Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskock@o2.pl

WYCIECZKA EDUKACYJNA

„ŚWIAT ZA DRUTAMI”- LEKCJA MUZEALNA NA MAJDANKU

W dniu 15 maja 2019 roku uczniowie klasy II LO uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Muzeum Państwowego na Majdanku, gdzie w latach 1941–1944 mieścił się hitlerowski obóz koncentracyjny.

Młodzież swój pobyt rozpoczęła od lekcji muzealnej zatytułowanej „Świat za drutami - Majdanek i jego więźniowie w relacjach video”. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wspomnień więźniów oraz wziąć udział w warsztatach na temat wartości, jakie były ważne dla wszystkich tych, którzy żyli w „świecie za drutami”. Dzięki nim uczniowie przekonali się, że na świat za drutami składały się nie tylko przemoc i terror, ale też życzliwość i oznaki przyjaźni ze strony współwięźniów, które niejednokrotnie pomagały przetrwać. Zajęcia zakończyły się zwiedzaniem terenu obozu a opowieści pani przewodnik były dopełnieniem obrazów, które uczestnicy wycieczki widzieli  po raz pierwszy.

Wyjazd do Państwowego Muzeum na Majdanku był żywą  lekcją historii i patriotyzmu.

Pożegnanie Absolwentów

26 kwietnia 2019 roku społeczność Zespołu Szkół w Kocku pożegnała uczniów klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Stępnia. Absolwenci usłyszeli słowa pożegnania od pani Ewy Guz - Dyrektora Zespołu Szkół w Kocku. Głos zabrali również Pan Wojciech Serwatko - Skarbnik Powiatu Lubartowskiego, Pan Tomasz Futera - Burmistrz Kocka oraz Pan Janusz Bilski - Przewodniczący Rady Miejskiej.

Podczas uroczystości odbyło się przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy II LO i ślubowanie absolwentów LO. Nie zabrakło też przemówień wygłoszonych przez młodzież. Aleksandra Demucha pożegnała maturzystów w imieniu młodszych roczników licealistów, a Emilia Stefaniak wygłosiła słowa podziękowania i pożegnania w imieniu absolwentów.

Centralnym punktem spotkania było uroczyste rozdanie maturzystom świadectw ukończenia LO, nagród książkowych, podziękowań, dyplomów oraz listów gratulacyjnych dla rodziców.
Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy II LO zaprezentowali część artystyczną.


Tegorocznym maturzystom gratulujemy ukończenia LO i życzymy sukcesów na egzaminach maturalnych!

Zdjęcia w galerii

Życzenia Świąteczne


XIII POWIATOWY KONKURS PAMIĘCI AGNIESZKI OSIECKIEJ

XIII POWIATOWY KONKURS PAMIĘCI AGNIESZKI OSIECKIEJ - kategoria muzyczna i kategoria recytacji

W dniu 27 marca 2019 roku w Zespole Szkół w Kocku nastąpiło rozstrzygnięcie XIII Powiatowego Konkursu Pamięci Agnieszki Osieckiej w kategorii muzycznej i kategorii recytacji.


Kategoria muzyczna


Szkoły gimnazjalne

I miejsce - Zuzanna Antoniuk - Szkoła Podstawowa w Ostrowie Lubelskim

II miejsce - Zuzanna Guz - Szkoła Podstawowa w Poizdowie

III miejsce - Julia Trykacz - Szkoła Podstawowa w Kocku


Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce - Zuzanna Tchórz - II LO w Lubartowie

II miejsce - Anna Aftyka - II LO w Lubartowie


Kategoria  recytacji


Szkoły gimnazjalne

I miejsce - Zuzanna Guz - Szkoła Podstawowa w Poizdowie

II miejsce - Wiktoria Kopciuch - Szkoła Podstawowa w Kocku

III miejsce - Natalia Bilska - Szkoła Podstawowa w Kocku


Wyróżnienie

Nikola Wróblewska - Szkoła Podstawowa w Kocku

Aleksandra Jesionek -  Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim

Aleksandra Rozmysł - Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim

Gabriela Guz - Gimnazjum w Poizdowie


Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce - Gabriela Orłowska - II LO w Lubartowie

II miejsce - Aleksandra Demucha - LO w Kocku

III miejsce - Kinga Danił - II LO w Lubartowie


Zdjęcia w galerii
XIII POWIATOWY KONKURS PAMIĘCI AGNIESZKI OSIECKIEJ

XIII POWIATOWY KONKURS PAMIĘCI AGNIESZKI OSIECKIEJ – kategoria plastycznaW dniu 22 marca 2019 roku w Zespole Szkół w Kocku nastąpiło rozstrzygnięcie XIII Powiatowego Konkursu Pamięci Agnieszki Osieckiej w kategorii plastycznej.   W konkursie wzięło udział 24 uczniów szkół gimnazjalnych, podstawowych i ponadgimnazjalnych.


