Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,887
· Najnowszy użytkownik: Monika Szpyra

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskocksekretariat@o2.pl

ODPOWIEDZIALNOSC PRAWNA NIELETNICH

Pedagog szkolny
ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA NIELETNICH W ŚWIETLE OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW PRAWA

W dniu dzisiejszym
odbyły się w naszej szkole zajęcia profilaktyczne, w ramach których przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie z Zespołu ds. Nieletnich - pan asp. Grzegorz Mazuś spotkał sie z uczniami klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego oraz zasadniczej szkoły zawodowej. Podczas spotkania funkcjonariusz poruszył wiele ważnych tematów dotyczących dyskryminacji , rasizmu, torlerancji oraz zagrożeń ze strony alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz cyberprzemocy. Rozmawiał z młodzieżą na temat odpowiedzialności karnej nieletnich oraz omówił katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych tj. kradzieże, bójki, chuligańskie zachowania, wagary , palenie papierosów, picie alkoholu, zażywanie narkotyków. Młodzież dowiedziała się o konsekwencjach prawnych tych negatywnych zachowań, przybliżone zostały też środki wychowawcze stosowane przez Sąd Rodzinny i Nieletnich. Policjant wyjaśnił uczniom pojęcie czynu karalnego, demoralizacji i jej przejawów oraz kiedy za swoje czyny odpowiada sie jako nieletni, a kiedy już jako dorosły. Przeprowadzona pogadanka była doskonałą okazją aby uświadomić młodym ludziom, jak nie wpaść w konflikt z prawem.

INTEGRACJA

Pedagog szkolny
INTEGRACJI CIĄG DALSZY...

W dniu dzisiejszym uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach integracyjnych zorganizowanych we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Lubartowie. Spotkania te wpisały się już w tradycję naszej szkoły, która dba o dobre samopoczucie i bezpieczeństwo uczniów w pierwszych dniach pobytu w nowej szkole. Podczas zajęć odbywały się ćwiczenia w grupach, zabawy i gry na forum całej klasy, których celem było budowanie atmosfery współpracy w zespole, stworzenie klimatu wzajemnego zaufania, akceptacji i wsparcia. Wspólnie spędzony czas na wycieczce integracyjnej do Sandomierza i podczas zajęć na pewno wpłynie na przyjazną atmosferę i dobre samopoczucie uczniów w klasie.

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNA GÓRĘ

Do tradycji naszego Liceum wszedł już na stałe wyjazd młodzieży klas maturalnych do Częstochowy. Tak i w tym roku w dniach 21-22 września tegoroczni maturzyści wraz z opiekunami uczestniczyli w pielgrzymce na Jasną Górę zorganizowanej przez  ks. Grzegorza Marczuka. Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze i zapoznać się z historią tego miejsca. Ponadto uczestniczyli w drodze krzyżowej na Wałach klasztoru, we Mszy Świętej i w Apelu Jasnogórskim. Zwiedzili też Skarbiec oraz podziwiali panoramę Częstochowy z Jasnogórskiej Wieży pokonując wcześniej 516 stopni schodów. Po nocy spędzonej w Domu Pielgrzyma oraz po uczestnictwie w odsłonięciu obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i porannej Mszy Świętej maturzyści udali się na Święty Krzyż. Zwiedzili tam opactwo benedyktyńskie, według legendy założone w 1006 r. przez Bolesława Chrobrego, a od XIV w. nazywane Św. Krzyżem, jako że przechowywane są tu relikwie drzewa krzyża świętego.

Pielgrzymka na Jasną Górę była okazją do wspólnej refleksji nad własną przyszłością, modlitewnego skupienia i integracji oraz dała młodzieży nowe siły i motywację do nauki.

