Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,887
· Najnowszy użytkownik: Monika Szpyra

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskock@o2.pl

ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS


Na świecie żyje z HIV blisko 37 mln osób. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Światowy Dzień AIDS, obchodzony 1 grudnia, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest Czerwona Kokardka – nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS.

Po trzydziestu latach od wykrycia w Polsce pierwszego zakażenia szacuje się, że nawet 35 tys. osób żyje z HIV, a blisko co druga o tym nie wie i może nieświadomie zakażać. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny od wdrożenia badań w 1985 r. do 31 sierpnia 2017 r. zakażenie HIV stwierdzono u 22 164 osób, odnotowano 3514 zachorowań na AIDS, a 1.375 chorych zmarło.

 

Obchody Światowego Dnia AIDS wpisały się już na stałe w tradycję naszej szkoły. Zorganizowana została akcja informacyjno-plakatowa mająca na celu propagowanie wiedzy z zakresu profilaktyki zakażenia wirusem HIV. Dzięki współpracy z PSSE w Lubartowie szkoła otrzymała zestaw ulotek i broszur, które będą w tym dniu rozdawane młodzieży. Już po raz piaty będziemy uczestniczyć w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy na temat HIV/AIDS zorganizowanym przez Bursę Szkolną w Lubartowie i PSSE w Lubartowie, a reprezentować naszą szkołę będą Edyta Rola  i Łukasz Ciszewski z klasy III LO.

OGÓLNOPOLSKA AKCJA CHARYTATYWNA


Społeczność Zespołu Szkół w Kocku już po raz szesnasty włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej ,, Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Zarejestrowany został Terenowy Sztab Akcji pod nr 301.


W ramach akcji planujemy:

- dyskotekę andrzejkową w dniu 30 listopada, na którą biletem wstępu będą słodycze i przybory szkolne,
- szkolne ,,Mikołajki", podczas których będziemy zbierać maskotki, książeczki dla dzieci, słodycze,
- zbiórkę artykułów spożywczych w sklepie ,,Biedronka" w dniu 16 grudnia 2017 roku,
- turniej charytatywny w piłkę siatkową.

Dary można również przynosić codziennie do pedagoga szkolnego w godzinach od 8.00-13.00
do dnia 18.12.2017 roku.

AKCJA CHARYTATYWNA


Społeczność Zespołu Szkół w Kocku włączyła  się do akcji charytatywnej ,,Polacy-Rodakom” poprzez  zorganizowanie zbiórki produktów spożywczych , książek z polską literaturą piękną, książeczek dla dzieci, pluszowych zabawek. Rzeczy te trafią do paczek, które następnie zostaną przekazane Polakom mieszkającym na Ukrainie i Białorusi. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego powstał pomysł przygotowania paczek przez poszczególne klasy. Na szczególne wyróżnienie zasługują klasy II i III LO oraz klasa I LO  wraz z wychowawcami. Uczniowie tych klas okazali wielkie serce i zaangażowanie w akcję.

Wszystkim tym, którzy włączyli się do akcji poprzez przyniesienie darów, serdecznie dziękujemy.

 

Zdjęcia w galerii

 

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA – 16 LISTOPADA 2017

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Pomysł obchodów narodził się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem wszystkie stany i większość palaczy. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia.
Akcja przyjęła się w wielu krajach na świecie, w tym w Polsce, gdzie od 1991 roku organizowana jest przez warszawskie Centrum Onkologii i Fundację Promocja Zdrowia. Według Fundacji, przez ostatnich kilkanaście lat ponad 3 milionom Polaków udało się zerwać z nałogiem. W Polsce, co roku 70000 mieszkańców umiera z powodu palenia tytoniu, a kolejne 8000 zgonów jest spowodowanych biernym paleniem.

Te statystyki można zmienić rezygnując z palenia tytoniu!

Jeśli przestaniemy palić papierosy pierwsze korzyści zdrowotne odczuwane będą bardzo szybko. Już w ciągu 20 minut po wypaleniu ostatniego papierosa tętno ustabilizuje się i powróci do normy, a po 24 godzinach zmniejszy się ryzyko zawału serca. Po 48 godzinach wróci prawidłowe funkcjonowanie zmysłów węchu i smaku. Od 1 do 9 miesięcy potrwa proces wzmocnienia układu krążenia i oddechowego. Po kilku latach znacznie zmniejszy się ryzyko zachorowania na nowotwory oraz choroby układu krążenia.

W tym dniu zorganizowana została w  naszej szkole kolejna akcja prozdrowotna we współpracy z Oddziałem Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubartowie, mająca na celu uświadomienie uczniom negatywnych skutków palenia tytoniu i podkreślenie korzyści wynikających z jego zaprzestania. W czasie trwania akcji można było otrzymać materiały edukacyjne pomocne w rzuceniu palenia. Mamy nadzieje, że akcja skłoni część młodzieży do refleksji i podjęcia decyzji o zaprzestaniu palenia.

Każdy rok a nawet dzień abstynencji tytoniowej jest bezcenny dla zdrowia!

