Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,887
· Najnowszy użytkownik: Monika Szpyra

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskocksekretariat@o2.pl

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

28 kwietnia 2017 roku społeczność Zespołu Szkół w Kocku pożegnała uczniów klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Stępnia. Absolwenci usłyszeli słowa pożegnania od pani Ewy Guz - Dyrektora Zespołu Szkół w Kocku, pana Krzysztofa Krupy – Kierownika Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Lubartowie oraz od pana Tomasza Futery - Burmistrza Kocka.

Podczas uroczystości odbyło się przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy II LO i ślubowanie absolwentów LO. Nie zabrakło też przemówień wygłoszonych przez młodzież. Olga Nicpoń pożegnała maturzystów w imieniu młodszych roczników licealistów, a Kamila Jabłońska wygłosiła słowa podziękowania i pożegnania w imieniu absolwentów.
Centralnym punktem spotkania było uroczyste rozdanie maturzystom świadectw ukończenia LO, nagród książkowych, podziękowań, dyplomów oraz listów gratulacyjnych dla rodziców.
Na zakończenie uroczystości uczniowie klas młodszych zaprezentowali część artystyczną.

Tegorocznym maturzystom gratulujemy ukończenia LO i życzymy sukcesów na egzaminach maturalnych!
Zdjęcia w galerii

DZIEŃ OTWARTY

DOŁĄCZ DO NAS !!!

26 kwietnia nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla uczniów trzecich klas gimnazjów, którzy wkrótce będą podejmować decyzje o miejscu dalszej nauki.
Pierwsza część spotkania z gimnazjalistami odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie przybyłych gości przywitała Pani Dyrektor Ewa Guz oraz przedstawiła im informacje na temat rekrutacji. Następnie uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego  i Zasadniczej Szkoły Zawodowej krótko i zabawnie zaprezentowali ofertę edukacyjną Zespołu Szkół w Kocku. Zaprosili też gimnazjalistów do zabawy w kalambury dotyczące zawodów, jakie można zdobyć w ramach nauki w Branżowej Szkole 1 Stopnia. Na zakończenie tej części spotkania młodzież gimnazjalna obejrzała pokaz bandażowania przygotowany przez pana Kazimierza Prandla.
W dalszej kolejności gimnazjaliści zostali podzieleni na grupy i oprowadzeni po szkole przez uczniów kl. I  LO. Nauczyciele naszej szkoły przygotowali w pracowniach dla  młodzieży interesujące zajęcia: warsztaty Karaoke, lekcję pokazową  historii,  mikroskopowanie, gry i zagadki matematyczne, pokaz technologii i technik budowlanych, gry i zabawy z językiem angielskim oraz naukę tańca „Belgijka.
W ten sposób gimnazjaliści poznali naszą szkołę i jej ofertę edukacyjną oraz miło spędzili czas.


Zdjęcia w galerii


KONKURS BIBLIJNY

XXI KONKURS BIBLIJNY

25 kwietnia 2017 r. w Centrum Duszpastersko - Charytatywnym w Siedlcach odbył się   diecezjalny etap XXI Konkursu Biblijnego organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Zespół Szkół w Kocku reprezentowały uczennice z klasy I i II LO: Dominika Nakonieczna, Joanna Goral, Joanna Guz, które uzyskały najlepsze wyniki w etapie szkolnym konkursu.  Zmagania uczniów przebiegały w całym kraju według ściśle określonych ram.  Składały się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W pierwszej młodzież przystąpiła do rozwiązania testu składającego się z pytań wyboru i tzw. otwartych, w których musiała odnieść się krótko do danej problematyki z zakresu Księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana. Tekstem źródłowym konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu – najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem (Edycja Świętego Pawła, 2011). Uczennicom gratulujemy uzyskanych wyników.

Zdjęcia w galerii

DORADZTWO ZAWODOWE

W ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego uczniowie klasy III LO i III ZSZ uczestniczyli w spotkaniu z panią Marzeną Wójtowicz - kierownikiem Oddziału w Kocku Powiatowego Urzędu Pracy w Lubartowie. Celem spotkania było  zapoznanie uczniów z metodami aktywnego poszukiwania pracy, możliwością zatrudnienia na lokalnym rynku, ofertami pracy oraz instytucjami wspierającymi osoby poszukujące pracy. Uczniowie szczególnie interesowali się zasadami odbywania stażów finansowanych przez urzędy pracy oraz możliwościami zatrudnienia na lokalnym rynku. Istotne znaczenie dla uczestników spotkania miała również informacja o zasadach udziału w bezpłatnych szkoleniach uzupełniających posiadane kwalifikacje lub umożliwiających nabywanie nowych kwalifikacji osobom bezrobotnym. W drugiej części spotkania uczniowie zapoznali się z ofertą pracy przedstawioną przez pracodawcę – pana Sebastiana Warżała – kierownika Centrum Dystrybucyjnego Jeronimo Martins w Lubartowie, który w interesujący sposób opowiedział o tym, jak wygląda praca i zatrudnienie w jego firmie. Mamy nadzieję, że nasza młodzież właściwie pokieruje swoją karierą zawodową i odnajdzie się na rynku pracy.

DNI OTWARTE SZKOŁY

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Uczniowie Zespołu Szkół w Kocku


serdecznie zapraszają uczniów klas trzecich gimnazjum, nauczycieli i rodziców na


DZIEŃ OTWARTY


w dniu 26 kwietnia 2017 roku o godz. 10.40

 

plakat

,, Z LITERATURĄ NA TY"

,, STRASZNY HORROR"

W ramach współpracy z Powiatową Biblioteką Publiczną w Lubartowie odbyło się w naszej szkole spotkanie w ramach cyklu " Z literaturą na Ty". 7 kwietnia  szkoła gościła Panią Dyrektor biblioteki Ariadnę Ewę Zalewską.W spotkaniu pt. " Straszny horror" uczestniczyli uczniowie klas I i II LO. Młodzież miała możliwość wysłuchać informacji o rodzajach horroru, autorach i ekranizacjach książek. Oprócz prezentacji multimedialnej uczniowie mogli też zapoznać się z przykładowymi książkami, co może być zachętą do sięgnięcia po ten rodzaj literatury.Następne spotkanie planowane jest w maju.

,, WYJĄTKOWE JEDNOSTKI - AUTORYTETY"

,, WYJĄTKOWE JEDNOSTKI - AUTORYTETY"

W dniu 6 kwietnia 2017r w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie odbyło się uroczyste podsumowanie III Edycji Powiatowego Konkursu " Wyjątkowe jednostki - autorytety". Konkurs przebiegał pod hasłem " Człowiek Sukcesu".
Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły Martyna Gruba z klasy I LO zdobyła III miejsce w kategorii plastycznej w pionie szkół ponadgimnazjalnych.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i kreatywności w tworzeniu prac plastycznych.

Wygenerowano w sekund: 0.02
1,318,890 Unikalnych wizyt