Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,887
· Najnowszy użytkownik: Monika Szpyra

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskock@o2.pl

Życzenia Świąteczne


DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 


Dzień 21 marca spędziliśmy w naszej szkole zupełnie inaczej. Nie było typowych lekcji, kartkówek a zamiast tego zajęcia i prezentacja plakatów na temat bezpieczeństwa w sieci, turniej sportowy w tenisa stołowego, turniej w brydża, wspólne oglądanie filmu. Pierwszy dzień wiosny jest często nazywany ,,dniem wagarowicza”, ale my chcieliśmy udowodnić, że jednak warto ten dzień spędzić w szkole, uczestnicząc w różnych atrakcyjnych zajęciach. Dzień ten przebiegał pod hasłem: ,, Dzień Bezpiecznego Internetu”. W związku z tym, że ten ważny dzień w tym roku wypadł w czasie ferii zimowych, nauczyciele właśnie teraz poświęcili problemom bezpieczeństwa w sieci lekcje wychowawcze i informatyki. Uczniowie klas pierwszych w ramach lekcji informatyki wykonali plakaty na temat zagrożeń w Internecie. W tym dniu chcieliśmy też zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który młodzież może wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami, jak również jako formę twórczej rozrywki oraz podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. To każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.


Staraliśmy się też zachęcić młodzież do aktywności wykraczającej poza świat wirtualny. Zorganizowane zostały Mistrzostwach Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

W kategorii dziewcząt zwyciężyły:

I miejsce – Sara Ściseł kl. I LO

II miejsce - Weronika Mitura kl. I LO

III miejsce – Martyna Gruba kl. II LO


W kategorii chłopców zwyciężyli:

I miejsce – Patryk Niedziela kl. III ZSZ

II miejsce – Adrian Siwek kl. III ZSZ

III miejsce – Daniel Drewienkowski kl. III ZSZ


W związku z tym, że w naszej szkole funkcjonuje kółko brydżowe, zorganizowany został turniej dla jego uczestników.

Wyniki:

1. Kinga Mitura +10,6

2. Igor Morawik -5

3. Krystian Jankiewicz -5,6

Mateusz Fiborek _5,6


Wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę książkę do nauki gry w brydża: Julian Pottage "Brydż. praktyczny przewodnik. Jak grać i wygrać".


Nad przygotowaniem i przeprowadzeniem imprezy czuwał Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami.


Zdjęcia w galerii


DORADZTWO ZAWODOWE

SZKOŁA, ZAWÓD, PRACA ...

W ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego uczniowie klasy III LO i III ZSZ uczestniczyli w spotkaniu z panią Marzeną Wójtowicz - kierownikiem Oddziału w Kocku Powiatowego Urzędu Pracy w Lubartowie. Celem spotkania było  zapoznanie uczniów z metodami aktywnego poszukiwania pracy, możliwością zatrudnienia na lokalnym rynku, ofertami pracy oraz instytucjami wspierającymi osoby poszukujące pracy. Uczniowie szczególnie interesowali się zasadami odbywania stażów finansowanych przez urzędy pracy oraz możliwościami zatrudnienia na lokalnym rynku. Istotne znaczenie dla uczestników spotkania miała również informacja o zasadach udziału w bezpłatnych szkoleniach uzupełniających posiadane kwalifikacje lub umożliwiających nabywanie nowych kwalifikacji osobom bezrobotnym. Mamy nadzieję, że nasza młodzież właściwie pokieruje swoją karierą zawodową i odnajdzie się na rynku pracy.

STYPENDIUM STAROSTY LUBARTOWSKIEGO

STYPENDYŚCI STAROSTY LUBARTOWSKIEGO


Dnia 22 lutego 2018 roku odbyło się w Starostwie Powiatowym w Lubartowie uroczyste spotkanie ze stypendystami, ich rodzicami oraz nauczycielami. Uczniowie klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Stępnia: Edyta Rola i Łukasz Ciszewski otrzymali Stypendia Starosty Lubartowskiego za wysokie osiągnięcia w dziedzinie nauki w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. Warunkiem otrzymania stypendium było uzyskanie średniej ocen co najmniej 5,0 oraz wzorowego zachowania.


Serdecznie gratulujemy naszym stypendystom i życzymy sukcesów na egzaminie maturalnym oraz dostania się na wymarzony kierunek studiów!


XII POWIATOWY KONKURS PAMIĘCI AGNIESZKI OSIECKIEJ

XII POWIATOWY KONKURS PAMIĘCI AGNIESZKI OSIECKIEJ


Zespół Szkół w Kocku zaprasza uczniów szkół podstawowych ( VII klasa), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

do udziału w XII Powiatowym Konkursie Pamięci Agnieszki Osieckiej,

który odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia 2018 roku.


regulamin

karta zgłoszenia

oświadczenie

 

Plan lekcji

Od poniedziałku 12 lutego 2018r. obowiązuje nowy plan lekcji.
Nowa wersja jest już dostępna na stronie szkoły.

STUDNIÓWKA 2018

Poloneza czas zacząć...

Studniówka 2018


20 stycznia 2018 r. w Dworku Olimp w Kocku odbył się Bal Studniówkowy tegorocznych maturzystów – uczniów klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Stępnia w Kocku.


Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Ewa Guz, która powitała wszystkich uczestników Studniówki, życzyła maturzystom wytrwałości w drodze do egzaminów maturalnych oraz wyjątkowych, niezapomnianych wrażeń podczas Balu Studniówkowego. Następnie głos zabrał Pan Fryderyk Puła - Starosta Lubartowski  składając życzenia wspaniałej zabawy do białego rana oraz sukcesów na egzaminie maturalnym. Życzenia i podziękowania w imieniu rodziców przekazała Pani Małgorzata Kruczek. Natomiast przedstawiciele klasy III LO – Olga Nicpoń i Dominik Ściseł – złożyli podziękowania Pani Dyrektor, nauczycielom i rodzicom oraz życzyli wszystkim udanej zabawy w miłej atmosferze.


Część oficjalną zakończył uroczysty polonez zatańczony przez maturzystów wraz z osobami towarzyszącymi.

 

Zdjęcia w galerii

Wygenerowano w sekund: 0.07
1,421,493 Unikalnych wizyt