Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskock@o2.pl

ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS

Pedagog szkolny 1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

Na świecie żyje z HIV blisko 37 mln osób. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Światowy Dzień AIDS, obchodzony 1 grudnia, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest Czerwona Kokardka – nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS.

Po trzydziestu latach od wykrycia w Polsce pierwszego zakażenia szacuje się, że nawet 35 tys. osób żyje z HIV, a blisko co druga o tym nie wie i może nieświadomie zakażać. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny od wdrożenia badań w 1985 r. do 31 sierpnia 2016 r. zakażenie HIV stwierdzono u 20.756 osób, odnotowano 3.408 zachorowań na AIDS, a 1.348 chorych zmarło.

Obchody Światowego Dnia AIDS wpisały się już na stałe w tradycję naszej szkoły. Zorganizowana została akcja informacyjno-plakatowa mająca na celu propagowanie wiedzy z zakresu profilaktyki zakażenia wirusem HIV. Dzięki współpracy z PSSE w Lubartowie szkoła otrzymała zestaw ulotek i broszur, które będą w tym dniu rozdawane młodzieży. Już po raz czwarty będziemy uczestniczyć w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy na temat : ,, HIV i inne zakażenia przenoszone drogą płciową"zorganizowanym przez Bursę Szkolną w Lubartowie i PSSE w Lubartowie, a reprezentować naszą szkołę będą Edyta Rola  i Łukasz Ciszewski z klasy II LO.

Zdjęcia w galerii

Wygenerowano w sekund: 0.01
2,364,334 Unikalnych wizyt