Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskock@o2.pl

PROFILAKTYKA ANTYNIKOTYNOWA

31 MAJA - ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU


Co roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu. Dym tytoniowy ma negatywny wpływ na cały organizm człowieka, tym razem jednak kampania ma na celu zwrócenie uwagi, że to najczęstsza przyczyna przewlekłych chorób płuc oraz układu oddechowego. Hasło tegorocznej akcji to:


,,TYTOŃ A ZDROWE PŁUCA”


Święto obchodzone jest od 1987 roku. Światowa Organizacja Zdrowia stara się uświadamiać i ostrzegać przed zgubnymi skutkami palenia tytoniu – głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki. Na całym świecie po papierosy sięga regularnie ponad miliard osób, z czego ok. 200 mln to kobiety. Jeśli nie podjęte zostaną pilne działania zapobiegawcze, do roku 2030 tytoń może doprowadzić do zgonu ponad osiem milionów ludzi, z czego 2,5 miliona stanowić będą kobiety – ostrzega WHO.


Wzorem lat ubiegłych zorganizowana została w naszej szkole akcja informacyjno-plakatowa, podczas której rozdawane były ulotki edukacyjne. Było to jedno z działań realizowanych w ramach profilaktyki antynikotynowej.

Plażówka

W dniu 23.05.2019 rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej dziewcząt. Nasza reprezentacja wygrała rywalizację i zakwalifikowała się do Mistrzostw Rejonu, które rozegrane zostaną w Puławach. Życzymy naszej drużynie zwycięstwa na wyższym szczeblu. Drużyna zagrała w składzie: Weronika Mitura, Sara Ściseł i Rozalia Sowisz.

Powodzenia!!!

 

Zdjęcia w galerii

 

 

PROFILAKTYKA

KONCERT PROFILAKTYCZNY

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym. Program słowno-muzyczny w wykonaniu Jacka Musiatowicza i jego syna Michała wzbudził spore zainteresowanie uczniów. Szczególnie podobała się gra Michała Musiałowicza na elektrycznej gitarze - jednego z najzdolniejszych gitarzystów młodego pokolenia.


Pan Jacek Musiatowicz w swoim programie nie tylko przestrzega i ukazuje negatywne konsekwencje wejścia na drogę uzależnienia, ale zwraca też uwagę na obecne wśród młodzieży zachowania agresywne, wulgaryzmy oraz zgubny wpływ wirtualnego świata Internetu. Sporo mówił również o poczuciu własnej wartości, o angażowaniu się w swoje zainteresowania i pasje, co nadaje prawdziwy sens życiu oraz o wdzięczności w stosunku do swoich rodziców.

Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie skłoniło młodzież do refleksji na temat tego, że nie warto eksperymentować z różnymi używkami, a tym samym zmotywuje do kierowania swoim życiem w sposób mądry i odpowiedzialny.

Program profilaktyczny został sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kocku.

WYCIECZKA EDUKACYJNA

„ŚWIAT ZA DRUTAMI”- LEKCJA MUZEALNA NA MAJDANKU

W dniu 15 maja 2019 roku uczniowie klasy II LO uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Muzeum Państwowego na Majdanku, gdzie w latach 1941–1944 mieścił się hitlerowski obóz koncentracyjny.

Młodzież swój pobyt rozpoczęła od lekcji muzealnej zatytułowanej „Świat za drutami - Majdanek i jego więźniowie w relacjach video”. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wspomnień więźniów oraz wziąć udział w warsztatach na temat wartości, jakie były ważne dla wszystkich tych, którzy żyli w „świecie za drutami”. Dzięki nim uczniowie przekonali się, że na świat za drutami składały się nie tylko przemoc i terror, ale też życzliwość i oznaki przyjaźni ze strony współwięźniów, które niejednokrotnie pomagały przetrwać. Zajęcia zakończyły się zwiedzaniem terenu obozu a opowieści pani przewodnik były dopełnieniem obrazów, które uczestnicy wycieczki widzieli  po raz pierwszy.

Wyjazd do Państwowego Muzeum na Majdanku był żywą  lekcją historii i patriotyzmu.

Pożegnanie Absolwentów

26 kwietnia 2019 roku społeczność Zespołu Szkół w Kocku pożegnała uczniów klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Stępnia. Absolwenci usłyszeli słowa pożegnania od pani Ewy Guz - Dyrektora Zespołu Szkół w Kocku. Głos zabrali również Pan Wojciech Serwatko - Skarbnik Powiatu Lubartowskiego, Pan Tomasz Futera - Burmistrz Kocka oraz Pan Janusz Bilski - Przewodniczący Rady Miejskiej.

Podczas uroczystości odbyło się przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy II LO i ślubowanie absolwentów LO. Nie zabrakło też przemówień wygłoszonych przez młodzież. Aleksandra Demucha pożegnała maturzystów w imieniu młodszych roczników licealistów, a Emilia Stefaniak wygłosiła słowa podziękowania i pożegnania w imieniu absolwentów.

Centralnym punktem spotkania było uroczyste rozdanie maturzystom świadectw ukończenia LO, nagród książkowych, podziękowań, dyplomów oraz listów gratulacyjnych dla rodziców.
Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy II LO zaprezentowali część artystyczną.


Tegorocznym maturzystom gratulujemy ukończenia LO i życzymy sukcesów na egzaminach maturalnych!

Zdjęcia w galerii

Życzenia Świąteczne


XIII POWIATOWY KONKURS PAMIĘCI AGNIESZKI OSIECKIEJ

XIII POWIATOWY KONKURS PAMIĘCI AGNIESZKI OSIECKIEJ - kategoria muzyczna i kategoria recytacji

W dniu 27 marca 2019 roku w Zespole Szkół w Kocku nastąpiło rozstrzygnięcie XIII Powiatowego Konkursu Pamięci Agnieszki Osieckiej w kategorii muzycznej i kategorii recytacji.


Kategoria muzyczna


Szkoły gimnazjalne

I miejsce - Zuzanna Antoniuk - Szkoła Podstawowa w Ostrowie Lubelskim

II miejsce - Zuzanna Guz - Szkoła Podstawowa w Poizdowie

III miejsce - Julia Trykacz - Szkoła Podstawowa w Kocku


Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce - Zuzanna Tchórz - II LO w Lubartowie

II miejsce - Anna Aftyka - II LO w Lubartowie


Kategoria  recytacji


Szkoły gimnazjalne

I miejsce - Zuzanna Guz - Szkoła Podstawowa w Poizdowie

II miejsce - Wiktoria Kopciuch - Szkoła Podstawowa w Kocku

III miejsce - Natalia Bilska - Szkoła Podstawowa w Kocku


Wyróżnienie

Nikola Wróblewska - Szkoła Podstawowa w Kocku

Aleksandra Jesionek -  Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim

Aleksandra Rozmysł - Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim

Gabriela Guz - Gimnazjum w Poizdowie


Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce - Gabriela Orłowska - II LO w Lubartowie

II miejsce - Aleksandra Demucha - LO w Kocku

III miejsce - Kinga Danił - II LO w Lubartowie


Zdjęcia w galerii
Wygenerowano w sekund: 0.07
1,685,708 Unikalnych wizyt