Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,887
· Najnowszy użytkownik: Monika Szpyra

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskocksekretariat@o2.pl

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ


Do tradycji naszego Liceum wszedł już na stałe wyjazd młodzieży klas maturalnych do Częstochowy. Tak i w tym roku w dniach 26-27 września tegoroczni maturzyści wraz z opiekunami uczestniczyli w pielgrzymce na Jasną Górę zorganizowanej przez  ks. Grzegorza Marczuka. Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze i zapoznać się z historią tego miejsca. Zwiedzili też Skarbiec oraz podziwiali panoramę Częstochowy z Jasnogórskiej Wieży pokonując wcześniej 516 stopni schodów.  Ponadto uczestniczyli w drodze krzyżowej na wałach Jasnej Góry, we Mszy Świętej i w Apelu Jasnogórskim. Po nocy spędzonej w Domu Pielgrzyma oraz po uczestnictwie w odsłonięciu obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i porannej Mszy Świętej maturzyści udali się na wycieczkę do Krakowa. Oczywiście zrobili tradycyjne zdjęcie przy Smoku Wawelskim. Zwiedzili Wawel - Katedrę, Kryptę Wieszczów i Krypty Królewskie. Przeszli Traktem Królewskim, popatrzyli w "Okno Papieskie" na słynnej Franciszkańskiej 3, usłyszeli o początkach Uniwersytetu Jagiellońskiego na dziedzińcu Collegium Maius. Nastepnie ulicą Kanoniczą przeszli na Rynek miasta podziwiając po drodze starą zabudowę Krakowa. Na Rynku uczniowie usłyszeli historię tego miejsca i jego przeznaczenie. Dowiedzieli się też o zwyczajach krakowskich maturzystów związanych z pomnikiem Adama Mickiewicza znajdującym się na Rynku. Młodzież zobaczyła również Sukiennice oraz Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza.

Pielgrzymka na Jasną Górę była okazją do wspólnej refleksji nad własną przyszłością, modlitewnego skupienia i integracji oraz dała młodzieży nowe siły i motywację do nauki.


 

Zdjęcia w galerii

REGIONALNA OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM

V REGIONALNA OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM

Dnia 22 września 2017 roku odbył się etap szkolny V Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, w którym udział wzięli uczniowie klasy III LO. Największą liczbe punktów zdobyli : Łukasz Ciszewski, Edyta Rola oraz Joanna Goral i to oni będą reprezentować naszą szkołę podczas etapu powiatowego, który odbędzie się 10 października 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Lubartowie.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów na etapie powiatowym.

Spotkanie z podporucznikiem kawalerii

W dniu 26 września uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w spotkaniu z podporucznikiem kawalerii ochotniczej panem Arkadiuszem Łankowskim. W trakcie spotkania dzięki prezentacji multimedialnej młodzież poznała wiele ciekawostek związanych z historią i tradycją kawalerii II RP, jak również dowiedziała się o wyczynach kawalerzystów w Bitwie pod Kockiem stoczonej w dniach 1-6 października 1939 r.

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół w Kocku.

LUBELSKI SALON MATURZYSTÓWW dniu 18 września 2017 roku uczniowie z klasy III LO uczestniczyli w Lubelskim Salonie Maturzystów. Podczas spotkania z dyrektorem OKE w Krakowie panem Lechem Gawryłow na temat: ,,Co o egzaminie maturalnym każdy wiedzieć powinien" młodzież mogła dowiedzieć się wszystkiego na temat MATURY 2018. Uczniowie chętnie korzystali ze spotkań z ekspertami z OKE, którzy udzielali informacji na temat egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów. 
Uczestnicy Salonu Maturzystów mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych, porozmawiać z ich przedstawicielami, otrzymać bezpłatne informatory. Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie ułatwi młodzieży podjęcie decyzji odnośnie wyboru dalszego kierunku kształcenia i zawodu.

Zdjęcia w galerii


ZAJĘCIA INTEGRACYJNE

Poznajmy się lepiej !

W dniu dzisiejszym uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach integracyjnych zorganizowanych we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Lubartowie. Spotkania te wpisały się już w tradycję naszej szkoły, która dba o dobre samopoczucie i bezpieczeństwo uczniów w pierwszych dniach pobytu w nowej szkole. Podczas zajęć odbywały się ćwiczenia w grupach, zabawy i gry na forum całej klasy, których celem było budowanie atmosfery współpracy w zespole, stworzenie klimatu wzajemnego zaufania, akceptacji i wsparcia. Wspólnie spędzony czas podczas zajęć na pewno wpłynie na przyjazną atmosferę i dobre samopoczucie uczniów w klasie.

zdjęcia w galerii

SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA

Lubisz pomagać innym?
Chcesz zaangażować się w coś dodatkowego poza codziennymi obowiązkami? 
Zaoferować komuś czas i pomoc?

Wolontariat jest dla Ciebie!


Żyjemy w świecie, w którym czas jest na wagę złota i często to on jest największym prezentem, jaki możemy ofiarować innym. Zazwyczaj tak niewiele wystarcza, aby wywołać uśmiech na twarzy drugiej osoby.

Jeżeli chciałbyś pomagać osobom starszym, niepełnosprawnym, organizować zbiórki charytatywne, czytać i bawić się z dzieciakami w przedszkolu to zapraszam do Szkolnego Klubu Wolontariusza.

Wolontariusze odwiedzają podopiecznych w Domu Pomocy Społecznej w Kocku, przedszkolaków w Niepublicznym Przedszkolu w Kocku. Współpracujemy z Warsztatami Terapii Zajęciowej podczas realizacji wspólnego projektu: ,,Niepełnosprawność. Normalne życie”. Wolontariusze uczestniczą też w wielu akcjach ogólnopolskich, jak znana wszystkim akcja ,,Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”,  ,, Góra Grosza”, Zbiórka nakrętek dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.


Wszystkich zainteresowanych pracą w Szkolnym Klubie Wolontariusza zapraszam serdecznie do współpracy!


Spotkanie organizacyjne 19 września 2017 roku ( wtorek) na długiej przerwie w gabinecie pedagoga szkolnego.

 

Pierwszy zjazd LO dla dorosłych

Pierwszy zjazd dla słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych odbędzie się
w dniach 16-17 września 2017r. Zajęcia rozpoczynają się w sobotę o godzinie 8:00.

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,338,165 Unikalnych wizyt