WYCIECZKA EDUKACYJNA

WYCIECZKA DO WARSZAWY

16 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce integracyjno-edukacyjnej do Warszawy. Wycieczka rozpoczęła się od  pobytu w Muzeum Powstania Warszawskiego. Miejsce to powstało, aby oddać hołd ludziom walczącym i tym, którzy poświęcili swoje życie za ojczyznę. Ekspozycja muzealna została zaprojektowana w niepowtarzalny sposób, cały czas oddziaływała na nas obrazem, światłem i dźwiękiem. Weszliśmy do muzeum i od razu można było poczuć powiew historii, tej z 1944 roku. Tysiące autentycznych przedmiotów zachowanych z tamtego czasu, nierówna kostka brukowa odtwarzająca ulice dawnej Warszawy, podziemny kanał, samolot odtworzony w skali 1:1, kopia sławetnego pomnika Małego Powstańca, utwory muzyczne z okresu powstańczego,opaski powstańcze, zdjęcia, broń, mundury, maszyny drukarskie, powstańczy kalendarz pozwalający skompletować kopię kalendarza z okresu powstania. Z Muzeum Powstania Warszawskiego wyszliśmy pełni refleksji i zadumy. Była to prawdziwa, żywa lekcja historii, która pozostanie w naszej pamięci na długo.

Po zwiedzeniu Muzeum Powstania Warszawskiego udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki. Wjechaliśmy windą na taras widokowy na XXX  piętrze, skąd podziwialiśmy panoramę dzisiejszej Warszawy.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Gmachu Parlamentu – miejsca, gdzie zapadają uchwały i ważne decyzje. Uczniowie mieli okazję zwiedzić budynek Sejmu RP, poznać jego historię oraz uzyskać wszelkie niezbędne informacje związane z pracą parlamentarzystów. Każdy otrzymał kserokopię z nazwiskami posłów aktualnej kadencji z zaznaczeniem ich miejsc na sali posiedzeń Sejmu.

Wycieczka do stolicy podobała się zarówno młodzieży, jak i opiekunom. Była to wyjazd edukacyjny, ale również wspaniały sposób integracji uczniów naszej szkoły. Wspólnie spędzone chwile zostały uwiecznione na fotografiach.

Zdęcia w galerii

DORADZTWO ZAWODOWE

WARSZTATY Z WIZAŻU

We współczesnym świecie stylizacja i wizaż są coraz bardziej popularne. Wiedza i umiejętności z tego zakresu przydadzą się każdemu w autoprezentacji, rozbudzą wrażliwość na piękno oraz ułatwią wybór dalszej ścieżki kształcenia i w konsekwencji zdobycie atrakcyjnego zawodu (związanego z modą, wizażem).10 listopada w piątek po zajęciach lekcyjnych, odbyły się w naszej szkole warsztaty z wizażu.  Zainteresowane nimi dziewczęta z klasy II i III LO miały możliwość poznać podstawy dziennego makijażu. Zajęcia powadziła wizażystka  Magda  Gostyna, która w bardzo przystępny sposób tłumaczyła wszystkie zawiłości z tą sztuką związane. Każda uczestniczka dostała cały zestaw kosmetyków i akcesoriów potrzebnych do wykonania makijażu. Podczas trzygodzinnych warsztatów uczestniczki ćwiczyły umiejętność wykonania makijażu zgodnie z  poleceniami prowadzącej, która demonstrowała na modelce Paulinie kolejne etapy pracy. Efekt był bardzo widoczny- wszystkie uczestniczki wyszły pięknie i profesjonalnie umalowane.

Zdjęcia w galerii

Święto Szkoły

W czwartek 9 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie obchody zostały połączone ze Świętem Szkoły i ślubowaniem klas pierwszych. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: pan Krzysztof Krupa - kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Lubartowie, pan Tomasz Futera - burmistrz Kocka oraz pani Małgorzata Kruczek - przewodnicząca Rady Rodziców. Święto Szkoły obchodzone jest w związku z rocznicą nadania imienia Marcina Stępnia Liceum Ogólnokształcącemu w Kocku. Pan Marcin Stępień był inicjatorem powstania oraz pierwszym dyrektorem naszego Liceum. Jego sylwetkę za pomocą prezentacji multimedialnej przedstawili uczniowie klasy II Liceum Ogólnokształcącego Emilia Stefaniak, Damian Rola i Krystian Jankiewicz.

Pani Dyrektor Ewa Guz w swoim wystąpieniu zaznaczyła, że patriotyzm to obecnie sumienna praca, systematyczna nauka, oraz działalność na rzecz środowiska lokalnego. Ponadto skierowała wiele serdecznych słów do uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Branżowej Szkoły I Stopnia. Uczniowie rozpoczynający naukę w Zespole Szkół w Kocku usłyszeli tez życzenia oraz słowa wsparcia i otuchy od gości przybyłych na uroczystość oraz od przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego – Emilii Stefaniak. Młodzież z klas pierwszych otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki od kolegów i koleżanek z klas drugich. Po uroczystym ślubowaniu odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy II Liceum Ogólnokształcącego oraz kolegów aklasy I i III pod kierunkiem pani Moniki Szpyra i pana Sławomira Humeniuka. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość włączenia się do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.Wygenerowano w sekund: 0.40
1,375,955 Unikalnych wizyt