Gimnazjum i szkoła podstawowa:

I miejsce – Justyna Brzozowska – Szkoła Podstawowa w Ostrowie Lubelskim

II miejsce – Zuzanna Guz - Zespół Szkół w Poizdowie

III miejsce – Marika Bójko Szkoła Podstawowa w Ostrowie Lubelskim


Wyróżnienia:

Gabriela Guz – Zespół Szkół w Poizdowie

Dominika Woch – Szkoła Podstawowa w Firleju


Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Julia Ferenc – RCEZ w Lubartowie

II miejsce – Kornelia Kwaśna – ZS nr 2 w Lubartowie

III miejsce – Kinga Frasek – ZS nr 2 w Lubartowie


Wyróżnienia

Julia Furtak – ZS w KockuLaureatów konkursu i opiekunów serdecznie zapraszamy w dniu 27 marca 2019 roku  o godz.9.00 na uroczyste podsumowanie konkursu.


Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za zainteresowanie i udział w konkursie.


Ewa Guz – dyrektor

 

DRZWI OTWARTE

NASZA SZKOŁA - TWÓJ SUKCES !!!


19 marca nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla uczniów trzecich klas gimnazjum oraz ósmoklasistów, którzy wkrótce będą podejmować decyzje dotyczące wyboru szkoły.


Pierwsza część spotkania z gimnazjalistami odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie przybyłych gości przywitała Pani Dyrektor Ewa Guz oraz przedstawiła im informacje na temat rekrutacji. Następnie uczniowie klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego krótko i zabawnie zaprezentowali ofertę edukacyjną Zespołu Szkół w Kocku. Zaprosili też gimnazjalistów do wspólnej zabawy w ,, Kalambury”, ,,Jaka to melodia?”, ,,Urodziny”,    ,, Polszczyzna”, Zakazane słowa” oraz quizu medycznego.

Następnie, w towarzystwie naszych uczniów, zaproszona młodzież zwiedziła szkołę, zapoznała się z jej nowoczesnym wyposażeniem, bogatą ofertą edukacyjną, działalnością pozalekcyjną oraz możliwością rozwoju swoich zainteresowań, pasji i talentów. Uczestniczyła w krótkich prezentacjach przedmiotowych z geografii, historii, ćwiczeniach z wykorzystaniem mikroskopów w pracowni biologicznej, grach i zagadkach matematycznych oraz pokazach technologii i technik budowlanych.


Miła i radosna atmosfera, która towarzyszyła w szkole podczas Dni Otwartych, ciepłe przyjęcie  przez starszych kolegów i koleżanki pozwoliło odczuć przyjazny klimat panujący tu na co dzień. Młodzież, która zechciała odwiedzić nasza szkołę mogła przekonać się, że blisko miejsca zamieszkania mają dobrą, nowoczesną i otwartą na świat szkołę, z długoletnimi tradycjami, w której można zdobyć solidną wiedzę, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a jej absolwenci studiują na dobrych uczelniach w Polsce, zdobywają wymarzony zawód i są dumni, że byli uczniami tej szkoły.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację Dni Otwartych.


Zdjęcia w galerii:

Gimnazjum

Szkoła Podstawowa


 

DZIEŃ OTWARTY

Wszystkich uczniów kończących szkołę podstawową oraz gimnazjum serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty. Odbędzie się on we wtorek 19 marca 2019r. w Zespole Szkół w Kocku. Imprezę dla uczniów klas trzecich gimnazjum zaczynamy o godznie 9:00, natomiast uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej będą się z nami bawić od godziny 10:45.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Wygenerowano w sekund: 0.09
1,641,810 Unikalnych wizyt