Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskock@o2.pl

Święto Niepodległości

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości to najważniejsze polskie święto patriotyczne związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę w 1918r. Jest to dzień szczególny, przypominający nam nie tylko radość z odzyskanej wolności, ale też tę powszechną prawdę, że wolność nie jest czymś trwałym danym raz na zawsze. Z okazji tego święta w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca przypadającą w tym roku 103 rocznicę tego wydarzenia. Mottem akademii były słowa: „Czym jest wolność…”. Do słów tych odniosła się w swoim wystąpieniu Pani Dyrektor Ewa Guz, która powitała wszystkich zebranych i zaznaczyła, że wolność jest wielką wartością, której należy bronić ,ale również umiejętnie z niej korzystać.

Jak co roku w naszej szkole, obchody Narodowego Święta Niepodległości połączone są z Dniem Patrona oraz uroczystym ślubowaniem uczniów klas pierwszych. W tym roku uroczyste ślubowanie złożyli również uczniowie klasy drugiej, którzy ze względu na sytuację epidemiczną nie mogli przystąpić do ślubowania w roku ubiegłym.

Po złożeniu uroczystej przysięgi uczniowie przypomnieli sylwetkę Patrona naszej szkoły Marcina Stępnia, a następnie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który wprowadził zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Ich uzupełnieniem były utwory muzyczne w wykonaniu Mai Pożarowszczyk, Dominiki Wyczółkowskiej oraz Kacpra Pożarowszczyka. Artyści zebrali zasłużone brawa i gratulacje od publiczności.

Mamy nadzieję, że przygotowana akademia znacznie przyczyniła się do tego, że każdy z jej uczestników świadomie i godnie uczcił Narodowe Święto Niepodległości.

Ewelina Sobolewska

Zdjęcia w galerii

image0035.jpg

VIII REGIONALNA OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM

SUKCES NASZEGO UCZNIA W ETAPIE POWIATOWYM
VIII REGIONALNEJ OLIMPIADY WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM

16 listopada  2021 roku odbył się etap powiatowy VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Celem olimpiady było poszerzenie wiedzy oraz wzrost świadomości w zakresie szeroko rozumianego zdrowia psychicznego. Uczeń naszej szkoły Michał Trojak z klasy III a liceum ogólnokształcącego zajął III miejsce w etapie powiatowym VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym i będzie reprezentował nasz powiat podczas etapu regionalnego w Białej Podlaskiej.

Podczas eliminacji powiatowych naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów z liceum ogólnokształcącego: Oliwia Cybul z klasy II a,  Dominika Olszak i Michał Trojak z klasy III a. Uczestnicy olimpiady nie mieli łatwego zadania, bowiem musieli się zmierzyć z trudnym i obszernym materiałem merytorycznym, obejmującym wiele zagadnień.

Podsumowania olimpiady dokonał Członek Zarządu Powiatu – Jarosław Budka i Kierownik Wydziału Spraw Społecznych - Jerzy Piekarczyk, którzy wręczyli nagrody laureatom, upominki wszystkim uczestnikom etapu powiatowego oraz złożyli podziękowania dyrektorom i koordynatorom szkolnym za zaangażowanie i przygotowanie młodzieży do udziału w olimpiadzie.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

MAMY NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI


Nowy rok szkolny to dla wszystkich uczniów czas wielu zmian. To nie tylko nowa szkoła, nowi nauczyciele, znajomi, to również czas wyboru nowych przedstawicieli społeczności uczniowskiej. W dniu 20  października 2021 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Szkolnej Rady Samorządu Uczniowskiego, w czasie których każdy z nas mógł zadecydować, kto z naszych koleżanek i kolegów będzie reprezentował grono uczniowskie przez kolejny rok. Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja składająca się z przedstawicieli uczniów i pani pedagog pełniącej funkcję opiekuna SU.W skład Szkolnej Rady Samorządu Uczniowskiego weszli uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę głosów:


Przewodniczący – Maja Pożarowszczyk kl. II a LO

Z-ca przewodniczącego LO – Damian Rodak  kl. III a LO

Z-ca przewodniczącego BS – Oliwia Rogala kl. I bs

Skarbnik – Katarzyna Nakonieczna kl. III a LO

Sekretarz – Michał Trojak  kl. III a LOWybrano również przewodniczących i członków sekcji :


Sekcja kulturalna:

Natalia Kazubek  - kl. III a LO


Sekcja sportowa:

Zuzanna Mitura – kl. II a LO


Sekcja wolontariatu:

Maja Pożarowszczyk – kl. II a LO


Sekcja dziennikarska :

Michał Trojak – kl. III a LO

Katarzyna Nakonieczna  - kl. III a LO

Opiekunami  Samorządu Uczniowskiego zostali: pani pedagog  Katarzyna Wierzchoń-Krysińska i pan Jacek Pożarowszczyk .Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcieliby uczestniczyć w życiu szkoły , do pracy w poszczególnych sekcjach.


Wszystkim wybranym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu ciekawych  pomysłów na urozmaicenie życia szkolnego. Powodzenia !

 

 

 

Zmarła wieloletnia nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego w Kocku

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci


Ś.P. Cecylii Mierzwińskiej


wieloletniej nauczycielki Liceum Ogólnokształcącego w Kocku ,

wspaniałego pedagoga i wychowawcy wielu pokoleń młodzieży,

człowieka życzliwego, zaangażowanego i oddanego swej pracy nauczyciela .


Rodzinie składamy wyrazy najgłębszego współczucia


Społeczność

Zespołu  Szkół w Kocku


Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w Kościele Świętego Stanisława w Serokomli

w środę 27 października 2021 r. o godz. 13.00

 

OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM

VIII REGIONALNA OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM


Dnia 18 października 2021 roku odbył się etap szkolny VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, w którym udział wzięło 21 uczniów z klasy IIa i III a LO. Celem olimpiady było poszerzenie wiedzy oraz wzrost świadomości w zakresie szeroko rozumianego zdrowia psychicznego, zgodnie z założeniami Narodowego Programu Zdrowia Psychicznego.


Największą liczbę punktów zdobyli uczniowie:

I miejsce - Oliwia Cybul z klasy II a LO

II miejsce - Michał Trojak z klasy III a LO

III miejsce - Dominika Olszak z klasy III a LO


Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów na etapie powiatowym.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


14 października to Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela – ważne święto, które co roku jest uroczyście obchodzone w naszej szkole.

Uczniowie i rodzice zadbali o to, by w tym szczególnym dniu nauczyciele poczuli wyjątkową atmosferę. Były życzenia, kwiaty i słodkie upominki. Wszystko po to, aby podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za cierpliwość, wsparcie, zrozumienie, uśmiech i zaangażowanie w edukację i wychowanie.

Życzenia nauczycielom złożył również Starosta Lubartowski - pani Ewa Zybała, która podziękowała za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia oraz troskę o dobro i bezpieczeństwo uczniów, szczególnie w tak trudnym czasie pandemii.

DORADZTWO ZAWODOWE

ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ - SZKOŁA, ZAWÓD, PRACA


W dniu 13 października 2021 roku uczniowie klasy III Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w zajęciach aktywizujących do wyboru zawodu „Świadomie planuję własną karierę zawodową ”  zorganizowanych we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Lubartowie. Wiedza, którą młodzież zdobyła podczas zajęć, na pewno pomoże w zaplanowaniu własnej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Zajęcia poprowadziła Pani Dorota Fiutka - doradca zawodowy.

 

Wygenerowano w sekund: 0.02
2,309,029 Unikalnych wizyt