Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,887
· Najnowszy użytkownik: Monika Szpyra

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskocksekretariat@o2.pl

WYCIECZKA NA ROZTOCZE

Roztoczańska wędrówka …

Każdy zakątek Polski ma do zaoferowania coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Roztocze to piękne lasy pachnące żywicą, rozśpiewane śpiewem ptaków, to drewniane kościółki i kapliczki, cudowne ścieżki spacerowe poprowadzone lasami i ścieżki rowerowe. 30 maja 2017 roku uczniowie klasy I i II LO wraz z panią dyrektor Ewą Guz, panią Zofią Kośmider oraz panią pedagog Katarzyną Wierzchoń - Krysińską wyruszyli na wędrówkę po Roztoczu.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od spotkania z  przewodnikiem panem Zbyszkiem Pietrynko, który od samego początku zrobił na nas niesamowite wrażenie. Miał ogromną wiedzę na tematy związane z historią, przyrodą, ale nie tylko. Trasa wycieczki, którą  zaplanował, pozwoliła nam poznać historię oraz umożliwiła dotarcie do najdalszych i najpiękniejszych zakątków Roztocza.

W godzinach porannych dojechaliśmy do Bełżca. W okresie od lipca do połowy grudnia 1942 r. w obozie śmierci w Bełżcu trwała najbardziej zintensyfikowana zagłada Żydów. Po terenie obozu oprowadził nas  nasz przewodnik przekazując wiele faktów z historii. Zobaczyliśmy też nowoczesne muzeum i przejmujący pomnik – cmentarzysko. Po zwiedzaniu obozu wyruszyliśmy na całodzienną wędrówkę  po Roztoczu. Pierwszy przystanek to Rezerwat „Nad Tanwią” oraz przejście piesze doliną Tanwi wzdłuż serii malowniczych wodospadów. Następnym etapem naszej roztoczańskiej wędrówki był Rezerwat „Czartowe Pole” i krótka wycieczka piesza wzdłuż rzeki Sopot, na której znajdują się liczne małe wodospady zwane „szumami” oraz do ruin XVIII-wiecznej papierni. W południe dotarliśmy do Górecka Kościelnego – malowniczej wioski położonej wśród lasów Puszczy Solskiej. Zobaczyliśmy tu kilkusetletnie dęby – pomniki przyrody, drewniany kościół i kapliczkę. W drodze do Zwierzyńca udaliśmy się na pieszą wędrówkę nad malowniczo położone Stawy Echo z nadzieją zobaczenia żyjących tu dziko koników polskich. Wędrując wąskimi leśnymi ścieżkami dotarliśmy do Zwierzyńca, miasteczka położonego wśród lasów Roztoczańskiego Parku Narodowego, dawnego  letniska rodu Zamoyskich, z ciekawymi zabytkami: barokowym kościółkiem na wyspie, dawnymi zabudowaniami zarządu Ordynacji Zamoyskich i Zwierzyńczyka (odtworzone stawy w dawnym parku pałacowym). Pobyt w Zwierzyńcu zakończyliśmy słodkim akcentem w postaci tradycyjnie wytwarzanych lodów  Waldemara Bachty, które są  wizytówką Zwierzyńca.

Nasza wędrówka po Roztoczu to była wyprawa w przeszłość. Roztocze to niezwykła kraina pełna historii, dawnych wsi i nieskażonej przyrody. Tu każdy może nabrać radości życia, odetchnąć świeżym powietrzem, wsłuchiwać się w śpiew ptaków, poczuć się jak w magicznej krainie. Dookoła rozciąga się odwieczna puszcza, dzisiaj lasy Roztoczańskiego Parku Narodowego.


Zdjęcia w galerii

31 maja - Światowy Dzień bez Tytoniu

O szkodliwości palenia powiedziano już wszystko i wiele razy, ale powtarzać wciąż trzeba. Temu służyć ma Światowy Dzień bez Tytoniu, który jest obchodzony każdego roku w dniu 31 maja. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stara się w tym dniu zwrócić uwagę ludzi na kwestię zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu.

Wzorem lat ubiegłych zorganizowana została w naszej szkole akcja informacyjno-plakatowa, podczas której rozdawane były ulotki edukacyjne. Było to jedno z działań realizowanych w ramach profilaktyki antynikotynowej.

Finał konkursu "Polubić matematykę"

W dniu 29 maja 2017r odbył się finał VI edycji powiatowego konkursu "Polubić matematykę" organizowanego przez Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie. Uczniowie zmierzyli się z pięcioma zadaniami dotczącymi funkcji i ich zastosowań. W drugim etapie konkursu z naszej szkoły udział wzięły dwie uczennice z klasy II LO: Edyta Rola i Milena Bilska. Gratulujemy zdolności matematycznych!

Zdjęcia w galerii

CYBERNAUCI

 

Nasza szkoła jako jedna z wielu placówek w Polsce wzięła udział w kompleksowym projekcie kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci ,, Cybernauci, bądź bezpieczny w sieci !".


Głównym działaniem w projekcie była realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami naszej placówki. Dzięki warsztatom prowadzonym przez trenera projektu zarówno młodzież, a także ich rodzice, opiekunowie i nauczyciele mogli uzyskać wiedzę na temat podniesienia poziomu bezpieczeństwa korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia.

SPOTKANIA Z RODZICAMI

KONSULTACJE DLA RODZICÓW

Dyrektor szkoły, wychowawcy i nauczyciele zapraszają rodziców na konsultacje indywidualne, które odbędą się  17 maja 2017 roku ( środa) w godzinach od 14-16.

PLAN ZAJĘĆ

OGŁOSZENIE

Informuję, iż zmiana planu zajęć  nastapi od 15 maja 2017 roku. Do tego czasu uczymy się według dotychczasowego planu.

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Pożegnanie Absolwentów LO dla Dorosłych

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW I LO DLA DOROSŁYCH

29 kwietnia 2017 roku odbyła sie uroczystość pożegnania absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Słowa pożegnania do absolwentów szkoły skierowała pani dyrektor Ewa Guz, a świadectwa ukończenia szkoły wręczyła opiekunka semestru pani Krystyna Świderska.Wszystkim absolwentom gratulujemy ukończenia szkoły, życzymy sukcesów na egzaminach maturalnych oraz
w życiu osobistym i pracy zawodowej.Zdjęcia w galerii

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,318,878 Unikalnych wizyt