Zdjęcia w galerii


IV REGIONALNA OLIMPIADA WIEDZY

Pedagog szkolny
IV REGIONALNA OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM

W dniu dzisiejszym odbył się etap szkolny  IV Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Celem olimpiady jest poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, sprzyjający kształtowaniu nawyków prozdrowotnych, lepszemu rozumieniu natury zaburzeń i zwalczania stereotypów w tym zakresie, zgodnie z załozeniami Narodowego Programu Zdrowia Psychicznego. W etapie szkolnym udział wzięli uczniowie klasy II LO.
Największą liczbe punktów zdobyli uczniowie: Aleksandra Gruba, Łukasz Ciszewski i Edyta Rola i to oni bedą reprezentować naszą szkołę podczas etapu powiatowego, który odbędzie się 10 października 2016 roku w Starostwie Powiatowym w Lubartowie.
Uczestnicy nie mieli łatwego zadania, musieli się zmierzyć z trudnym i obszernym materiałem merytorycznym, obejmującym wiele zagadnień.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów na etapie powiatowym.Lubelski Salon Maturzystów

Pedagog szkolny
LUBELSKI SALON MATURZYSTÓW - PERSPEKTYWY 2016

Dnia 20 września 2016 roku uczniowie z klasy III LO uczestniczyli w Lubelskim Salonie Maturzystów. Podczas spotkania z dyrektorem OKE w Krakowie panem Lechem Gawryłow na temat: ,,Co o egzaminie maturalnym każdy wiedzieć powinien" młodzież mogła dowiedzieć się wszystkiego na temat MATURY 2017. Uczniowie chętnie korzystali ze spotkań z ekspertami z OKE, którzy udzielali informacji na temat egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów.
Uczestnicy Salonu Maturzystów mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych, porozmawiać z ich przedstawicielami, otrzymać bezpłatne informatory. Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie ułatwi młodzieży podjęcie decyzji odnośnie wyboru dalszego kierunku kształcenia i zawodu.

Zdjęcia w galerii

Wycieczka integracyjna

Pedagog szkolny


POZNAJMY SIĘ

W dniu 13 września odbyła się wycieczka integracyjna do Sandomierza. Był to idealny czas, aby uczniowie klasy I LO mogli poznać swoich starszych kolegów.

Sandomierz - miasto nad Wisłą, niekiedy nazywane „Małym Rzymem” położone jest na siedmiu wzgórzach, na styku dwóch krain geograficznych: Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej i Kotliny Sandomierskiej. Naszym pierwszym przystankiem była gotycka Brama Opatowska, która od wielu lat uważana jest za symbol miasta. Widać stamtąd nie tylko panoramę Sandomierza, ale również zachwycającą błękitną wstęgę Wisły, okalającą prastare mury królewskiego grodu. Podziwialiśmy Ratusz, piękną sandomierską Starówkę z zabytkowymi mieszczańskimi kamienicami, Bazylikę Katedralną z XIV w. bogato zdobioną z pięknymi freskami bizantyjsko-ruskimi, kościół św. Jakuba z zespołem klasztornym Dominikanów wzniesiony w XIII w. Trasa zwiedzania objęła też Podziemną Trasę Turystyczną, Ucho igielne , Dziedziniec zamkowy. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyła się Zbrojownia rycerska, gdzie doszło do spotkania ze średniowiecznym rycerzem, który z humorem opowiedział dzieje miasta podpierając się treścią najbardziej znanej legendy o Halinie Krępiance. Uczniowie mogli tam zobaczyć zbrojownię i salę tortur, usłyszeć ciekawostki na temat różnych rodzajów broni, zbroi, jak również poznać wiele szczegółów mody średniowiecznej. Całe spotkanie przebiegło w niezwykle zabawnej atmosferze.W trakcie wędrówki po uliczkach Sandomierza mieliśmy również okazję iść śladami „Ojca Mateusza” i usłyszeć ciekawostki związane z realizacją tego serialu.

Integrowaliśmy się przez cały dzień wspólnie spacerując po sandomierskich uliczkach i robiąc pamiątkowe fotki.


Zdjęcia w galerii


Pierwszy zjazd słuchaczy LO D

Sekretariat17 i 18 września 2016r. o godz. 8.00 odbędzie się pierwszy zjazd słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych
Wygenerowano w sekund: 0.11
1,201,140 Unikalnych wizyt