Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskock@o2.pl

Mistrzostwa w siatkówce

W dniu 03 marca 2020r odbyły się w Lubartowie Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt "LICEALIADA". Drużyna naszego LO w składzie:
Natalia Bilska
Kinga Majerek
Paulina Mitaszka
Weronika Mitura
Sara Ściseł
Rozalia Sowisz
Kinga Kulig

Zajęła II miejsce.

Gratulujemy!


Wojewódzki Konkurs Czytelniczy

XL WOJEWÓDZKI KONKURS CZYTELNICZY

,, JÓZEF IGNACY KRASZEWSKI – JEGO ŻYCIE I DZIEŁO”


Dnia 27 lutego 2020 roku odbyły się szkolne eliminacje XL Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego ,, Józef Ignacy Kraszewski - jego życie i dzieło”. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o życiu i twórczości J.I. Kraszewskiego i pobudzanie zainteresowania osobowością pisarza, jego imponującym dorobkiem i rolą w kulturze narodowej.

W konkursie uczestniczyło 7 uczniów z klasy I a Liceum Ogólnokształcącego. Najwyższy wynik uzyskała Klaudia Żelazek , która będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie finałowym.


Gratulujemy Klaudii i życzymy sukcesu w kolejnym etapie konkursu.


Zdjęcia w galerii wykonał Michał Trojak


image0006.jpg

PROGRAM PROFILAKTYCZNY ,, ZNAMIĘ? ZNAM JE!"

ZNAMIĘ ? ZNAM JE ! – CZYLI CO MUSISZ WIEDZIEĆ O CZERNIAKU SKÓRY


25 lutego uczniowie klas pierwszych liceum ogólnokształcącego i branżowej szkoły I stopnia uczestniczyli w zajęciach w ramach programu profilaktycznego ,, Znamię? Znam je!”. Zajęcia poprowadziła pani Mirosława Orlik z Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Lubartowie. Zajęcia miały na celu zwiększenie świadomości młodzieży na temat czerniaka – jednego z najbardziej agresywnych nowotworów skóry. Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom uczniowie poznali czynniki podnoszące ryzyko zachorowania  i zastosują zasady ochrony przed czerniakiem, dzięki czemu uchronią się przed tym groźnym nowotworem.

 

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE : ,,UZALEŻNIENIA KRADNĄ WOLNOŚĆ ”

W dniu 14 lutego odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne ,,Uzależnienia kradną wolność”, w których uczestniczyli uczniowie klas I liceum ogólnokształcącego i branżowej szkoły I stopnia. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Małgorzatę Struk – pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubartowie. Celem warsztatów profilaktycznych  było przekazanie informacji  na temat zachowań  ryzykownych, które często podejmuje współczesna młodzież. Wiedza przekazana podczas zajęć oraz możliwość rozmowy uświadomiły uczniom, że to oni sami są  odpowiedzialni za swoje życie i to oni decydują o tym, jak je przeżyją. Mamy nadzieję, że warsztaty spełniły oczekiwania naszych uczniów i przyczynią się do podejmowania przez nich rozsądnych i  przemyślanych decyzji w  przyszłości.

Wycieczka

W dniu 12 lutego 2020r uczniowie Zespołu Szkół w Kocku wraz z opiekunami pojechali do Lublina na lodowisko. "Jazda na łyżwach nie wymaga ani specjalnego, drogiego stroju, ani żmudnych przygotowań. Wystarczy ubrać się na cebulkę, zaopatrzyć się w ciepłą czapkę i rękawiczki. Nie ma nawet potrzeby, żeby od razu kupować łyżwy, bo te można wypożyczyć na lodowisku. Jazda na łyżwach angażuje do pracy całe ciało. Żebyśmy mogli utrzymać się na lodzie, wszystkie mięśnie muszą pozostać napięte. Największą pracę wykonują mięśnie nóg, brzucha oraz pośladków, ale taka aktywność wzmacnia również mięśnie grzbietu." (źródło www.onet.pl)
Po wysiłku fizycznym było trochę czasu na zjedzenie małego co-nie-co. Następnie wszyscy obejrzeliśmy film w kinie. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni:)

zdjęcia w galerii

image0000.jpg

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE ,,HAZARD? NIE, DZIĘKUJĘ !


7 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych w ramach ogólnopolskiej kampanii Krajowej Administracji Skarbowej pod hasłem „Hazard? Nie, dziękuję”. Celem zajęć było podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń, jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego. Poruszony została problem wykorzystywania sieci Internet przez podmioty nielegalnie urządzające gry hazardowe. Młodzież mogła dowiedzieć się, że gry hazardowe on-line bardzo silnie uzależniają. Uzależnienie od hazardu jest chorobą, a jej skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny. Osoby niepełnoletnie jako mniej dojrzałe emocjonalne od dorosłych są bardziej podatne na negatywne zjawiska płynące z Internetu – w tym hazard on-line. Uczniowie z zaciekawieniem i aktywnie uczestniczyli w zaproponowanych zajęciach.

Zajęcia przeprowadzili funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej z Lublina.

XIV POWIATOWY KONKURS PAMIĘCI AGNIESZKI OSIECKIEJ

XIV POWIATOWY KONKURS PAMIĘCI AGNIESZKI OSIECKIEJ


Zespół Szkół w Kocku zaprasza uczniów klasy VI,  VII i VIII szkoły podstawowej oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Lubartowskiego

do udziału w XIV Powiatowym Konkursie Pamięci Agnieszki Osieckiej,

który odbędzie się w dniu 1 kwietnia 2020 roku.


REGULAMIN KONKURSU

Załącznik nr 1 - KARTA ZGŁOSZENIA

Załącznik nr 2 - KLAUZULA INFORMACYJNA DO KONKURSU

Załącznik nr 3 - ZGODA NA PRZETWARZANIE WIZERUNKU DZIECKA

Załącznik nr 4 - ZGODA NA PRZETWARZANIE WIZERUNKU UCZNIA PEŁNOLETNIEGO


 

Wygenerowano w sekund: 0.07
1,924,756 Unikalnych wizyt