Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskock@o2.pl

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2020


Szanowni Państwo!


Drodzy Absolwenci!

Wiolka, Ola, Julka, Julka, Ala, Kinga, Marek, Weronika, Michał, Bartek, Karolina, Mateusz, Kornelia, Marcin, Rozalka, Sara, Karolina, Tomek


"Po dzwonku idźcie, chłopcy, w świat
i wy, dojrzałe damy…”

Ks. Jan Twardowski


Dla Was, uczniów klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Stępnia w Kocku zabrzmiał już ostatni szkolny dzwonek zamykający kolejny etap Waszego młodego życia. I choć nie tak wyobrażaliśmy sobie uroczystość pożegnania absolwentów, to ten dzień nadszedł. Wszyscy jesteśmy w zupełnie innej sytuacji niż zwykle. Ale przecież to nie jest przeszkodą, byśmy chwilę powspominali te trzy wspólne lata.

Czy pamiętacie tę chwilę, kiedy w sekretariacie składaliście podania do szkoły, a później pierwszy dzwonek, pierwsze lekcje i lekką niepewność - jak w tej szkole będzie?

To już przeszłość. Za Wami trzy lata nauki. Przez te lata zdobywaliście wiedzę i szkolne doświadczenie, tworzyliście też historię naszej szkoły.

Dzisiaj kończycie liceum. Co zabierzecie ze sobą? Wesołe scenki z lekcji i przerw, obraz ulubionego nauczyciela, a może szkolne przyjaźnie, które staną się przyjaźniami na całe życie?

My nauczyciele staraliśmy się , abyście ze szkoły, oprócz wiedzy, wynieśli też poczucie wspólnoty, odpowiedzialności, otwartości na ludzi i otaczający świat. Czy nam się to udało? – czas pokaże.

Dzisiejszy dzień to też czas gratulacji, podziękowań i życzeń. Dziękuję Wam za te wspólne lata, za wszystkie dobre chwile, które były Waszym udziałem i za te gorsze, bo one pozwalają nam być lepszymi.

Szczególnie serdeczne podziękowania składam tym z Was, którzy swoją pracą i osiągnięciami budowali pozytywny obraz szkoły w środowisku, reprezentowali szkołę na konkursach i zawodach sportowych, śpiewali i recytowali na szkolnych uroczystościach, wykonywali szkolne dekoracje, obsługiwali nagłośnienie na szkolnych uroczystościach, działali w samorządzie uczniowskim, brali udział w akcjach charytatywnych i wolontariacie. Otrzymacie imienne podziękowania i symboliczne nagrody.

Wszystkim tegorocznym absolwentom gratuluję ukończenia szkoły, a Oli uzyskania świadectwa z wyróżnieniem. Serdecznie życzę Wam sukcesu na egzaminach maturalnych na miarę Waszych oczekiwań.

A co potem? Wybór należy do Was. Niech w dorosłym życiu spełniają się Wasze plany i marzenia. Bo jak powiedział Paulo Coello: "Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełniać nasze marzenie". Idźcie więc w świat i spełniajcie Wasze marzenia, bo przed Wami całe życie, a obecna sytuacja jest tylko niewielkim jego epizodem.

Pamiętajcie, że ta szkoła zawsze pozostanie Waszą szkołą, otwartą dla wszystkich absolwentów. Będziemy śledzić Wasze dalsze losy i cieszyć się z Waszych życiowych dokonań.

W tym miejscu dziękuję również gronu pedagogicznemu za kształtowanie umysłów i serc tegorocznych absolwentów, a Paniom wychowawczyniom Agnieszce Koza i Elżbiecie Cybulskiej za troskę i zaangażowanie w pracę wychowawczą. Życzmy sobie wszyscy, by ta praca przyniosła satysfakcjonujący dla nas efekt w postaci wyników egzaminu maturalnego.

Dziękuję rodzicom za trzy lata współpracy, za okazaną pomoc i wsparcie, zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i wszelkie przejawy życzliwości.

Ewa Guz

dyrektor Zespołu Szkół w KockuRamka do zdjęcia została zrobiona na stronie pl.viptalisman.com

Życzenia Wielkanocne


NAUCZANIE ZDALNE

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Szanowni Rodzice


Zaistniała sytuacja postawiła nas przed faktem zdalnego nauczania. Nauczyciele będą komunikować się z Państwem i uczniami za pomocą dziennika elektronicznego, poczty elektronicznej, jak również poprzez stronę internetową szkoły.
Zawsze byliście Państwo wsparciem dla swoich dzieci, ale obecnie staliście się bezpośrednio odpowiedzialni za organizację nowego sposobu nauki dziecka w domu. Zadbajcie o to, aby nauka zdalna przynosiła Waszym dzieciom dużo radości i satysfakcji. Nie przedstawiajcie jej jako przykrego obowiązku, ale jako szansę na rozwój i zdobywanie nowych umiejętności. Uświadamiajcie dzieciom, że czas, który teraz spędzają w domu, to nie ferie lecz specyficzna rzeczywistość szkolna wymuszona nową sytuacją. W związku z tym chcielibyśmy przekazać Państwu kilka wskazówek dotyczących organizacji nauki poza szkołą.

Jak zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu.

Jak motywować i wspierać dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą.

Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci.

 

 

Ogłoszenie


OGŁOSZENIE


W związku z zagrożeniem wynikającym z rosnącej liczby zachorowań spowodowanych koronawirusem,

w trosce o bezpieczeństwo Naszych Uczniów i Państwa Rodzin,
apelujemy o ograniczenie do minimum osobistych wizyt
w Zespole Szkół w Kocku.

Wiele spraw możecie Państwo zrealizować telefonicznie pod nr telefonu 81-859-10-33


lub za pośrednictwem poczty elektronicznej zskock@o2.pl

Konkurs Osieckiej


Informuję, że XIV Powiatowy Konkurs Pamięci Agnieszki Osieckiej, który miał się odbyć w dniu 1 kwietnia 2020 r. zostaje odwołany.

Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Ewa Guz - dyrektor Zespołu Szkół w Kocku


Zawieszenie zajęć

Zawieszenie zajęć

dydaktyczno-wychowawczych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

· Monika Szpyra dnia marzec 11 2020 19:19:04 · Drukuj

PROFILAKTYKA ZAKAŻENIA KORONOWIRUSEM

KORONAWIRUS - CO MUSISZ WIEDZIEĆ ?

Na stronach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego znajdują się aktualne informacje na temat koronawirusa. Zachęcamy do ich odwiedzania:


https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusiehttps://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch-2/


 

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,924,781 Unikalnych wizyt