Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie


Zespół Szkół w Kocku
Warszawska 41
21-150 Kock
tel/fax (81) 859-10-33

Dyrektor szkoły - Ewa Guz

Organ prowadzący szkołę:
Powiat Lubartowski

Sekretariat czynny w godzinach 730 - 1530
e-mail: zskock@o2.pl

Wolne miejsca


Jeżeli jesteś absolwentem klasy ósmej, a jeszcze nie wybrałeś swojej szkoły, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość.
W naszej szkole są jeszcze wolne miejsca w Branżowej Szkole I stopnia (klasa wielozawodowa). Zachęcamy do składania dokumentów w naszej Szkole.

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022, podczas którego absolwenci klas trzecich Branżowej Szkoły I stopnia otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Gratulacje oraz życzenia udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji złożyła pani dyrektor Ewa Guz. Odczytała też list wystosowany do uczniów, nauczycieli i rodziców przez Starostę Lubartowskiego Ewę Zybała. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa w z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe, a ich rodzice listy gratulacyjne. Zostały również rozdane nagroady uczniom, którzy wygrali organizowane w szkole konkursy. Uroczystość zakończyła się krótką częścią artystyczną i spotkaniem z wychowawcami w klasach.


Gratulujemy wszystkim uzyskania promocji i życzymy bezpiecznych i kolorowych wakacji.


Zdjęcia w galerii
Zakończenie roku

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 24 czerwca 2022r:

- godz. 9:00 Msza Św.

- godz. 10:10 uroczystości w szkole (sala gimnastyczna)

Wycieczka do Sandomierza

W dniu 7 czerwca odbyła się wycieczka do Sandomierza. Naszym pierwszym przystankiem była gotycka Brama Opatowska, która od wielu lat uważana jest za symbol miasta. Widać stamtąd nie tylko panoramę Sandomierza, ale również zachwycającą błękitną wstęgę Wisły. Podziwialiśmy Ratusz, piękną sandomierską Starówkę z zabytkowymi mieszczańskimi kamienicami, Bazylikę Katedralną z XIV w. bogato zdobioną z pięknymi freskami bizantyjsko-ruskimi, kościół św. Jakuba z zespołem klasztornym Dominikanów wzniesiony w XIII w. Trasa zwiedzania objęła też Podziemną Trasę Turystyczną, Ucho igielne, Dziedziniec zamkowy. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyła się Zbrojownia rycerska, gdzie doszło do odtworzenia bitwy pod Grunwaldem zainscenizowanej przez naszych uczniów. Mogliśmy tam zobaczyć zbrojownię i salę tortur, usłyszeć ciekawostki na temat różnych rodzajów broni, zbroi, jak również poznać wiele szczegółów mody średniowiecznej. Całe spotkanie przebiegło w niezwykle zabawnej atmosferze.W trakcie wędrówki po uliczkach Sandomierza mieliśmy również okazję iść śladami „Ojca Mateusza” i usłyszeć ciekawostki związane z realizacją tego serialu.

Na konicec wycieczki udaliśmy się w podróż meleksami po uliczkach Sandomierza.

 

Zdjęcia w galerii
Pierwsze miejsce w konkursie

Dzień 31 maja przyniósł naszej szkole niebywały sukces. Jeden z uczniów klasy III LO DAMIAN RODAK wziął udział w XII Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Zbigniewa Herberta pod hasłem „Krajobraz po burzy”, którego organizatorem był Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie. Każdy uczeń biorący udział w zmaganiach miał za zadanie zaprezentować dwa utwory swoją tematyką nawiązujące do wartości uniwersalnych, będące drogowskazem w trudnej rzeczywistości. Damian przygotował dwa wiersze, jeden oczywiście Zbigniewa Herberta, drugi zaś Wisławy Szymborskiej. Znakomicie wczuł się w ich treść, co doceniła komisja konkursowa. Tak więc Damian Rodak w kategorii szkół ponadpodstawowych w XII Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Zbigniewa Herberta zajął I miejsce.


Gratulujemy sukcesu i liczymy, że piękno słowa mówionego w wykonaniu Damiana wielokrotnie będziemy mieli możliwość usłyszeć w naszej szkole.


Dzień Dziecka

Dyskoteka

Szkoła to nie tylko nauka i obowiązki, ale też wspólnie spędzony czas. 31 maja z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano dyskotekę. Odbyła się ona w godzinach 17 – 20.30. Podobnych imprez z powodu pandemii dawno już nie było. Mamy nadzieję, że będzie ich teraz więcej.

Dzień Dziecka pod hasłem „Zdrowym być- zdrowo żyć”

1 czerwca Samorząd Uczniowski przeprowadził imprezę pod hasłem „Zdrowym być- zdrowo żyć”. Pierwszym punktem był konkurs dotyczący zdrowego stylu życia. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn z naszej szkoły. Konkurs składał się z kilku konkurencji. Pierwsza polegała na omówieniu treści plakatów, przygotowanych przez zespoły klasowe, które dotyczyły zbilansowanej diety oraz zasad aktywnego stylu życia. Następnie przedstawiciele klas zaprezentowali stroje wykonane z ekologicznych surowców wtórnych tj. tekstyliów, makulatury, tworzywa sztucznego. Trzecie zadanie polegało na wykonaniu zdrowej potrawy z wykorzystaniem warzyw i owoców. Na zakończenie tej części imprezy przeprowadzono test wiedzy z zakresu edukacji zdrowotnej. A oto wyniki wszystkich konkurencji: I m-ce – kl. IIa, II m-ce.- kl. IIIa,III m-ce- kl. Ia, IV m-ce- kl. III bs i IIIbsg, V m-ce- kl. II bs, VI m-ce- kl. I bs
Druga część imprezy była gratką dla fanów piłki siatkowej. Rozegrano mecze pomiędzy 4 drużynami, w skład których wchodzili reprezentanci klas IIIbs, IIa, Ia oraz reprezentanci nauczycieli. Zwyciężyła drużyna klasy IIIbs.

Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy!!!

Zdjęcia w galerii


Wygenerowano w sekund: 0.01
2,364,316 Unikalnych wizyt