica Gimnazjum w Kocku.

Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy Konkursu przyjęli z rąk Organizatorów i Jury nagrody rzeczowe oraz

pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie.

Organizatorzy: Małgorzata Wysocka, Sławomir Humeniuk


Zdjęcia w galerii


KONKURS ,,UZALEŻNIENIA XXI WIEKU - DRAMAT MŁODEGO CZŁOWIEKA"

Pedagog szkolny
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału
w konkursie

,,Uzależnienia XXI wieku - dramat młodego człowieka”
------------------------------------------------------------------------------------

Głównym celem konkursu jest promowanie i upowszechnienie wśród młodzieży zdrowego stylu życia. Chcielibyśmy, aby Wasze prace były odpowiedzią na uzależnienia, jakim  najczęściej ulega młodzież (picie alkoholu, palenie papierosów, zażywanie narkotyków, dopalaczy, leków, uzależnienie od Internetu, gier komputerowych, telefonu, hazardu, siłowni, jedzenia, robienia zakupów, itp.) i zawierały skierowany do młodych ludzi przekaz.
Warunkiem przystapienia do konkursu jest wykonanie plakatu lub prezentacji multimedialnej.

Szczegółowe informacje w REGULAMINIE KONKURSU ( kliknij czytaj więcej ).

Powiatowy Konkurs Historyczny„Rój”, „Łupaszka”, „Inka”, „Zapora”, „Żelazny”, „Orlik”, „Żmudzin” – to pseudonimy Żołnierzy Wyklętych, których dokonania pomimo 45 lat komunistycznego terroru i cenzury zachowały się w świadomości polskiego społeczeństwa. Za swoją nieprzejednaną postawę byli w więzieniach UB bestialsko torturowani, zabijani strzałem w tył w głowy, w końcu wyrzuceni na „śmietnik historii”.

Aby oddać cześć tym wielkim Bohaterom Zespół Szkół w Kocku organizuje Powiatowy Konkurs Historyczny „Bohaterowie są wśród Nas” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Lubartowskiego. Konkurs jest podzielony na dwie kategorie: wiedzy oraz plastyczną. Zgłoszenia należy nadsyłać na adres Zespołu Szkół w Kocku, do dnia 6 marca 2017 r.

Więcej informacji nt. konkursu udziela jego pomysłodawca i koordynator - nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie Jacek Pożarowszczyk, tel. 504 517 986, e-mail: jacynka2007@wp.pl

Patronat Honorowy nad konkursem objął pan Fryderyk Puła –  Starosta Lubartowski.

Baza wiedzy do testu konkursowego
Kwestionariusz
Plastyka - regulamin
Wiedza - regulamin

Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym

W tym tygodniu w naszej szkole zostały rozegrane Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Wcześniej rozegrano eliminacje klasowe, a najlepsi spotkali się w turnieju finałowym. Wśród dziewcząt i chłopców bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klas trzecich. Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta:

I miejsce – Patrycja Nakonieczna

II miejsce – Ewa Wójcicka

III miejsce – Wioleta Guz

Chłopcy:

I miejsce – Krzysztof Siwek

II miejsce – Mateusz Czajka

III miejsce – Marek Syta

 

Gratulujemy zwycięzcom!

 

XI POWIATOWY KONKURS PAMIĘCI AGNIESZKI OSIECKIEJ

Zespół Szkół w Kocku zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

do udziału w XI Powiatowym Konkursie Pamięci Agnieszki Osieckiej,

który odbędzie się w dniach 04-05 kwietnia 2017 roku.

WARSZTATY JĘZYKOWE

WARSZTATY JĘZYKOWE W RAMACH PROJEKTU WORLD TALKS

Zorganizowane przez AIESEC for Lublin

W dniach od 30 stycznia do 03 lutego gościliśmy w naszej Szkole wolontariuszki Inę Lushka z Albanii oraz Marię Papadimitriou z Grecji. Ina i Maria mieszkały w domu rodzinnym Weroniki Kulik, uczennicy klasy IIa Liceum Ogólnokształcącego. Od poniedziałku do piątku wolontariuszki prowadziły zajęcia warsztatowe w języku angielskim z poszczególnymi grupami uczniów:

Poniedziałek 30.01– klasa III LO

Wtorek 31.01 – klasy I i II ZSZ

Środa – klasa I LO

Czwartek – klasa II LO

Piątek – klasa III ZSZ

Każdego dnia inna grupa uczniów miała możliwość zapoznać się z wolontariuszkami, ich kulturą, obyczajami i językiem. Ponieważ zajęcia odbywały się głownie w języku angielskim dla uczniów była to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych.

Poprzez prezentacje multimedialne, elementy tańca, gier i zabaw językowych Maria i Ina przybliżyły uczniom kulturę swoich krajów.

W czwartek po południu Ina i Maria uczestniczyły w wycieczce po Kocku, w czasie której zapoznały się z historia najważniejszych miejsc. W wycieczce brali udział Pan Jacek Pożarowszczyk, Pan Sławomir Humeniuk oraz uczniowie naszej Szkoły.

W środę po zajęciach warsztatowych odbyło się w szkole spotkanie wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli z wolontariuszkami. Ina i Maria miały okazję spróbować polskich specjałów przygotowanych przez naszych uczniów jak również porozmawiać w z uczniami o życiu i obyczajach w Polsce. W trakcie spotkania od godziny 17 wszyscy bawili się na szkolnej dyskotece.

W piątek Ina i Maria zakończyły swój pobyt w naszej Szkole. Na pamiątkę otrzymały upominki w postaci drobnych gadżetów i książek o urokach Powiatu Lubartowskiego.


Zdjęcia w galerii


Warsztaty z przedsiębiorczości

,, Symulacja biznesu – warsztaty kompetencji przedsiębiorczych”

Uczniowie z klasy IA LO wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w ramach projektu "Symulacja biznesu – warsztaty kompetencji przedsiębiorczych" realizowanym przez Polską Fundację Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego OIC Poland z siedzibą w Lublinie i Narodowy Bank Polski. Wyjazd i udział w Projekcie zorganizowała pani Agnieszka Koza, nauczyciel geografii i podstaw przedsiębiorczości.

W trakcie warsztatów młodzież poprzez aktywną pracę na bazie aplikacji internetowej zdobyła nowe umiejętności pomocne w rozwijaniu przedsiębiorczej postawy. Zajęcia obejmowały symulacyjną grę decyzyjną i zarządzanie rozgrywkami pomiędzy poszczególnymi grupami. Koncepcja gry dotyczyła wirtualnego przedsiębiorstwa. Firma symulacyjna funkcjonowała jak prawdziwe przedsiębiorstwo, działania „graczy” umożliwiały prowadzenie interesów z innymi firmami treningowymi przy zastosowaniu procedur handlowych zgodnych z obowiązującymi zasadami ekonomicznymi. Gracze biorący udział w grze, uzyskują wiedzę i kompetencje z takich obszarów jak: finanse, marketing, inwestycje, logistyka, zasoby ludzkie, rozwijają i wzmacniają swoją gotowość do działania, uczą się odpowiedzialności i podejmowania ryzyka, a także odnoszenia sukcesów i ponoszenia porażek. Doskonalą również umiejętności społeczne. Kontynuacją warsztatów będzie konkurs na Biznes Plan.

Wygenerowano w sekund: 0.13
1,249,536 Unikalnych wizyt