Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskock@o2.pl

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS


Na świecie żyje z HIV blisko 37 mln osób. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Światowy Dzień AIDS, obchodzony 1 grudnia, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest Czerwona Kokardka – nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS.

Po trzydziestu latach od wykrycia w Polsce pierwszego zakażenia szacuje się, że nawet 35 tys. osób żyje z HIV, a blisko co druga o tym nie wie i może nieświadomie zakażać. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny od wdrożenia badań w 1985 r. do 31 lipca 2018 r. zakażenie HIV stwierdzono u 23 311 osób, odnotowano 3 627 zachorowań na AIDS, a 1 398 chorych zmarło.

Obchody Światowego Dnia AIDS wpisały się już na stałe w tradycję naszej szkoły. Zorganizowana została akcja informacyjno-plakatowa mająca na celu propagowanie wiedzy z zakresu profilaktyki zakażenia wirusem HIV oraz konkurs wiedzy na temat HIV/AIDS. Dzięki współpracy z PSSE w Lubartowie szkoła otrzymała zestaw ulotek i broszur, które były w tym dniu rozdawane młodzieży. Już po raz szósty uczestniczyliśmy w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy na temat HIV/AIDS zorganizowanym przez Bursę Szkolną w Lubartowie i PSSE w Lubartowie, a reprezentowały naszą szkołę uczennice: Aleksandra Demucha z klasy II LO  oraz Weronika Kędzierska z klasy III LO.

 

Zdjęcia w galerii

KONKURS RECYTATORSKI

,, TO NIE JEST PRAWDA, CO WYKRZYKUJĄ AFISZE ! ” –  X POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

IM. ZBIGNIEWA HERBERTA


W dniu 21 listopada 2018 roku w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbył się X Jubileuszowy Konkurs Recytatorski im. Zbigniewa Herberta pod hasłem ,, To nie jest prawda, co wykrzykują afisze! ”.


Nasza szkołę reprezentowała uczennica klasy II LO Aleksandra Demucha. Celem konkursu było zwrócenie uwagi młodzieży na ponadczasowość twórczości Herberta, który w swojej poezji wyrażał umiłowanie wolności, wiarę w godność jednostki i jej moralną siłę. Hasło tej edycji skłaniało do wielu przemyśleń i wnikliwych poszukiwań.


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

MAMY NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI


Nowy rok szkolny to dla wszystkich uczniów czas wielu zmian. To nie tylko nowa szkoła, nowi nauczyciele, znajomi, to również czas wyboru nowych przedstawicieli społeczności uczniowskiej. W dniu 13 listopada 2018 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Szkolnej Rady Samorządu Uczniowskiego, w czasie których każdy z nas mógł zadecydować, kto z naszych koleżanek i kolegów będzie reprezentował grono uczniowskie przez kolejny rok. Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja składająca się z przedstawicieli klasy III LO i pani pedagog pełniącej funkcję opiekuna SU.


W skład Szkolnej Rady Samorządu Uczniowskiego weszli uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę głosów:


Przewodniczący – Rozalia Sowisz kl. II LO

Z-ca przewodniczącego – Aleksandra Demucha kl. II LO

Z-ca przewodniczącego – Bartłomiej Lipski kl. II BS

Sekretarz – Weronika Mitura kl. II LO


Wybrano również przewodniczących sekcji :

Sekcja kulturalno-rozrywkowa – Weronika Mitura kl. II LO

Sekcja sportowa – Sara Ściseł  kl. II LO

Sekcja wolontariatu  - Kinga Kulik kl. II LO

Sekcja dziennikarska – Aleksandra Demucha kl. II LO


Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została pani pedagog  Katarzyna Wierzchoń-Krysińska.


Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcieliby uczestniczyć w życiu szkoły , do pracy w poszczególnych sekcjach.


Wszystkim wybranym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu ciekawych  pomysłów na urozmaicenie życia szkolnego. Powodzenia !

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

,,O NARKOTYKACH, DOPALACZACH I INNYCH WSPÓŁCZESNYCH ZAGROŻENIACH”


W dniu 20 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne dla uczniów, nauczycieli i rodziców na temat : ,, O narkotykach, dopalaczach i innych współczesnych zagrożeniach”.

Zajęcia miały na celu zobrazowanie młodzieży faktycznych problemów oraz zagrożeń związanych z przyjmowaniem używek, a także mechanizmów, które powodują , iż młodzi ludzie wchodzą w świat uzależnień. Uczniowie podczas warsztatów mieli  szansę skonfrontować swoją ,często potoczną wiedzę z rzetelnymi informacjami na temat wpływu używek na ich zdrowie i zachowanie.

 

Szkolenie dla nauczycieli i rodziców dało możliwość  poszerzenia wiedzy na temat współczesnych uzależnień , najczęstszych powodów sięgania przez młodzież po substancje psychoaktywne, sygnałów czy objawów , które powinny wzbudzić podejrzenia rodzica oraz uzyskali wskazówki jak należy się zachować i co zrobić, jeśli istnieje podejrzenie, że dziecko zażywa narkotyki czy dopalacze.

 

POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

OGÓLNOPOLSKA AKCJA CHARYTATYWNA ,,POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”

Społeczność Zespołu Szkół w Kocku już po raz siedemnasty włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej ,, Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Zarejestrowany został Terenowy Sztab Akcji pod nr 171.


W ramach akcji planujemy:

- szkolne ,,Mikołajki", podczas których będziemy zbierać maskotki, książeczki dla dzieci, słodycze,

- zbiórkę artykułów spożywczych w sklepie ,,Biedronka" w dniu 15 grudnia 2018 roku,

- turniej charytatywny w piłkę siatkową.

 

Dary można również przynosić codziennie do pedagoga szkolnego w godzinach od 8.00-13.00 do dnia 17.12.2018 roku.

II WOJEWÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNY

II  WOJEWÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNY ,,GRZYBY – SKARBY NATURY”

 

Dnia 15 listopada w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego odbyło się wręczenie nagród w II Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym ,,Grzyby-skarby natury” zorganizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie. Uczennica naszej szkoły Rozalia Sowisz zdobyła wyróżnienie za swoją pracę ,, Samotnik wśród liści”.

Celem konkursu było rozszerzenie wiedzy na temat zasad bezpiecznego grzybobrania, wzbudzenie zainteresowania bogactwem przyrody, w tym grzybów oraz kształtowanie podziwu i szacunku dla przyrody. Tematem konkursu było wykonanie fotografii grzybów występujących w ich naturalnym środowisku.

Serdecznie gratulujemy Rozalce i życzymy kolejnych sukcesów.

 

KONKURS PLASTYCZNY

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNY

„POKAŻĘ CI, GDZIE MIESZKAM”

 

W dniu 8 listopada 2018 roku w sali rycerskiej Pałacu Sanguszków w Lubartowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom XV Powiatowego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego ,, POKAŻĘ CI, GDZIE MIESZKAM” zorganizowanego przez PMDK w Lubartowie z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości .

W części plastycznej konkursu młodzi artyści mieli stworzyć kopię lub pracę inspirowaną polskim malarstwem lub w podobny sposób pochylić się nad obrazem znanym wśród lokalnej społeczności.

Uczennica naszej szkoły – Rozalia Sowisz – zainspirowała się obrazem Jacka Malczewskiego ,,Faun” i zdobyła wyróżnienie w kategorii plastycznej. Gratulujemy Rozalce i życzymy sukcesów w innych konkursach.

Wygenerowano w sekund: 0.04
1,534,933 Unikalnych wizyt