Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskock@o2.pl

OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM

VIII REGIONALNA OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM


Dnia 18 października 2021 roku odbył się etap szkolny VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, w którym udział wzięło 21 uczniów z klasy IIa i III a LO. Celem olimpiady było poszerzenie wiedzy oraz wzrost świadomości w zakresie szeroko rozumianego zdrowia psychicznego, zgodnie z założeniami Narodowego Programu Zdrowia Psychicznego.


Największą liczbę punktów zdobyli uczniowie:

I miejsce - Oliwia Cybul z klasy II a LO

II miejsce - Michał Trojak z klasy III a LO

III miejsce - Dominika Olszak z klasy III a LO


Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów na etapie powiatowym.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


14 października to Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela – ważne święto, które co roku jest uroczyście obchodzone w naszej szkole.

Uczniowie i rodzice zadbali o to, by w tym szczególnym dniu nauczyciele poczuli wyjątkową atmosferę. Były życzenia, kwiaty i słodkie upominki. Wszystko po to, aby podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za cierpliwość, wsparcie, zrozumienie, uśmiech i zaangażowanie w edukację i wychowanie.

Życzenia nauczycielom złożył również Starosta Lubartowski - pani Ewa Zybała, która podziękowała za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia oraz troskę o dobro i bezpieczeństwo uczniów, szczególnie w tak trudnym czasie pandemii.

DORADZTWO ZAWODOWE

ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ - SZKOŁA, ZAWÓD, PRACA


W dniu 13 października 2021 roku uczniowie klasy III Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w zajęciach aktywizujących do wyboru zawodu „Świadomie planuję własną karierę zawodową ”  zorganizowanych we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Lubartowie. Wiedza, którą młodzież zdobyła podczas zajęć, na pewno pomoże w zaplanowaniu własnej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Zajęcia poprowadziła Pani Dorota Fiutka - doradca zawodowy.

 

Wycieczka integracyjna

 

W dniu 4 października 2021 r. odbyła się wycieczka integracyjna , której uczestnikami byli uczniowie klas : I –III LO oraz Ibs wraz z opiekunami.

 

Pierwszy punktem wycieczki była wizyta w Strefie Wysokich Lotów, gdzie na uczniów czekało mnóstwo atrakcji: trampoliny, arena do swobodnego skakania, ściana wspinaczkowa oraz strefa atrakcji dmuchanych.

 

Po wytężonym wysiłku fizycznym uczniowie zjedli pyszną pizzę.

 

Kolejnym  punktem programu wycieczki był seans w kinie Multikino, gdzie uczniowie obejrzeli film  pt. „ Wyszyński - zemsta czy przebaczenie”, ukazujący losy wojenne księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego - przyszłego Prymasa Polski, który w obliczu wojny musi dokonywać trudnych wyborów. Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, a także walką o nadzieję i miłość.

 

Ta wzruszająca lekcja historii obejrzana na kinowym ekranie była ostatnim punktem dzisiejszej wycieczki.


Zdjęcia w galerii

image0001.jpg

Dzień Tabliczki Mnożenia


W pierwszy piątek października odbywa się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku w naszej szkole również świętowaliśmy ten dzień. Około 50 uczniów miało możliwość sprawdzenia swojej wiedzy ze znajomości tabliczki mnożenia. Zawody były dość trudne, gdyż uczestnik miał tylko 1 minutę na obliczenie działań. Rekordzistą okazał się Damian Rodak z klasy 3a, który poprawnie napisał aż 49 działań.

Gratulujemy!

Zdjęcia w galerii

image0000.jpg

Wycieczka do Lublina

 

W dniu 22.09.2021 roku uczniowie klasy II LO uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Był to czas na wzajemne poznanie się, wspólną zabawę a także rozwijanie edukacji historycznej o okupacji niemieckiej na Lubelszczyźnie podczas II wojny światowej, w szczególności poprzez upamiętnianie ofiar, ochronę obiektów oraz dokumentowanie historii obozu koncentracyjnego. Pani przewodnik oprowadziła nas po terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego, potocznie nazywanego Majdankiem. Na terenie Muzeum obejmującym 90 ha znajduje się ok. 70 obiektów historycznych. Wśród nich, szczególne znaczenie mają miejsca bezpośrednio związane z masową eksterminacją ludności: komory gazowe, krematorium, oraz rowy egzekucyjne, w których rozstrzelano około 18 000 Żydów. Zachowane zostało również jedno z pięciu pól więźniarskich oraz cześć zabudowań administracyjnych i gospodarczych. W baraku nr 62 zlokalizowana jest multimedialna wystawa „Więźniowie Majdanka”. Naszą misją jest pielęgnowanie pamięci i rozwijanie edukacji historycznej o okupacji niemieckiej na Lubelszczyźnie podczas II wojny światowej, w szczególności poprzez upamiętnianie ofiar.

 

Drugim punktem wycieczki była wizyta w parku trampolin - Strefa Wysokich Lotów. W parku uczniowie znaleźli mnóstwo atrakcji takich jak: trampoliny sportowe, basen z gąbkami, belka do pojedynków, podłoga wybijająca, arena do swobodnego skakania, ścianka wspinaczkowa, ścieżki akrobatyczne, kosze do ćwiczenia wsadów, strefa ninja warrior oraz strefa atrakcji dmuchanych i wiele innych.

 

Po wysiłku fizycznym było trochę czasu na zjedzenie małego co-nie-co.


Zdjęcia w galerii

SALON MATURZYSTÓW

SALON MATURZYSTÓW - PERSPEKTYWY 2021


W dniu 16 września 2021 roku uczniowie z klasy III A LO uczestniczyli w Lubelskim Salonie Maturzystów , który ze względów bezpieczeństwa został przeprowadzony w formule online. Program obejmował wykłady ekspertów maturalnych i porady doradców edukacyjno-zawodowych, a w wydzielonej części targowej na wirtualnych stoiskach zaprezentowały się szkoły wyższe.


Maturzyści uzyskali aktualną wiedzę o wymogach matury 2022 oraz o przedmiotach, z których oceny będą uwzględniane w przyszłym roku przez uczelnie przy rekrutacji na wybrane przez maturzystów kierunki studiów.


Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie ułatwi młodzieży właściwe przygotowanie się do egzaminu maturalnego oraz podjęcie decyzji odnośnie wyboru dalszego kierunku kształcenia.

Wygenerowano w sekund: 0.03
2,195,759 Unikalnych wizyt