Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskock@o2.pl

DRZWI OTWARTE

NASZA SZKOŁA - TWÓJ SUKCES !!!


19 marca nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla uczniów trzecich klas gimnazjum oraz ósmoklasistów, którzy wkrótce będą podejmować decyzje dotyczące wyboru szkoły.


Pierwsza część spotkania z gimnazjalistami odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie przybyłych gości przywitała Pani Dyrektor Ewa Guz oraz przedstawiła im informacje na temat rekrutacji. Następnie uczniowie klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego krótko i zabawnie zaprezentowali ofertę edukacyjną Zespołu Szkół w Kocku. Zaprosili też gimnazjalistów do wspólnej zabawy w ,, Kalambury”, ,,Jaka to melodia?”, ,,Urodziny”,    ,, Polszczyzna”, Zakazane słowa” oraz quizu medycznego.

Następnie, w towarzystwie naszych uczniów, zaproszona młodzież zwiedziła szkołę, zapoznała się z jej nowoczesnym wyposażeniem, bogatą ofertą edukacyjną, działalnością pozalekcyjną oraz możliwością rozwoju swoich zainteresowań, pasji i talentów. Uczestniczyła w krótkich prezentacjach przedmiotowych z geografii, historii, ćwiczeniach z wykorzystaniem mikroskopów w pracowni biologicznej, grach i zagadkach matematycznych oraz pokazach technologii i technik budowlanych.


Miła i radosna atmosfera, która towarzyszyła w szkole podczas Dni Otwartych, ciepłe przyjęcie  przez starszych kolegów i koleżanki pozwoliło odczuć przyjazny klimat panujący tu na co dzień. Młodzież, która zechciała odwiedzić nasza szkołę mogła przekonać się, że blisko miejsca zamieszkania mają dobrą, nowoczesną i otwartą na świat szkołę, z długoletnimi tradycjami, w której można zdobyć solidną wiedzę, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a jej absolwenci studiują na dobrych uczelniach w Polsce, zdobywają wymarzony zawód i są dumni, że byli uczniami tej szkoły.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację Dni Otwartych.


Zdjęcia w galerii:

Gimnazjum

Szkoła Podstawowa


 

DZIEŃ OTWARTY

Wszystkich uczniów kończących szkołę podstawową oraz gimnazjum serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty. Odbędzie się on we wtorek 19 marca 2019r. w Zespole Szkół w Kocku. Imprezę dla uczniów klas trzecich gimnazjum zaczynamy o godznie 9:00, natomiast uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej będą się z nami bawić od godziny 10:45.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

DORADZTWOZAWODOWE

ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ - SZKOŁA, ZAWÓD, PRACA


W ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego uczniowie klasy III LO i III ZSZ uczestniczyli w spotkaniu z panią Marzeną Wójtowicz - kierownikiem Oddziału w Kocku Powiatowego Urzędu Pracy w Lubartowie. Celem spotkania było  zapoznanie uczniów z metodami aktywnego poszukiwania pracy, możliwością zatrudnienia na lokalnym rynku, ofertami pracy oraz instytucjami wspierającymi osoby poszukujące pracy. Uczniowie szczególnie interesowali się zasadami odbywania stażów finansowanych przez urzędy pracy oraz możliwościami zatrudnienia na lokalnym rynku. Istotne znaczenie dla uczestników spotkania miała również informacja o zasadach udziału w bezpłatnych szkoleniach uzupełniających posiadane kwalifikacje lub umożliwiających nabywanie nowych kwalifikacji osobom bezrobotnym. Mamy nadzieję, że nasza młodzież właściwie pokieruje swoją karierą zawodową i odnajdzie się na rynku pracy.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA NIELETNICH

OPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA NIELETNICH W ŚWIETLE OBOWIAZUJĄCYCH PRZEPISÓW PRAWA


W dniu dzisiejszym odbyły się w naszej szkole zajęcia profilaktyczne, w ramach których przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie – aspirant sztabowy Grzegorz Mazuś spotkał się z uczniami klasy pierwszej branżowej szkoły I stopnia. Podczas spotkania funkcjonariusz poruszył wiele ważnych tematów dotyczących odpowiedzialności prawnej nieletnich, najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych tj. kradzieże, bójki, chuligańskie zachowania, wagary, palenie papierosów, picie alkoholu, zażywanie narkotyków oraz cyberprzemoc. Młodzież dowiedziała się o konsekwencjach prawnych tych negatywnych zachowań, przybliżone zostały też środki wychowawcze stosowane przez Sąd Rodzinny i Nieletnich. Policjant wyjaśnił uczniom pojęcie czynu karalnego, demoralizacji i jej przejawów oraz kiedy za swoje czyny odpowiada się jako nieletni, a kiedy już jako dorosły. Przeprowadzona pogadanka była doskonałą okazją aby uświadomić młodym ludziom, jak nie wpaść w konflikt z prawem.

STYPENDIUM STAROSTY LUBARTOWSKIEGO


STYPENDYSTKA STAROSTY LUBARTOWSKIEGO


Dnia 7 marca 2019 roku odbyło się w Starostwie Powiatowym w Lubartowie uroczyste spotkanie ze stypendystami, ich rodzicami oraz nauczycielami. Uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Stępnia Dominika Nakonieczna otrzymała Stypendium Starosty Lubartowskiego za wysokie osiągnięcia w dziedzinie nauki w I semestrze roku szkolnego 2018/2019. Warunkiem otrzymania stypendium było uzyskanie średniej ocen co najmniej 5,0 oraz wzorowego zachowania.

Serdecznie gratulujemy Dominice i życzymy sukcesów na egzaminie maturalnym oraz dostania się na wymarzony kierunek studiów!


zdjęcia w galerii

 

 

Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce

W dniu 27 lutego 2019r. uczennice naszego LO wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt "Licealiada" organizowanych w Lubartowie. Skład naszej drużyny to:

Weronika Mitura
Sara Ściseł
Kinga Kulik
Rozalia Sowisz
Emilia Stefaniak
Dominika Nakonieczna

Dziewczyny zajęły drugie miejsce. Gratulujemy!


Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

W naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Najlepsi wyłonieni w eliminacjach klasowych rywalizowali między sobą o puchar i tytuł Mistrza Szkoły w roku szkolnym 2018/2019.


Klasyfikacja końcowa:


Chłopcy:

I miejsce – Kacper Janasz

II miejsce – Wiktor Nowakowski

III miejsce – Bartłomiej Och


Dziewczęta:

I miejsce – Sara Ściseł

II miejsce – Julia Furtak

III miejsce – Paulina Sowa


Wygenerowano w sekund: 0.02
1,570,311 Unikalnych wizyt