Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,887
· Najnowszy użytkownik: Monika Szpyra

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskock@o2.pl

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

STYPENDYSTKA PREZESA RADY MINISTRÓW


Z radością informujemy, że uczennica klasy III A Liceum Ogólnokształcącego Edyta Rola została Stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Stypendium to przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.


W dniu 7  listopada 2017 roku w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów 237 stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Edyta otrzymała dyplom z rąk Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka i Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk, którzy życzyli laureatom dalszych sukcesów oraz kontynuacji nauki na jednej z wielu znakomitych lubelskich uczelni.

Serdecznie gratulujemy Edycie i życzymy dostania się na wymarzony kierunek studiów ! 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

MAMY NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI


Nowy rok szkolny to dla wszystkich uczniów czas wielu zmian. To nie tylko nowa szkoła, nowi nauczyciele, znajomi, to również czas wyboru nowych przedstawicieli społeczności uczniowskiej. Dnia 26 października 2017 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Szkolnej Rady Samorządu Uczniowskiego, w czasie których każdy z nas mógł zadecydować, kto z naszych koleżanek i kolegów będzie reprezentował grono uczniowskie przez kolejny rok. Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja składająca się z przedstawicieli klasy III LO i pani pedagog pełniącej funkcję opiekuna SU.


W skład Szkolnej Rady Samorządu Uczniowskiego weszli uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę głosów:

Przewodniczący – Emilka Stefaniak kl. II LO
Z-ca przewodniczącego Agnieszka Sidor  kl. II LO
Z-ca przewodniczącego Michał Stefaniak kl. I BS
Sekretarz – Sara  Ściseł kl. I LO
Skarbnik – Klaudia Fijałek kl. I LO


Wybrano również przewodniczących sekcji :

 

Sekcja kulturalno-rozrywkowa – Agnieszka Sidor kl. II LO
Sekcja sportowa – Sara Ściseł kl. I LO
Sekcja wolontariatu  - Kinga Kulik kl. I LO
Sekcja dziennikarska – Aleksandra Demucha kl. I LO

 

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została pani pedagog  Katarzyna Wierzchoń-Krysińska.

 

Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcieliby uczestniczyć w życiu szkoły , do pracy w poszczególnych sekcjach.

Wszystkim wybranym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu ciekawych  pomysłów na urozmaicenie życia szkolnego. Powodzenia !


LUBELSZCZYZNA DLA SYRII

Społeczność Zespołu Szkół w Kocku  przystąpiła do akcji "Lubelszczyzna dla Syrii" organizowanej przez Wojewodę Lubelskiego. Jej celem jest zebranie środków finansowych, z przeznaczeniem na odbudowę domów w Aleppo i innych miastach Syrii, tak, aby rodziny, które musiały uciekać przed grożącym im niebezpieczeństwem, mogły teraz wrócić i na nowo osiedlić się.

W ramach akcji prowadzona jest w szkole zbiórka pieniężna do puszki. Pieniądze można również można wpłacać na konto bankowe organizatora - Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (63 1020 4900 0000 8502 3055 5762, z dopiskiem "Lubelszczyzna dla Syrii"), a także wysyłając wiadomość sms o treści RATUJE na numer 72405.

MNEMOTECHNIKI - TECHNIKI SKUTECZNEGO UCZENIA SIĘ

,, Mnemotechniki – techniki skutecznego uczenia się”

Każdy z nas chciałby się skutecznie oraz szybko uczyć i zapamiętywać. Z pomocą przychodzą mnemotechniki, czyli techniki skutecznego uczenia się. Metodę tę poznali uczniowie klasy I, II, III  LO oraz nauczyciele podczas dwugodzinny warsztatów prowadzonych przez dr Beatę Głodzik.

Mnemotechniki pozwalają na zapamiętywanie dat, haseł komputerowych, faktów, dowolnie długich spisów i list, numerów telefonów, wykładów czy treści książek. Techniki szybkiego uczenia się stanowią swoisty trening pamięci, poprawiają koncentracje i pamięć, pozwalają uczyć się szybko i skutecznie oraz ułatwiają naukę języków obcych.

Warsztaty rozpoczęły się od omówienia budowy mózgu oraz jego funkcji. Po części teoretycznej odbyły się ćwiczenia w zapamiętywaniu bez mnemotechnik, a następnie zapamiętywanie z zastosowaniem poznanej metody. Jak bardzo skuteczne w efektywnym uczeniu się są mnemotechniki przetestowano w uczeniu się materiału szkolnego - Dynastii Piastów. Metoda "słowa klucze" świetnie sprawdziła się w uczeniu słówek z języka angielskiego. Uczniowie odświeżyli sobie także wiedzę na temat trzech kanałów informacji oraz rodzajów inteligencji. Na warsztatach nie zabrakło ćwiczeń na twórcze myślenie.

Mamy nadzieję, że poznana przez młodzież metoda zwiększy efektywność uczenia się  i przyda się podczas powtórek materiału przed zbliżającym się egzaminem maturalnym.

Wycieczka na języku polskim

We wtorek- 17.10.2017r - klasa III LO wraz z nauczycielem języka polskiego udała się na wycieczkę na cmentarz żydowski. Bramę cmentarną otworzył nam pan Stasiak  i chętnie opowiedział o swoich wspomnieniach dotyczących Żydów mieszkających w Kocku.Życiorys słynnego cadyka z Kocka Menachema Mendla Morgensterna przeczytała Edyta Rola. Uczniowie cytowali tzw. " złote myśli" cadyka. Młodzież dowiedziała się również o zwyczajach żydowskich, ich tradycjach i religii. Towarzyszyła nam przepiękna, słoneczna, jesienna pogoda.
Trzy godziny po naszej wizycie cmentarz miała odwiedzić grupa młodzieży żydowskiej z Izraela.

Zdjęcia w galerii


Dzień Edukacji Narodowej

 

Święto Edukacji Narodowej to szczególny dzień poświęcony wszystkim pracownikom naszej Szkoły. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, która była okazją do złożenia życzeń i podziękowań za trud i serce włożone w codzienną pracę nauczyciela.


Uroczystość otworzyła Pani dyrektor Ewa Guz życząc wszystkim dużo zdrowia jak również wytrwałości w codziennej pracy. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Krzysztof Krupa, Kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Staorstwa Powiatowego w Lubartowie, który skierował w imieniu Starosty Lubartowskiego i własnym serdeczne życzenia do Pani Dyrektor, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Życzenia w imieniu rodziców złożyła pani Małgorzata Kruczek - przewodnicząca Rady Rodziców, a w imieniu uczniów – Olga Nicpoń, uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego. Następnie młodzież z klasy III Liceum zaprezentowała okolicznościową część artystyczną, w której piosenką, wierszem i humorem podziękowała wszystkim pedagogom za ich pracę i trud włożony w nauczanie oraz wychowanie.

 

 

Zdjęcia w galerii

EDUKACJA PRAWNA

W dniu 9 października 2017 r. przedstawiciel „Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny” przeprowadził dla uczniów Naszej Szkoły zajęcia z zakresu edukacji prawnej w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą: Prowadzenie przez organizację pozarządową na terenie Powiatu Lubartowskiego 2 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w 2017 r.
Przeprowadzone w ciekawy i nieszablonowy sposób zajęcia uatrakcyjniły ofertę edukacyjną Zespołu Szkół w Kocku, rozbudziły ciekawość uczniów oraz przyczyniły się do wzrostu u nich poziomu wiedzy prawniczej.

Wygenerowano w sekund: 0.42
1,375,952 Unikalnych wizyt