Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskock@o2.pl

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE

POZNAJMY SIĘ !

Dnia 7 września 2021 roku uczniowie klasy  pierwszej  liceum ogólnokształcącego i branżowej szkoły I stopnia uczestniczyli w zajęciach integracyjnych zorganizowanych we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Lubartowie. Spotkania te wpisały się już w tradycję naszej szkoły, która dba o dobre samopoczucie i bezpieczeństwo uczniów w pierwszych dniach pobytu w nowej szkole. Podczas zajęć odbywały się ćwiczenia w grupach, zabawy i gry na forum całej klasy, których celem było budowanie atmosfery współpracy w zespole, stworzenie klimatu wzajemnego zaufania, akceptacji i wsparcia. Wspólnie spędzony czas podczas zajęć na pewno wpłynie na przyjazną atmosferę i dobre samopoczucie uczniów w klasie.

 

Narodowe czytanie


W sobotę czwartego września 2021 roku odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku czytanym tekstem był dramat Gabrieli Zapolskiej " Moralność Pani Dulskiej". Społeczność naszego liceum reprezentowali uczniowie klasy III a. W rolę Pani Dulskiej wcieliła się Kinga Majerek, Pani Juliasiewiczowa to Paulina Flisiak a rolę  Zbyszka Dulskiego czytał Damian Rodak. Młodzież bardzo ładnie się zaprezentowała za co dostała duże brawa od zgromadzonych na rynku kockim słuchaczy. Tradycyjnie już towarzyszyła nam słoneczna pogoda.Młodzież do występu przygotowała polonistka Pani Krystyna Świderska.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się  1 września według następującego porządku:

- godz. 9:00 - Msza Św.
- godz. 10:15 - spotkanie w szkole

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w formie spotkań uczniów z wychowawcami w klasach.

Uczniowie klas pierwszych spotkają się z wychowawcami na holu  przy wejściu do szkoły.

Do zobaczenia w środę!

Zakończenie roku skolnego 2020/2021

" Ostatni dzień z moją klasą...."

Dziś w naszej szkole, podobnie jak w całej Polsce, odbyło się zakończenie roku szkolnego 2020/2021.
Ze względu na  zaostrzenia sanitarne każda klasa spotkała się tylko we własnym gronie i z wychowawcą.
Bardziej uroczyste pożegnanie odbyło się tylko w klasie III BS - kończącej już szkołę. Całą klasę pożegnała Pani Dyrektor Ewa Guz, Pani Pedagog Katarzyna Krysińska oraz wychowawczyni tej klasy Pani Krystyna Świderska. Klasę ukończyło 20 absolwentów. Był to ważny etap w ich życiu, gdyż wraz z ukończeniem branżowej szkoły wkroczyli w dorosłe życie. Dla wielu z nich czas szkolny to poznanie nowych, ciekawych osób ale przede wszystkim zapewnienie sobie doskonałej przyszłości. To w szkole i podczas zajęć praktycznych doskonalili swoje umiejętności zawodowe.

Życzymy wszystkim uczniom zdrowych i bezpiecznych wakacji oraz udanego wypoczynku.


image0015.jpg

Zakończenie roku

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 25 czerwca 2021r:

- godz. 8:45 Msza Św.

- godz. 10:00 spotkanie z wychowawcami w klasach

Mistrzostwa Rejonu w siatkówce plażowej

W dniu 15.06.2021r. w Puławach odbyły się Mistrzostwa Rejonu w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców szkół średnich. Po pasjonującej i wyrównanej walce o pierwsze miejsca i finał wojewódzki nasze reprezentacje zajęły niestety drugie miejsca po grach na przewagi. Dziękujemy naszym zawodnikom za walkę na boisku i godną postawę.

 

Uczniowie reprezentowali naszą szkołę na zawodach w składzie: dziewczęta - Maja Pożarowszczyk, Natalia Zabielska oraz chłopcy - Kacper Pożarowszczyk i Patryk Pożarowszczyk.

 

Opiekunowie drużyn: Kazimierz Prandl i Jacek Skwara - nauczyciele wychowania fizycznego.

 

Zdjęcia w gareii

 

image0007.jpg

EDUKACJA PRAWNA

 

EDUKACJA PRAWNA


W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach z edukacji prawnej, które poprowadził radca prawny pan Tomasz Koziarski. Tematyka zajęć dotyczyła ochrony praw konsumenta oraz ochrony praw autorskich w Internecie, zasad odpowiedzialności karnej i odpowiedzialności nieletnich. Omówione zostały również podstawowe zagadnienia dotyczące prawa rodzinnego. Tego typu spotkania to jedna z wielu form realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego. Forma i sposób prowadzenia zajęć sprawiły, że uczniowie z zainteresowaniem w nich uczestniczyli zdobywając podstawową wiedzę z zakresu edukacji prawnej.

Zajęcia zostały zorganizowane we współpracy z Stowarzyszeniem Klub Abstynenta ,,Nadzieja” w ramach realizacji zadania publicznego.


 

Wygenerowano w sekund: 0.02
2,138,366 Unikalnych wizyt