Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskock@o2.pl

DORADZTWOZAWODOWE

ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ - SZKOŁA, ZAWÓD, PRACA


W ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego uczniowie klasy III LO i III ZSZ uczestniczyli w spotkaniu z panią Marzeną Wójtowicz - kierownikiem Oddziału w Kocku Powiatowego Urzędu Pracy w Lubartowie. Celem spotkania było  zapoznanie uczniów z metodami aktywnego poszukiwania pracy, możliwością zatrudnienia na lokalnym rynku, ofertami pracy oraz instytucjami wspierającymi osoby poszukujące pracy. Uczniowie szczególnie interesowali się zasadami odbywania stażów finansowanych przez urzędy pracy oraz możliwościami zatrudnienia na lokalnym rynku. Istotne znaczenie dla uczestników spotkania miała również informacja o zasadach udziału w bezpłatnych szkoleniach uzupełniających posiadane kwalifikacje lub umożliwiających nabywanie nowych kwalifikacji osobom bezrobotnym. Mamy nadzieję, że nasza młodzież właściwie pokieruje swoją karierą zawodową i odnajdzie się na rynku pracy.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA NIELETNICH

OPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA NIELETNICH W ŚWIETLE OBOWIAZUJĄCYCH PRZEPISÓW PRAWA


W dniu dzisiejszym odbyły się w naszej szkole zajęcia profilaktyczne, w ramach których przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie – aspirant sztabowy Grzegorz Mazuś spotkał się z uczniami klasy pierwszej branżowej szkoły I stopnia. Podczas spotkania funkcjonariusz poruszył wiele ważnych tematów dotyczących odpowiedzialności prawnej nieletnich, najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych tj. kradzieże, bójki, chuligańskie zachowania, wagary, palenie papierosów, picie alkoholu, zażywanie narkotyków oraz cyberprzemoc. Młodzież dowiedziała się o konsekwencjach prawnych tych negatywnych zachowań, przybliżone zostały też środki wychowawcze stosowane przez Sąd Rodzinny i Nieletnich. Policjant wyjaśnił uczniom pojęcie czynu karalnego, demoralizacji i jej przejawów oraz kiedy za swoje czyny odpowiada się jako nieletni, a kiedy już jako dorosły. Przeprowadzona pogadanka była doskonałą okazją aby uświadomić młodym ludziom, jak nie wpaść w konflikt z prawem.

STYPENDIUM STAROSTY LUBARTOWSKIEGO


STYPENDYSTKA STAROSTY LUBARTOWSKIEGO


Dnia 7 marca 2019 roku odbyło się w Starostwie Powiatowym w Lubartowie uroczyste spotkanie ze stypendystami, ich rodzicami oraz nauczycielami. Uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Stępnia Dominika Nakonieczna otrzymała Stypendium Starosty Lubartowskiego za wysokie osiągnięcia w dziedzinie nauki w I semestrze roku szkolnego 2018/2019. Warunkiem otrzymania stypendium było uzyskanie średniej ocen co najmniej 5,0 oraz wzorowego zachowania.

Serdecznie gratulujemy Dominice i życzymy sukcesów na egzaminie maturalnym oraz dostania się na wymarzony kierunek studiów!


zdjęcia w galerii

 

 

Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce

W dniu 27 lutego 2019r. uczennice naszego LO wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt "Licealiada" organizowanych w Lubartowie. Skład naszej drużyny to:

Weronika Mitura
Sara Ściseł
Kinga Kulik
Rozalia Sowisz
Emilia Stefaniak
Dominika Nakonieczna

Dziewczyny zajęły drugie miejsce. Gratulujemy!


Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

W naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Najlepsi wyłonieni w eliminacjach klasowych rywalizowali między sobą o puchar i tytuł Mistrza Szkoły w roku szkolnym 2018/2019.


Klasyfikacja końcowa:


Chłopcy:

I miejsce – Kacper Janasz

II miejsce – Wiktor Nowakowski

III miejsce – Bartłomiej Och


Dziewczęta:

I miejsce – Sara Ściseł

II miejsce – Julia Furtak

III miejsce – Paulina Sowa


WARSZTATY DLA UCZNIÓW

JAK SOBIE RADZIC ZE STRESEM ?

 

Dnia 5 lutego 2019 roku uczniowie klasy II i III liceum ogólnokształcącego wzięli udział w warsztatach na temat radzenia sobie ze stresem. Zajęcia zostały zorganizowane we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Lubartowie.

Przewlekle trwający stres staje się dla organizmu szkodliwym przeciążeniem. Stresu nie jesteśmy w stanie uniknąć. Możemy się jednak starać mieć nad nim kontrolę i zaradzić jego skutkom. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z psychologicznymi uwarunkowaniami stresu oraz technikami relaksacyjnymi, dzięki którym oswajanie stresu okazało się łatwiejsze.

XIII POWIATOWY KONKURS PAMIĘCI AGNIESZKI OSIECKIEJ

XIII POWIATOWY KONKURS PAMIĘCI AGNIESZKI OSIECKIEJ


Zespół Szkół w Kocku zaprasza uczniów klasy VII i VIII szkoły podstawowej, klasy III gimnazjum oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Lubartowskiego

do udziału w XIII Powiatowym Konkursie Pamięci Agnieszki Osieckiej,

który odbędzie się w dniach 27-28 marca 2019 roku.

 

KARTA ZGŁOSZENIA

KLAUZULA INFORMACYJNA DO KONKURSU

REGULAMIN KONKURSU

ZGODA NA PRZETWARZANIE WIZERUNKU DZIECKA

ZGODA NA PRZETWARZANIE WIZERUNKU UCZNIA PEŁNOLETNIEGO

 

Wygenerowano w sekund: 0.08
1,641,791 Unikalnych wizyt