Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskock@o2.pl

Szkolne Mikołajki

CHARYTATYWNE MIKOŁAJKI


W dniu dzisiejszym - 6 grudnia - świętowaliśmy Szkolne Mikołajki. Świąteczną atmosferę zapewnił pięknie udekorowany hol i choinka oraz Mikołaj wręczający nauczycielom symboliczne prezenty. Uczniowie, którzy podarowali słodki upominek i ubrani byli na czerwono, mogli liczyć na przychylność nauczycieli i na to, że nie będą w dniu dzisiejszym pytani.

Tradycją stała się zbiórka słodyczy, które w tym roku zostały przekazane na rzecz Akcji Charytatywnej ,,POLACY – RODAKOM”.


Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w akcję.

Zdjęcia w galerii wykonali uczniowie.


image0000.jpg

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

1 GRUDNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS


Na świecie żyje z HIV blisko 37 mln osób. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Światowy Dzień AIDS, obchodzony 1 grudnia, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest Czerwona Kokardka – nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS

Obchody Światowego Dnia AIDS wpisały się już na stałe w tradycję naszej szkoły. Zorganizowana została akcja informacyjna mająca na celu propagowanie wiedzy z zakresu profilaktyki zakażenia wirusem HIV oraz konkurs wiedzy na temat HIV/AIDS. Dzięki współpracy z PSSE w Lubartowie szkoła otrzymała zestaw ulotek i broszur, które były rozdawane młodzieży. Już po raz siódmy uczestniczyliśmy w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy na temat HIV/AIDS zorganizowanym przez Bursę Szkolną w Lubartowie i PSSE w Lubartowie, a reprezentowały naszą szkołę uczennice: Aleksandra Demucha z klasy III LO  oraz Dominika Olszak z klasy I a LO, która uzyskała najwyższy wynik indywidualny spośród 18 uczestników. W konkursie wzięło udział dziewięć drużyn, a nasza szkoła zajęła czwarte miejsce. Gratulujemy dobrego wyniku!


Zdjęcia w galerii


EDUKACJA PRAWNA

EDUKACJA PRAWNA

Uczniowie klas pierwszych mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z edukacji prawnej na temat praw konsumenta i ochrony praw autorskich w Internecie. Spotkanie poprowadził radca prawny pan Tomasz Koziarski, współpracujący z Fundacją Rozwoju Lubelszczyzny. Przeprowadzone w ciekawy i nieszablonowy sposób zajęcia uatrakcyjniły ofertę edukacyjną Zespołu Szkół w Kocku, rozbudziły ciekawość uczniów oraz przyczyniły się do wzrostu  poziomu wiedzy prawniczej.

SZKOLNA RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

MAMY NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI


Nowy rok szkolny to dla wszystkich uczniów czas wielu zmian. To nie tylko nowa szkoła, nowi nauczyciele, znajomi, to również czas wyboru nowych przedstawicieli społeczności uczniowskiej. W dniu 19 listopada 2019 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Szkolnej Rady Samorządu Uczniowskiego, w czasie których każdy z nas mógł zadecydować, kto z naszych koleżanek i kolegów będzie reprezentował grono uczniowskie przez kolejny rok. Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja składająca się z przedstawicieli klasy III LO i pani pedagog pełniącej funkcję opiekuna SU.

W skład Szkolnej Rady Samorządu Uczniowskiego weszli uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę głosów:


Przewodniczący – Katarzyna Nakonieczna kl. I a LO

Z-ca przewodniczącego – Grzegorz Greber  kl. I a LO

Z-ca przewodniczącego – Krystian Czechowski kl. I bs

Sekretarz – Michał Trojak  kl. Ia LO


Wybrano również przewodniczących i członków sekcji :


Sekcja kulturalna:

Natalia Kazubek kl. I a LO

Katarzyna Nakonieczna kl. I a LO

Grzegorz Greber kl. I a LO

 

Sekcja sportowa:

Arkadiusz Kowalczyk kl. I bs

Kacper Kreft kl. I a LO

Krystian Czechowski kl. I bs

 

Sekcja wolontariatu:

Natalia Kazubek

Katarzyna Nakonieczna


Sekcja dziennikarska :

Sylwia Majewska kl. I A

Natalia Kazubek kl. I a LO


Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została pani pedagog  Katarzyna Wierzchoń-Krysińska.


Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcieliby uczestniczyć w życiu szkoły , do pracy w poszczególnych sekcjach.

Wszystkim wybranym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu ciekawych  pomysłów na urozmaicenie życia szkolnego. Powodzenia !

 

III WOJEWÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNY

III  WOJEWÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNY ,,GRZYBY – SKARBY NATURY”

 

Dnia 26 listopada 2019 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego odbyło się wręczenie nagród w III Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym ,,Grzyby-skarby natury” zorganizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie. Uczeń naszej szkoły Michał Trojak z klasy I a LO zdobył wyróżnienie za swoją pracę ,, Wioska smerfów”.

Celem konkursu było rozszerzenie wiedzy na temat zasad bezpiecznego grzybobrania, wzbudzenie zainteresowania bogactwem przyrody, w tym grzybów oraz kształtowanie podziwu i szacunku dla przyrody. Tematem konkursu było wykonanie fotografii grzybów występujących w ich naturalnym środowisku.

Serdecznie gratulujemy Michałowi i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach fotograficznych.


Zdjęcia w galerii wykonała Katarzyna Wierzchoń-Krysińska


image0000.jpg

 

 

DORADZTWO ZAWODOWE

PLANOWANIE KARIERY, CZYLI JAK WYBRAĆ ZAWÓD

W dniu 15 listopada 2019 roku uczniowie klasy III Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w zajęciach aktywizujących do wyboru zawodu „Świadomie planuję własną karierę zawodową ”  zorganizowanych we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Lubartowie. Wiedza, którą młodzież zdobyła podczas zajeć, na pewno pomoże w zaplanowaniu własnej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Zajęcia poprowadziła Pani Dorota Fiutka - doradca zawodowy.

Wyjazd na lodowisko

W dniu 15 listopada 2019r uczniowie Zespołu Szkół w Kocku pod opieką pana Jacka Skwary i pani Moniki Szpyra pojechali do Lublina na lodowisko. "Jazda na łyżwach nie wymaga ani specjalnego, drogiego stroju, ani żmudnych przygotowań. Wystarczy ubrać się na cebulkę, zaopatrzyć się w ciepłą czapkę i rękawiczki. Nie ma nawet potrzeby, żeby od razu kupować łyżwy, bo te można wypożyczyć na lodowisku. Jazda na łyżwach angażuje do pracy całe ciało. Żebyśmy mogli utrzymać się na lodzie, wszystkie mięśnie muszą pozostać napięte. Największą pracę wykonują mięśnie nóg, brzucha oraz pośladków, ale taka aktywność wzmacnia również mięśnie grzbietu." (źródło www.onet.pl)
Z wycieczki wszyscy wróciliśmy zdrowsi i uśmiechnięci.

zdjęcia w galerii wykonała Monika Szpyra.

image0004.jpg

Wygenerowano w sekund: 0.04
1,784,854 Unikalnych wizyt