Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskock@o2.pl

PROGRAM PROFILAKTYCZNY ,, ZNAMIĘ? ZNAM JE!"

ZNAMIĘ ? ZNAM JE ! – CZYLI CO MUSISZ WIEDZIEĆ O CZERNIAKU SKÓRY


25 lutego uczniowie klas pierwszych liceum ogólnokształcącego i branżowej szkoły I stopnia uczestniczyli w zajęciach w ramach programu profilaktycznego ,, Znamię? Znam je!”. Zajęcia poprowadziła pani Mirosława Orlik z Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Lubartowie. Zajęcia miały na celu zwiększenie świadomości młodzieży na temat czerniaka – jednego z najbardziej agresywnych nowotworów skóry. Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom uczniowie poznali czynniki podnoszące ryzyko zachorowania  i zastosują zasady ochrony przed czerniakiem, dzięki czemu uchronią się przed tym groźnym nowotworem.

 

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE : ,,UZALEŻNIENIA KRADNĄ WOLNOŚĆ ”

W dniu 14 lutego odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne ,,Uzależnienia kradną wolność”, w których uczestniczyli uczniowie klas I liceum ogólnokształcącego i branżowej szkoły I stopnia. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Małgorzatę Struk – pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubartowie. Celem warsztatów profilaktycznych  było przekazanie informacji  na temat zachowań  ryzykownych, które często podejmuje współczesna młodzież. Wiedza przekazana podczas zajęć oraz możliwość rozmowy uświadomiły uczniom, że to oni sami są  odpowiedzialni za swoje życie i to oni decydują o tym, jak je przeżyją. Mamy nadzieję, że warsztaty spełniły oczekiwania naszych uczniów i przyczynią się do podejmowania przez nich rozsądnych i  przemyślanych decyzji w  przyszłości.

Wycieczka

W dniu 12 lutego 2020r uczniowie Zespołu Szkół w Kocku wraz z opiekunami pojechali do Lublina na lodowisko. "Jazda na łyżwach nie wymaga ani specjalnego, drogiego stroju, ani żmudnych przygotowań. Wystarczy ubrać się na cebulkę, zaopatrzyć się w ciepłą czapkę i rękawiczki. Nie ma nawet potrzeby, żeby od razu kupować łyżwy, bo te można wypożyczyć na lodowisku. Jazda na łyżwach angażuje do pracy całe ciało. Żebyśmy mogli utrzymać się na lodzie, wszystkie mięśnie muszą pozostać napięte. Największą pracę wykonują mięśnie nóg, brzucha oraz pośladków, ale taka aktywność wzmacnia również mięśnie grzbietu." (źródło www.onet.pl)
Po wysiłku fizycznym było trochę czasu na zjedzenie małego co-nie-co. Następnie wszyscy obejrzeliśmy film w kinie. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni:)

zdjęcia w galerii

image0000.jpg

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE ,,HAZARD? NIE, DZIĘKUJĘ !


7 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych w ramach ogólnopolskiej kampanii Krajowej Administracji Skarbowej pod hasłem „Hazard? Nie, dziękuję”. Celem zajęć było podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń, jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego. Poruszony została problem wykorzystywania sieci Internet przez podmioty nielegalnie urządzające gry hazardowe. Młodzież mogła dowiedzieć się, że gry hazardowe on-line bardzo silnie uzależniają. Uzależnienie od hazardu jest chorobą, a jej skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny. Osoby niepełnoletnie jako mniej dojrzałe emocjonalne od dorosłych są bardziej podatne na negatywne zjawiska płynące z Internetu – w tym hazard on-line. Uczniowie z zaciekawieniem i aktywnie uczestniczyli w zaproponowanych zajęciach.

Zajęcia przeprowadzili funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej z Lublina.

XIV POWIATOWY KONKURS PAMIĘCI AGNIESZKI OSIECKIEJ

XIV POWIATOWY KONKURS PAMIĘCI AGNIESZKI OSIECKIEJ


Zespół Szkół w Kocku zaprasza uczniów klasy VI,  VII i VIII szkoły podstawowej oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Lubartowskiego

do udziału w XIV Powiatowym Konkursie Pamięci Agnieszki Osieckiej,

który odbędzie się w dniu 1 kwietnia 2020 roku.


REGULAMIN KONKURSU

Załącznik nr 1 - KARTA ZGŁOSZENIA

Załącznik nr 2 - KLAUZULA INFORMACYJNA DO KONKURSU

Załącznik nr 3 - ZGODA NA PRZETWARZANIE WIZERUNKU DZIECKA

Załącznik nr 4 - ZGODA NA PRZETWARZANIE WIZERUNKU UCZNIA PEŁNOLETNIEGO


 

Studniówka 2020

Poloneza czas zacząć...

Studniówka 2020

12 stycznia 2020 r. odbył się Bal Studniówkowy tegorocznych maturzystów – uczniów klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Stępnia w Kocku. Studniówkę swą obecnością uświetnili goście: Pan Tomasz Marzęda – Przewodniczący Rady Powiatu oraz Pan Radosław Guz – członek Zarządu Powiatu w Lubartowie.

Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Ewa Guz, która powitała wszystkich uczestników Studniówki, życzyła maturzystom dobrego wykorzystania czasu dzielącego ich od egzaminów maturalnych oraz niezapomnianych wrażeń podczas Balu Studniówkowego. Następnie głos zabrał Pan Radosław Guz – Członek Zarządu Powiatu składając życzenia wspaniałej zabawy do białego rana oraz sukcesów na egzaminie maturalnym. Życzenia i podziękowania w imieniu rodziców przekazała Pani Elżbieta Kusyk oraz Pani Jolanta Bajdak. Natomiast przedstawicielki klasy III LO – Rozalia Sowisz i Aleksandra Demucha – złożyły podziękowania Pani Dyrektor, nauczycielom i rodzicom oraz życzyły wszystkim udanej zabawy w miłej atmosferze.

Część oficjalną zakończył uroczysty polonez zatańczony przez maturzystów wraz z osobami towarzyszącymi nagrodzony gromkimi brawami.


Zdjęcia w galerii wykonali Michał Trojak i Monika Szpyra

image0016.jpg

ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA NIELETNICH

ODPOWIEDZIALNOŚC PRAWNA NIELETNICH W ŚWIETLE OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW PRAWA


W dniu dzisiejszym odbyły się w naszej szkole zajęcia profilaktyczne, w ramach których przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie – aspirant sztabowy Grzegorz Mazuś spotkał się z uczniami klas pierwszych liceum ogólnokształcącego i branżowej szkoły I stopnia. Podczas spotkania funkcjonariusz poruszył wiele ważnych tematów dotyczących odpowiedzialności prawnej nieletnich, najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych tj. kradzieże, bójki, chuligańskie zachowania, wagary, palenie papierosów, picie alkoholu, zażywanie narkotyków oraz cyberprzemoc. Młodzież dowiedziała się o konsekwencjach prawnych tych negatywnych zachowań, przybliżone zostały też środki wychowawcze stosowane przez Sąd Rodzinny i Nieletnich. Policjant wyjaśnił uczniom pojęcie czynu karalnego, demoralizacji i jej przejawów oraz kiedy za swoje czyny odpowiada się jako nieletni, a kiedy już jako dorosły. Przeprowadzona pogadanka była doskonałą okazją aby uświadomić młodym ludziom, jak nie wpaść w konflikt z prawem.


Zdjęcia w galerii wykonał Michał Trojak


Wygenerowano w sekund: 0.06
1,784,884 Unikalnych wizyt