Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskock@o2.pl

SZKOLNE JASEŁKA

W czwartek 20 grudnia obchodziliśmy szkolną Wigilię. Z tej okazji młodzież pod kierunkiem ks. Grzegorza  i ks. Mariusza przygotowała inscenizację słowno-muzyczną, której głównym przesłaniem była myśl „Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław ojczyznę miłą”. Po inscenizacji słowno-muzycznej pani dyrektor Ewa Guz wręczyła nagrody najlepszym uczniom biorącym udział w konkursie na najlepszą kartkę Bożonarodzeniową. Na zakończenie wszyscy podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia świąteczne.


Zdjęcia w galerii


KONKURS PLASTYCZNY


KONKURS PLASTYCZNY ,, NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA"


20 grudnia 2018r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego "Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa", którego celem było popularyzowanie tradycji świątecznych, umożliwienie uczniom zaprezentowania swojego talentu plastycznego oraz rozwijanie umiejętności składania życzeń.


Do konkursu zgłoszono 10 prac, spośród których nagrodzono 3 najlepsze:

Kornelia Partyka  kl. II LO

Julia Furtak kl. II LO

Dominika Nakonieczna kl. III LO


 ŚWIĄTECZNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

W sobotę 15 grudnia 2018r. w hali sportowej odbył się Świąteczny turniej piłki siatkowej dziewcząt. Turniej zorganizował Klub sportowy Polesie Kock. W turnieju wzięło udział 6 drużyn: z Puław, Wojcieszkowa, Ostrowa Lubelskiego, Woli Skromowskiej i dwie drużyny z Kocka. Nasze Liceum reprezentowała drużyna dzięwczyn w składzie:  Dominika Nakonieczna, Emilia Stefaniak, Kinga Mitura, Weronika Mitura, Sara Ściseł, Rozalia Sowisz i Kinga Kulik. Dziewczyny zajęły trzecie miejce w turnieju. GRATULUJEMY!

TURNIEJ CHARYTATYWNY

CHARYTATYWNY TURNIEJ W PIŁKĘ SIATKOWĄ


W dniu 13.12.2018 r rozegrano turniej charytatywny w piłkę siatkową drużyn mieszanych powiązany z akcją „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Zgłosiły się trzy zespoły, które w swoich składach miały po trzech chłopców i po trzy dziewczęta. Przed turniejem zbierano słodycze, które zostaną przekazane do sztabu akcji. Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom i zawodnikom.

Wyniki turnieju:

Klasa III LO – I miejsce

Klasa II LO –  II miejsce

Klasa I BS –    III miejsce

III LO – I BS 2:0 (25:18 , 25:12)

III LO – II LO 2:0 (27:25 , 25:22)

II LO – I BS 2:0 (25:12 , 25:18)

 

EDUKACJA PRAWNA

EDUKACJA PRAWNA


W dniu 12 grudnia  2018 r. radca prawny pan Tomasz Koziarski, współpracujący z Fundacją Rozwoju Lubelszczyzny, przeprowadził dla uczniów naszej szkoły zajęcia z zakresu edukacji prawnej w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą: Prowadzenie przez organizację pozarządową na terenie Powiatu Lubartowskiego dwóch  punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w 2018 r.

W zajęciach uczestniczyły klasy liceum ogólnokształcącego i branżowej szkoły I stopnia. Przeprowadzone w ciekawy i nieszablonowy sposób zajęcia uatrakcyjniły ofertę edukacyjną Zespołu Szkół w Kocku, rozbudziły ciekawość uczniów oraz przyczyniły się do wzrostu  poziomu wiedzy prawniczej.


STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

DOMINIKA STYPENDYSTKĄ PREZESA RADY MINISTRÓW

Miło nam poinformować, że uczennica klasy III A Liceum Ogólnokształcącego Dominika Nakonieczna została Stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Stypendium to przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.


W dniu 10  listopada 2018 roku w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów 230 stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Dominika otrzymała dyplom z rąk Pana Przemysława Czarnka Wojewody Lubelskiego i Pani Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty , którzy życzyli stypendystom dalszych sukcesów oraz kontynuacji nauki na jednej z wielu znakomitych lubelskich uczelni oraz skierowali słowa podziękowania do dyrektorów, nauczycieli, organów prowadzących szkoły oraz rodziców i opiekunów za troskę, zaangażowanie, stworzenie odpowiednich warunków oraz pokierowanie rozwojem tych zdolnych młodych ludzi.


Serdecznie gratulujemy Dominice i życzymy dostania się na wymarzony kierunek studiów !


SZKOLNE MIKOŁAJKI

CHARYTATYWNE MIKOŁAJKI


W dniu dzisiejszym - 6 grudnia - świętowaliśmy Szkolne Mikołajki. Świąteczną atmosferę zapewnił pięknie udekorowany hol i choinka oraz Mikołaj wręczający nauczycielom symboliczne prezenty. Uczniowie, którzy podarowali słodki upominek i ubrani byli na czerwono, mogli liczyć na przychylność nauczycieli i na to, że nie będą w dniu dzisiejszym pytani.

Tradycją stała się zbiórka słodyczy, które w tym roku zostały przekazane na rzecz Akcji Charytatywnej ,,POLACY – RODAKOM”.


Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w akcję.

Zdjęcia w galerii

image0001.jpg


Wygenerowano w sekund: 0.04
1,570,294 Unikalnych wizyt