Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,887
· Najnowszy użytkownik: Monika Szpyra

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskocksekretariat@o2.pl

LUBELSZCZYZNA DLA SYRII

Społeczność Zespołu Szkół w Kocku  przystąpiła do akcji "Lubelszczyzna dla Syrii" organizowanej przez Wojewodę Lubelskiego. Jej celem jest zebranie środków finansowych, z przeznaczeniem na odbudowę domów w Aleppo i innych miastach Syrii, tak, aby rodziny, które musiały uciekać przed grożącym im niebezpieczeństwem, mogły teraz wrócić i na nowo osiedlić się.

W ramach akcji prowadzona jest w szkole zbiórka pieniężna do puszki. Pieniądze można również można wpłacać na konto bankowe organizatora - Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (63 1020 4900 0000 8502 3055 5762, z dopiskiem "Lubelszczyzna dla Syrii"), a także wysyłając wiadomość sms o treści RATUJE na numer 72405.

MNEMOTECHNIKI - TECHNIKI SKUTECZNEGO UCZENIA SIĘ

,, Mnemotechniki – techniki skutecznego uczenia się”

Każdy z nas chciałby się skutecznie oraz szybko uczyć i zapamiętywać. Z pomocą przychodzą mnemotechniki, czyli techniki skutecznego uczenia się. Metodę tę poznali uczniowie klasy I, II, III  LO oraz nauczyciele podczas dwugodzinny warsztatów prowadzonych przez dr Beatę Głodzik.

Mnemotechniki pozwalają na zapamiętywanie dat, haseł komputerowych, faktów, dowolnie długich spisów i list, numerów telefonów, wykładów czy treści książek. Techniki szybkiego uczenia się stanowią swoisty trening pamięci, poprawiają koncentracje i pamięć, pozwalają uczyć się szybko i skutecznie oraz ułatwiają naukę języków obcych.

Warsztaty rozpoczęły się od omówienia budowy mózgu oraz jego funkcji. Po części teoretycznej odbyły się ćwiczenia w zapamiętywaniu bez mnemotechnik, a następnie zapamiętywanie z zastosowaniem poznanej metody. Jak bardzo skuteczne w efektywnym uczeniu się są mnemotechniki przetestowano w uczeniu się materiału szkolnego - Dynastii Piastów. Metoda "słowa klucze" świetnie sprawdziła się w uczeniu słówek z języka angielskiego. Uczniowie odświeżyli sobie także wiedzę na temat trzech kanałów informacji oraz rodzajów inteligencji. Na warsztatach nie zabrakło ćwiczeń na twórcze myślenie.

Mamy nadzieję, że poznana przez młodzież metoda zwiększy efektywność uczenia się  i przyda się podczas powtórek materiału przed zbliżającym się egzaminem maturalnym.

Wycieczka na języku polskim

We wtorek- 17.10.2017r - klasa III LO wraz z nauczycielem języka polskiego udała się na wycieczkę na cmentarz żydowski. Bramę cmentarną otworzył nam pan Stasiak  i chętnie opowiedział o swoich wspomnieniach dotyczących Żydów mieszkających w Kocku.Życiorys słynnego cadyka z Kocka Menachema Mendla Morgensterna przeczytała Edyta Rola. Uczniowie cytowali tzw. " złote myśli" cadyka. Młodzież dowiedziała się również o zwyczajach żydowskich, ich tradycjach i religii. Towarzyszyła nam przepiękna, słoneczna, jesienna pogoda.
Trzy godziny po naszej wizycie cmentarz miała odwiedzić grupa młodzieży żydowskiej z Izraela.

Zdjęcia w galerii


Dzień Edukacji Narodowej

 

Święto Edukacji Narodowej to szczególny dzień poświęcony wszystkim pracownikom naszej Szkoły. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, która była okazją do złożenia życzeń i podziękowań za trud i serce włożone w codzienną pracę nauczyciela.


Uroczystość otworzyła Pani dyrektor Ewa Guz życząc wszystkim dużo zdrowia jak również wytrwałości w codziennej pracy. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Krzysztof Krupa, Kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Staorstwa Powiatowego w Lubartowie, który skierował w imieniu Starosty Lubartowskiego i własnym serdeczne życzenia do Pani Dyrektor, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Życzenia w imieniu rodziców złożyła pani Małgorzata Kruczek - przewodnicząca Rady Rodziców, a w imieniu uczniów – Olga Nicpoń, uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego. Następnie młodzież z klasy III Liceum zaprezentowała okolicznościową część artystyczną, w której piosenką, wierszem i humorem podziękowała wszystkim pedagogom za ich pracę i trud włożony w nauczanie oraz wychowanie.

 

 

Zdjęcia w galerii

EDUKACJA PRAWNA

W dniu 9 października 2017 r. przedstawiciel „Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny” przeprowadził dla uczniów Naszej Szkoły zajęcia z zakresu edukacji prawnej w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą: Prowadzenie przez organizację pozarządową na terenie Powiatu Lubartowskiego 2 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w 2017 r.
Przeprowadzone w ciekawy i nieszablonowy sposób zajęcia uatrakcyjniły ofertę edukacyjną Zespołu Szkół w Kocku, rozbudziły ciekawość uczniów oraz przyczyniły się do wzrostu u nich poziomu wiedzy prawniczej.

OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM

V REGIONALNA OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM


W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Lubartowie odbył się etap powiatowy V Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Celem olimpiady było poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, sprzyjający kształtowaniu nawyków prozdrowotnych, lepszemu rozumieniu natury zaburzeń i zwalczania stereotypów w tym zakresie, zgodnie z założeniami Narodowego Programu Zdrowia Psychicznego. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów z klasy III A liceum ogólnokształcącego: Łukasz Ciszewski, Joanna Goral i Edyta Rola. Uczestnicy nie mieli łatwego zadania, bowiem musieli się zmierzyć z trudnym i obszernym materiałem merytorycznym, obejmującym wiele zagadnień. Podsumowania dokonał Członek Zarządu Powiatu – pan Radosław Guz, który wręczył  nagrody i  symboliczne upominki oraz  złożył podziękowania wszystkim uczestnikom i koordynatorom szkolnym za zaangażowanie i chęć udziału w olimpiadzie.Rocznica bitwy pod Kockiem

W dniu 1 października uczniowie i słuchacze Zespołu Szkół w Kocku wspólnie z nauczycielami uczestniczyli w obchodach poświęconych 78. rocznicy Bitwy pod Kockiem stoczonej w dniach 1-6 października 1939 r. Jedną z atrakcji uroczystości był przelot nad Kockiem zespołu akrobacyjnego „Biało-Czerwone Iskry” oraz rekonstrukcja historyczna na terenie parku pałacu Księżnej Anny Jabłonowskiej.

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,338,176 Unikalnych wizyt